GFB komanda 2019 04 15

Lojalūs darbuotojai – brangiausias įmonės turtas: 12 metų vienoje darbovietėje

jelena2 1024x683

Viena iš „General Financing“ sėkmingos veiklos paslapčių – ilgamečiai darbuotojai, kurie įmonėje darbuojasi praktiškai nuo jos įkūrimo. Kaip jie tobulėjo, augo ir drauge augino įmonę? Šįkart tinklaraščiui savo istorijas papasakojo Jelena Vasiljeva, Finansų ir apskaitos departamento direktorė.

JAV Darbo statistikos biuro duomenimis, didžioji dalis darbuotojų vienoje vietoje išdirba 5 metus arba mažiau (vyrų vidurkis – 4,3 metų, moterų – 4 metai).

Mūsų kolegos – gerokai viršija šį rodiklį, nes „General Financing“ darbuojasi jau dvylika metų ir sako, kad jų darbo pradžia – nepamirštama. Tiesa, dėl skirtingų priežasčių.

Kokią prisimenate savo darbo pradžią GF`e?

„GF pradėjau dirbti 2007 vasario 20 d. Šios datos, manau, niekada nepamiršiu: ne tik dėl to, kad turiu  gerą atmintį skaičiams, bet ir todėl, kad vasario 20 d. yra mano vestuvių metinių diena.

Tiesą sakant, tai buvo pakankamai sudėtingas ir kartu įdomus etapas mano gyvenime. Tuo metu man buvo 41 metai, buvau sukaupusi virš 20 metų darbinės patirties bagažo, bet pirmą kartą gyvenime atsidūriau situacijoje, kai man teko pačiai ieškotis darbo. Visi mano ankstesni darbdaviai surasdavo mane patys.

Kai buvau pakviesta pokalbiui dėl finansininko darbo vietos, labai motyvavo man visiškai nauja sritis, ir vadovai, kupini energijos ir suinteresuoti tuo, ką daro.

Dirbti GF`e pradėjau vyr. finansininkės pareigose. Drauge tai buvo ir pačios įmonės veiklos pradžia. Jau buvo sukurta verslo valdymo sistema, turėjome įrankį, su kuriuo buvo galima sudaryti pirmuosius finansavimo sandorius su klientais.

Pirmaisiais veiklos mėnesiais visi mokėjimai klientams buvo atliekami rankiniu būdu, pagal „popierines“ sutartis. Žvelgiant iš šiandienos perspektyvos, pradžia atrodo tarsi „akmens amžius“, bet buvo labai įdomu, ir pakankamai sudėtinga. Po kiek laiko pradėjau eiti departamento vadovės pareigas... ir nepastebimai prabėgo jau 12 metų kartu su GF.“

Kokios jūsų pareigos ir atsakomybės įmonėje po 12-kos metų?

„Šiuo metu dirbu, galima sakyti, toje pačioje pozicijoje, bet šiek tiek išaugo departamento darbuotojų skaičius, perpratau vadovaujamojo darbo subtilybes, man jis tapo įdomus. Kartu augo ir atsakomybės.

GF`as pradėjo veikti kaip lietuviško kapitalo įmonė, 2009 m. GF`o akcininku tapo „Société Générale“, o 2012 m. mūsų įmonę įsigijo Švedijos finansų bendrovė „Marginalen AB“. Per mano darbo metus mūsų įmonėje įvyko nemažai pokyčių.“

Kas jus motyvuoja dirbant ilgą laiką vienoje įmonėje?

„Tiesą sakant, man šis laikas neprailgo. Suprantu, kad praėjo jau tiek mano gyvenimo metų kartu su GF`u tik žiūrėdama į savo dukras.

Kartais paklausiu savęs, kodėl taip yra? Manau, kad pagrindinės mano lojalumo GF priežastys yra dvi: labai dinamiškas ir įdomus darbas bei puikūs mane supantys kolegos.

Dirbant ankstesnėse darbovietėse, po 3-5 metų ateidavo jausmas, kad darbo dienos panašios viena į kitą ir darbas nebeteikia pasitenkinimo. Vieną dieną supranti, kad jau nematai, ko dar galėtum išmokti, užgęsta vidinis variklis, kuris turėtų „užsivesti“ kiekvienos darbo dienos rytą.

Dirbant GF`e tas variklis niekaip nesustoja ir net nemažina apsukų. Manau, taip yra todėl, kad mūsų įmonės vadovas ir visa čia dirbanti komanda yra inovatyvi, siekia būti lydere, diegti naujoves, nesustoti vietoje.

Man pačiai nemažiau svarbūs yra žmonės, kurie kuria mikroklimatą, darbo atmosferą. Mano nuomone, net ir mažiau įdomūs darbo aspektai tampa įdomesni, kai esi gerų kolegų apsuptyje. Galiu pasidžiaugti, kad gyvenime man sekasi sutikti nuostabių žmonių: GF`as – ne išimtis.“

Kaip manote, ar šiais laikais yra svarbus lojalumas įmonei?

 Manau, kad lojalumas yra svarbus visais laikais. Lojalūs darbuotojai laikomi ir kartais priskiriami prie brangiausio įmonės turimo turto.

Kas jums yra lojalumas įmonei?

„Atsakant trumpai ir nuoširdžiai – tai yra noras būti įmonės dalimi. Suvokimas, kad darbas šioje įmonėje, be kita ko, padeda siekti ir asmeninių tikslų, tikėjimas, kad tai yra abipusė nauda.Aš apibrėžčiau lojalumą kaip sąmoningą norą būti kartu, įsipareigoti ir prisidėti siekiant bendro tikslo.

Šiuolaikiniame gyvenime, kai dirbtinis intelektas daug kur pakeičia žmogų, lojalumas, mano manymu, įgyja papildomą vertę. Taip, dirbtinis intelektas pajėgus pakeisti žmogų įvairiose srityse: jo pagalba bus vykdomi sudėtiniai procesai, jis galės atlikti įvairiausių meno kūrinių kopijas, bet pačiam sukurti meno kūrinio ar emocijų jam vargu ar pavyks. Noriu tikėti, kad žmonės, darbuotojai išliks įmonės turtu ir ateityje.“

Kodėl GF`ą rekomenduotumėte kitiems? 

„Mano nuomone, GF`o komanda, kuri nori būti sėkminga, nuolat tobulėja ir siekia geriausių rezultatų. Tai įmonė, galinti pasigirti aukštos kvalifikacijos vadovais ir draugišku kolektyvu.

Mūsų įmonėje ne tik sukurta palanki darbui atmosfera ir geros darbo sąlygos, bet ir sudaromos galimybės augti ir mokytis.“

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button