GFB komanda 2021 12 20

GENERAL FINANCING BANKO vadovas: sėkmės pagrindas – aiški vizija, veiksmų planas ir stipri komanda

Noel Cramer

GENERAL FINANCING BANKAS, ką tik paminėjęs organizacijos 16 metų sukaktį, skaičiuoja puikius rezultatus rinkoje ir labiausiai už tai dėkoja darbuotojams – kai kurie iš jų bendrovėje dirba beveik nuo pat jos įsikūrimo. Noelis Crameris, GENERAL FINANCING BANKO vykdomasis direktorius, atvirai pasakoja apie pastaruosius kompanijos metus, virsmą banku ir ateities perspektyvas. Pasak jo, GENERAL FINANCING BANKO sėkmės modelio pagrindas - aiški organizacijos augimo vizija ir jai atsidavę darbuotojai.

 

GENERAL FINANCING BANKAS – jau žinomas pavadinimas Lietuvoje, prie to didele dalimi prisidėjo sėkmingas organizacijos virsmas į banką pandemijos metais, taip pat – sklandus komandos darbas. Kas, jūsų nuomone, yra svarbiausia stiprios organizacijos pamatams?

Nė viena kompanija negali būti sėkminga be motyvuotų ir užsidegusių darbuotojų. Didžiuojuosi puikia GENERAL FINANCING BANKO komanda ir esu laimingas, kad man su ja tenka dirbti.

Kad įvyktų transformacija į specializuotą banką, laikėmės praktiško „žingsnis po žingsnio“ požiūrio. Pirmiausia, numatėme organizacijos viziją – tapti tvariu banku, siūlančiu klientams aukštos pridėtinės vertės produktus. Remdamiesi šia vizija, sudėliojome planą – kaip pasiekti tikslus, kurie ir padėtų įgyvendinti viziją. Paruošus šiuos pamatus, svarbiausia buvo visus įtraukti, sudaryti žmonėms galimybę dalyvauti procesuose, drauge kuriant abipusio pasitikėjimo ir skaidrumo atmosferą. Kad to pasiektume, rūpinamės itin atviru bendravimu su visais darbuotojais. Tvirtai tikiu komunikacija ir nuolatiniu informacijos apie pasiektą pažangą atnaujinimu, bet taip pat suvokiu, kad pasitaiko ir nesklandumų. Visada galima kreiptis į komandą ir prašyti pasistengti labiau, bet, kad jie jaustųsi motyvuoti, būtina paaiškinti, kur ir kokia problema iškilo, kokie galimi sprendimai ir koks darbuotojų vaidmuo šiuos sprendimus įgyvendinant.

Kiekvienas darbuotojas yra komandos dalis, o komanda yra stipresnė nei kiekvienas atskirai.

Siekdami nuosekliai ir išmintingai vertinti savo pažangą siekiant užsibrėžtų tikslų, įdiegėme pagrindinių efektyvumo rodiklių (KPI) sistemą. Tai mums padeda būti proaktyviais ir judėti ten, kur užsibrėžėme. Leitmotyvas – nereikia keisti tikslo, bet, jei reikia, galima pakeisti planą. Tuo tarpu proaktyvumas reiškia, kad esame pasirengę įvardyti ir išspręsti problemą dar prieš tai, kol ji netapo piktybiniu augliu.  

Bankui Lietuvoje vadovaujate gyvendamas Belgijoje. Gal pastebite išskirtinių mūsų regiono rinkos niuansų – tiek kalbant apie organizaciją, tiek apie vartotojus? Kas GENERAL FINANCING BANKUI teikia įkvėpimo Lietuvoje?

Turiu vadovavimo įvairioms įmonėms patirties skirtingose šalyse, taigi galiu Lietuvos bankininkystės rinką palyginti su kitomis šalimis. Dėl Europos Centrinio Banko (ECB) ir kitų tarptautinių reikalavimų rinkos skirtumai yra ne itin reikšmingi ir daugiausiai susiję su vietiniais specifiniais produktais, kuriems ir yra sukurtas, šiuo atveju, Lietuvos reguliavimas. Apskritai, man daro labai gerą įspūdį puikiai struktūruotas, į vartotoją sutelktas Lietuvos Banko požiūris ir tuo pagrįstas reguliavimas. Daugeliu atžvilgių Lietuvos Bankas pirmauja, ypač kalbant apie pinigų plovimo prevenciją (AML) ir naujausias tvarumo ir socialinės atsakomybės (ESG) iniciatyvas.

