General Financing Bankas 2020 12 22

PAULIUS: Išsikelti sau tikslą ir nenustoti jo siekti!

Paulius2 v2

Šiemet GENERAL FINANCING BANKAS švenčia jau penkiolikos metų jubiliejų! Didžiuojamės, kad mūsų komandoje yra kolegų, kurie dirba nuo pat įmonės įkūrimo dienos, ir labai džiaugiamės, kai prie komandos prisijungia nauji žmonės.

Programuotojas Paulius prie GFB prisijungė prieš pusantrų metų. Personalo vadybininkė Julija prisimena, kad „tada Paulių pasikvietėme atlikti praktiką IT skyriuje – mums buvo reikalingos rankos ir pagalba sprendžiant palaikymo klausimus, o Pauliui reikėjo atlikti praktiką baigus Java mokymus Vilnius Coding School.“ Per pusantrų metų praktikos ir tikrojo darbo Pauliui teko susidurti su realiais verslo poreikiais, jis turėjo galimybę susipažinti su mūsų kuriamais produktais ir paslaugomis.

„Pradėjęs dirbti sprendžiau nesudėtingas palaikymo (IT kalba: support‘o) užduotis. Džiaugiuosi, kad laikui bėgant man buvo patikėti sudėtingesni, svarbesni, daugiau atsakomybės reikalaujantys darbai“, sako Paulius. O kaip atrodo darbo diena dabar, jau įsibėgėjus ir turint patirties? „GFB dirbu programuotoju. Šiuo metu sprendžiu įvairias užduotis, kurioms atlikti reikalingos Java, Javascript ir duomenų bazių žinios. Kadangi užduotys yra įvairios, kiekvieną dieną išmokstu naujų dalykų ir toliau gilinu savo programavimo žinias. Man įdomu programuoti. Programuotojo darbas nėra monotoniškas ir kiekviena diena yra skirtinga, užduotis tenka atlikti frontend‘e ir backend‘e (nuo naujų sistemų integravimo iki programinės įrangos produktų kūrimo).“ Komandos vadovas Marius papildo, kad „Pauliui yra suteikta atsakomybė už aplikacijų priežiūrą, jis atsako į kolegų klausimus, stebi ir rūpinasi, kad aplikacijos veiktų korektiškai, dalyvauja jų projektavime ir taisyme. Organizacijos viduje matome prasmę pasidalinti atsakomybėmis, nes tai padeda efektyviau valdyti informaciją apie IT sistemas, susipažinti su esamomis ar naujomis technologijomis ir dalintis informacija.“

Kaip ir visai GENERAL FINANCING BANKO komandai, sudėtingiausias projektas Pauliui buvo tapimas banku, kuriam komandoje turime kodinį pavadinimą „banko paleidimas“: „sudėtingiausias projektas man buvo banko paleidimas, užduotims atlikti buvo nustatyti griežti terminai, tačiau su darbais puikiai susitvarkėme ir visada atsirasdavo laiko pajuokauti prie puodelio kavos arba sužaisti strėlyčių mėtymo turnyrą”.

Informacinių sistemų kūrimo ir palaikymo skyriaus vadovo Donato vertinimu, kad per pusantrų metų darbo Paulius pasiekė išties daug – iš jauno programuotojo tapo rimtu komandos žaidėju. Kas labiausiai prisidėjo prie Pauliaus sėkmės, vadovo vertinimu? „Paulius stipriai praplėtė Java bei PL/SQL (Oracle) programavimo žinias, pradėjo savarankiškai dirbti prie verslo užsakomų pakeitimų. Puikiai tvarkosi su incidentais ir klaidų taisymu, yra septynių IT aplikacijų savininkas. Ir tai tik pradžia!”

Komandos vadovas Marius antrina, kad tik pradėjus dirbti, Pauliui buvo itin svarbu įgauti ne tik programavimo žinių, bet ir suprasti diegimo procesą, aktyviai bendradarbiauti su kitomis IT komandomis, testuotojais ir architektais. Šiandien Paulius yra vienas iš kelių programuotojų, kurie prižiūri diegimus, pagal poreikį įsitraukia ir skubiai tvarko kilusius keblumus, o tai tik dar kartą parodo, kiek patobulėjo kompetencija.

Pats Paulius teigia, kad svarbiausia, keičiant darbo sritį – išsikelti sau tikslą ir nenustoti jo siekti. „Prieš pradėdamas mokymus dirbau nekvalifikuotą darbą. Norėjau pakeisti darbo pobūdį, dirbti programuotoju, tad tokį tikslą sau ir išsikėliau. Daug mokiausi savarankiškai, o ieškodamas darbo pasinaudojau Užimtumo Tarnybos suteikiamu finansavimu mokymų kursams, kad galėčiau patobulinti savo įgūdžius ir žinias. Programavimo mokykloje baigiau Java mokymus. Kursai buvo intensyvūs, kasdien grįžęs namo turėdavau atlikti įvairias programavimo užduotis, kad geriau įsisavinčiau gautas žinias.“

Koks Pauliaus patarimas tiems, kas svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nesiryžta? Toks pat, kaip ir sau pačiam: „išsikelkite tikslą ir siekite jo! Neabejoju, kad kryptingas judėjimas jo link atneš jums sėkmę!“

 

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button