Naudinga žinoti 2018 04 18

Požiūris į karjerą keičiasi, bet profesinis tobulėjimas aktualus visada

Tobulejimas

Beveik kas trečias „General Financing“ darbuotojas yra pakilęs karjeros laiptais: 30 proc. iš jų džiaugiasi vertikalia karjera, 10 proc. – horizontalia. Apie įkvepiančią tendenciją mintimis pasidalino Žmogiškųjų išteklių valdymo ir administravimo departamento direktorė, Jūratė Janušauskienė, ir neseniai pareigas pakeitę darbuotojai.

Vidinė karjera aktyviai skatinama

Klausimai apie karjeros galimybes „General Financing“ įmonėje yra itin dažni įdarbinimo pokalbiuose. Kaip pastebi J. Janušauskienė, jie iš karto seka po klausimų apie darbo atmosferą, kolegas ir būsimą vadovą.je, net 67 yra pakeitę savo pareigas.

„Į laisvas darbo vietas skelbiame ne tik išorines, bet ir vidines atrankas, taip suteikdami galimybes mūsų darbuotojams keisti darbo poziciją arba kilti karjeros laiptas. Svarbiausia, kad jie turėtų didelį norą mokytis, tobulėti, augti, daug dirbti ir siekti gerų rezultatų.

Vidinės atrankos skelbimas naudingas ir pačiai organizacijai, nes galima įvertinti darbuotojų įsitraukimo lygį ir kaip efektyviai veikia darbuotojų ugdymo procesas organizacijoje“, – apie „General Financing“ karjeros politiką pasakojo ŽIVAD direktorė.

Vertikalios karjeros įmonėje pasiekė tris kartus daugiau darbuotojų negu horizontalios. J. Janušauskienė pastebi, kad tai yra natūralu: „Darbuotojai labiau linkę dirbti sau geriau pažįstamoje sferoje, tobulintis bei augti joje. Visiškai nauja sritis kelia baimę: reikės pradėti nuo pradžių, daug mokytis“.

Vis dėlto ŽIVAD vadovė sako, kad viskas yra įmanoma. „Svarbiausia yra noras ir motyvacija. Siekiant paaukštinimo geriausiai seksis tiems, kurie tiksliai žino ko nori, turi savo tikslus ir kelią.“

Jos teigimu, karjerą sėkmingai daro darbuotojai, kurie puikiai išmano savo darbą, puikiai supranta, ką reikės daryti būsimoje pozicijoje, supranta laukiančius iššūkius, turi naujų idėjų ir pasiūlymų. Jie taip pat tiksliai gali pasakyti, kuo bus naudingi naujoje pozicijoje, į pokalbį ateina pasiruošę.

Naujausios sėkmės istorijos „General Financing“

Viktorija pradėjo dirbti teisininkės pozicijoje, o anksčiau buvo skolų valdymo ekspertė. Ji dalijosi savo požiūriu į sėkmingą karjerą:

„Mano nuomone, sėkmingai tobulėti profesinėje srityje žmogus gali tada, kai dirba mėgstamą darbą. Žinoma, nebūna, kad ir mėgstamam darbe viskas patinka, bet pasigilinus supranti, kad nepatinka tai, ko nemoki. Tereikia paskirti daugiau pastangų ir išmokti. Motyvacijos mokytis suteikia laiku ir tinkamai išsakytos vadovo pastabos, palaikymas bei kolegų patarimai.

Vien sėkmingos karjeros siekimas, greičiausiai, neatneš didelio pasitenkinimo ir norimo rezultato. Siekis būti sėkmingu savo srities profesionalu turi būti susietas su siekiu savęs kaip asmenybės tobulinimu.“

Ikiteisminio skolų išieškojimo skyriaus vadovė Vytautė pradėjo dirbti verslo analitikės pareigose. Jos sėkmingos karjeros analizė, kaip ir priklauso pagal naują darbo pobūdį

- Ne dirbti principu „atėjau-atidirbau-išėjau namo“, o aistringai vardan bendro tikslo, bendros idėjos ir, be abejo, vardan savirealizacijos;
- Nebijoti prisiimti atsakomybės tiek už savo darbą, tiek už komandos (jei tokia yra) veiklą.
- Būti lanksčiu, gebėti keistis, nebijoti iššūkių ir naujų pradžių;
- Mokytis pačiam ir dalintis žiniomis su kolegomis, tokiu būdu auginant ir save, ir kitą.
- Domėtis kitomis sritimis, dalintis mintimis, pasiūlymais su kolegomis, net jeigu tai yra visiškai svetima sritis dabartinei, t. y. išlaikyti savyje žingeidumą;
- Kad ir kaip sunku bebūtų – mėginti, daryti, ir tikėti tuo, kad viskas įmanoma, o kas šiam momentui neįmanoma – reikalauja tik šiek tiek daugiau darbo.
- Geriau pamėginti, nei gailėtis niekada taip ir nepabandžius.

Klientų aptarnavimo specialistė Loreta tapo vyr. klientų aptarnavimo specialiste. Jos pastebėjimai apie karjerą:

„Svarbiausia yra požiūris ir pozityvumas – tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime. Pirmiausiai turi mėgti tai, ką darai, ir turi būti sveikas požiūris į darbą, įmonę, bei supančią aplinką, kolegas.

Viskas yra susiję. Pasakysi gerą žodį kolegai, pagelbėsi, pamokysi naujoką – tai visiems bus naudinga, dirbsis geriau, atsiras daugiau motyvacijos, geros nuotaikos žmogus našiau dirbs ir skleis pozityvą atgal tau ir aplink“.

Darbo rinkoje keičiasi požiūris į karjerą

CVBankas.lt personalo vadovės, Vilijos Apulskės nuomone, per pastarąjį dešimtmetį keitėsi darbuotojų požiūris į karjerą.

„Pats sąvokos „karjera“ suvokimas pasikeitė. Juk karjera – ne vien „lipimas“ į organizacinės struktūros piramidės viršų, bet ir horizontalus judėjimas, taip pat augimas savo srityje arba kardinalus darbo pobūdžio keitimas.

V. Apulskės teigimu, vis daugiau kandidatų plačiau žvelgia į profesines galimybes: „Tai susiję su tuo, kad vis labiau auga sveiko balanso tarp darbo ir laisvalaikio poreikis, žmonės nori oriai gyventi, turėti galimybių ir laiko skirti savo pomėgiams, šeimai.“

Vis dėlto specialistė pastebi, kad renkantis darbą iš panašių pasiūlymų, karjeros galimybė gali būti tas veiksnys, kuris paskatins prisijungti prie įmonės. Be to, karjeros galimybės yra svarbesnės srityse, kur daugybė hierarchijos laiptelių, pavyzdžiui, bankiniame sektoriuje.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button