Pagirtina, kad Lietuvos Bankas įdiegė specializuotų bankų koncepciją. Tai – svarbus žingsnis, siekiant sukurti didesnę konkurenciją ir į rinką įtraukti žaidėjus, kurie gali vietos vartotojams pasiūlyti daugiau vertės, palyginti su tradicine bankininkyste.

Jūsų vadovaujama organizacija pasižymi drąsiomis ambicijomis – nebuvo lengva įsivaizduoti, kad viena iš keleto Lietuvos finansų organizacijų taip užtikrintai transformuosis į banką nepaisant pandemijos iššūkių. Kaip apibendrintumėte šiuos metus? Kokie banko siūlomi produktai ir paslaugos labiausiai pasiteisino?

2021-ieji buvo puikūs metai GENERAL FINANCING BANKUI. Mums pavyko transformuoti verslą, sekant savo ilgalaike perspektyva. GENERAL FINANCING BANKAS savo kilme yra finansinių paskolų įmonė, ir pagrindinė mūsų varomoji jėga yra pajamos iš paskolų portfelio. Per pastaruosius metus mums pavyko savo paskolų portfelį išauginti 30 proc., taip pat struktūriškai pakeisti jo sudėtį iš trumpalaikių paskolų į ilgesnio termino paskolas. Beje, itin sėkmingas yra neseniai pasiūlytas 7 metų terminuotasis indėlis, suteikiantis geresnę ilgalaikę apsaugą nuo infliacijos.

Kol kas negaliu komentuoti visų 2021-ųjų metų banko finansinių rezultatų, bet patikinu: savo ambicijas ne tik įgyvendinome, bet ir pranokome. Bendri metų rezultatai atitiks tendencijas, kurias buvo galima įžvelgti šių metų trečiojo ketvirčio rezultatuose. GENERAL FINANCING BANKO grynasis pelnas, atskaičius mokesčius, viršys 2 mln. Eur, o mūsų turtas 2022 m. pirmąjį ketvirtį perkops 100 mln. Eur. Bankas turi tvirtą kapitalo bazę bei puikius veiklos efektyvumo rodiklius, kuriuos ir toliau stiprinsime.

Kokių planų turite kitiems metams? Kokių naujovių vartotojams dairytis jūsų tinklalapyje ir kituose kanaluose?

Toliau kursime tvarų, į klientus orientuotą banką. Prie to prisidės siūlomos patrauklios paskolų ir indėlių sąlygos, paslaugų pasiekiamumas patogiais kanalais – telefonu 1851, internetu, banko skyriuose ar per partnerius.

Ateityje skirsime daugiau dėmesio diversifikacijai, kuriant naujus skolinimo produktus ir naujų produktų pajamų srautus. 2022 m. planuojame pristatyti nedarbo draudimą. Tai suteiks apsaugą ir ramybės pojūtį mūsų klientams.

Dar daugiau investuosime į technologijas ir, žinoma, savo darbuotojus. Atviros karjeros galimybės, darbuotojų kvalifikacijos kėlimas – mūsų prioritetas. Jau kitais metais klientai sulauks naujų produktų, o jau esami bus gerokai patobulinti.

Kokios pagrindinės GENERAL FINANCING BANKO komandos stiprybės? Kaip, žvelgiant iš CEO pozicijos, pavyksta suformuoti stiprią komandą, turint galvoje kvalifikuotų darbuotojų stygių rinkoje?

Kaip vadovas, matau save labiau kaip trenerį, įgalintoją. GENERAL FINANCING BANKAS yra komanda, kurios kiekvienas žaidėjas jam priskirtą vaidmenį atlieka geriau, nei tą padaryčiau aš pats. Kaip daugelis vadovų, privalau suderinti strategines įžvalgas su lankstumu, o esant poreikiui – keisti veiklos modelį ir vadovauti pokyčiams, tuo pačiu metu neužmirštant ilgalaikės vizijos.

Palyginsiu su futbolu. Vadovo vaidmuo nuolat kinta – jis gali būti žaidėjas aikštėje, rezultatyviais perdavimais leidžiantis kitiems įmušti įvartį; tuomet jis užauga iki įžvalgų formuotojo ir trenerio, gebančio valdyti komandą iš aikštės užribio. Įvertinu visą prieinamą informaciją, galimus sprendimus ir prireikus priimu galutinį sprendimą. Bet pagrindinis mano siekis yra auginti darbuotojus, kad jie būtų visiškai kompetentingi ir pasitikėtų savimi prisiimdami atsakomybę. Klaida ar nesėkmė – ne pasaulio pabaiga, jei tik sugebame iš to pasimokyti. Esant vadovu nepakanka vien kalbėti. Privalu numatyti žingsnį į priekį ir ne tik.

Nuolat ieškome darbuotojų specifinėms pozicijoms, bet labiausiai GENERAL FINANCING BANKE esame linkę viduje užsiauginti specialistus. Mokymasis darbo vietoje ir pareigų perėmimas yra labai svarbu. Kitais metais pradėsime vykdyti jaunų specialistų ugdymo programą, kuomet potencialius darbuotojus pasamdysime iškart jiems baigus mokslus ir apmokysime, sudarydami galimybę keisti pozicijas. Manau, kad dauguma būsimų GENERAL FINANCING BANKO lyderių jau yra tarp mūsų.

Pagarba darbuotojui ir sudarytos augimo galimybės, įskaitant ir sąžiningą atlygio paketą, leidžia suburti fantastišką komandą. Darbas GENERAL FINANCING BANKE – ne tik darbas, tai įkvėpimo šaltinis siekti didesnių tikslų.

GENERAL FINANCING BANKAS ir socialinė atsakomybė: kokios iniciatyvos bankui yra svarbiausios?

Trejų metų verslo plane skiriame daug dėmesio banko socialinės atsakomybės veikloms. Kalbant apie banko tiesioginę veiklą, jau netrukus pristatysime tausias paskolas, kurios leis finansuoti, pavyzdžiui, hibridinių ar elektromobilių įsigijimą, taip pat diegti atsinaujinančios energijos ir kitus tvarius energijos sprendimus gyvenamuosiuose būstuose.

Aš visiškai įsitikinęs, kad mes privalome duoti grąžą visuomenei, ir mūsų dėmesys socialinei atsakomybei toliau tik didės.

Didžiuojuosi darbuotojais, kurie vadovauja šioms iniciatyvoms ir nuolat teikia naujų pasiūlymų. Pokyčius lemia nedidelių iniciatyvų visuma. Neseniai bendradarbiaudami su Rimanto Kaukėno paramos fondu finansavome specialų vežimėlį mažam berniukui, kuriam likimas lėmė daugybę fizinių negalių ir aklumą. Kai išvysti dėkingumą tėvų akyse – visiškai aišku, dėl ko tai daroma.

Kasmet šventiniu laikotarpiu skatiname darbuotojus prisidėti parama labdaros ir paramos fondui „Padėk gatvės vaikams“, o GENERAL FINANCING BANKAS surinktą sumą padvigubina.

Kita įkvepianti iniciatyva – kartu su labdaros ir paramos fondu „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“  parduotuvėse įrengėme 200 bekontakčių kortelių skaitytuvų, kurių pagalba kiekvienas gali itin patogiai ir paprastai paaukoti.

Banke nesusiduriame su lyčių ar kitų nelygybių problema. Mums svarbu, kad tam tikroje pozicijoje dirbtų jai tinkamas žmogus, nepaisant lyties ar kitų charakteristikų. Svarbiausia – kompetencija ir polėkis. Esu nelietuvis, turiu ilgametę darbo ir gyvenimo įvairiose šalyse bei kultūrose patirtį. Manau, kad skirtingos įžvalgos suteikia naujų postūmių, o mes tiesiog turime rasti tinkamą balansą.

Susiję straipsniai

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button