GFB komanda 2020 12 28

Socialinis 2020 m. indėlis: istorijos, kurių dalimi šiemet tapo GENERAL FINANCING BANKAS

pexels kaboompics com 6333 v2

Nuo 2020 metų GENERAL FINANCING BANKAS didesniu mastu prisidėjo prie socialiai jautrių klausimų visuomenėje sprendimo, suteikdamas paramą labdaros ir paramos fondams. Rinkodaros departamento direktorė Ugnė Radikienė džiaugiasi, jog bendrovėje jau ne vienerius metus darbuotojų iniciatyva vykdomi įvairūs nedideli socialinės atsakomybės projektai šiemet išaugo į reikšmingą įmonės paramą trims skirtingas problemas visuomenėje sprendžiančioms organizacijoms ir kviečia susipažinti su jų istorijomis.

Įveikta sunki infekcijos forma

Viena pirmųjų organizacijų, su kuria bendrovė pradėjo savo socialinių projektų kelionę, buvo Rimanto Kaukėno paramos fondas, kuriam GENERAL FINANCING BANKAS skyrė daugiau kaip 10 tūkst. eurų. Fondui skirta parama bendrovė prisidėjo prie sunkios dešimtmečio Mato ligos gydymo.

„Su Matu susipažinome rugpjūčio pabaigoje, kai susirūpinusi berniuko mama kreipėsi į mus pagalbos – padėti įsigyti gyvybiškai reikalingus, tačiau labai brangius vaistus. Pirma vaistų dozė, kurią vaikui suteikėme panaudodami GENERAL FINANCING BANKO paramą, atnešė teigiamus rezultatus. Matas tuo metu beveik įveikė sunkią infekciją, tačiau po chemoterapijų berniukui buvo nusilpęs kraujas, tad reikėjo tų pačių vaistų profilaktiškai, kad infekcija neatsinaujintų. Antrąja vaistų doze aprūpinti berniuką taip pat padėjo bendrovės skirtos lėšos. O šiandien galime pasidžiaugti, kad šios pastangos padėjo Matui pasveikti“, – pasakoja K. Lingytė-Magana, Rimanto Kaukėno paramos fondo projektų vadovė.

K. Lingytė-Magana priduria, kad paramą organizacijai ir jos globojamiems vaikams galima skirti įvairiais būdais.

„Kartais tai gali būti finansinė parama ar gyventojų pajamų mokesčių dalies paramai skyrimas, kartais savanorystė, palaikymas įsigyjant mūsų atributiką ar tiesiog suteikiant grįžtamąjį ryšį. Žmonės ne tik aukoja, bet ir kartu dalyvauja maratonuose ir mūsų organizuojamuose renginiuose, vis labiau įsitraukia į fondo veiklą. Pasitikėjimas mumis ir tikėjimas mūsų veikla yra didžiulė garbė ir kiekvienos dienos tikslas. Esame dėkingi kiekvienam mūsų bendruomenės nariui“, – dalinasi pašnekovė.

Sukurta galimybė aukoti bekontakčiu būdu

Kita didelės apimties GENERAL FINANCING BANKO parama virto į drauge su organizacija „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ pirmąkart šalyje įgyvendintą tokio tipo inovatyvų socialinės atsakomybės projektą. Projekto idėja gimė pastebint augantį visuomenės norą aukoti ir prisidėti prie įvairių jautrių klausimų sprendimo, tačiau tuo pačiu matant mažėjantį grynųjų pinigų naudojimą.

„Tikime, kad gimusi idėja, suteikti progą žmonėms skirti paramą „SOS vaikų kaimams“, aukojant pinigus atsiskaitant banko kortele, prie kurios įgyvendinimo stipriai prisidėjo GENERAL FINANCING BANKAS, ne tik palengvino paramos skyrimo procedūrą, bet ir tapo galimybe tai padaryti saugiai. Dabar net ir neturėdami grynųjų galime paaukoti, o vienas euras gali tapti didžiule pagalba bėdoje atsidūrusiems vaikams ir šeimoms“, – dalijasi organizacijos „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ marketingo ir komunikacijos vadovė Indrė Čepulytė.

„SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ rūpinasi daugiau kaip 1000 vaikų, teikia globos paslaugą, vykdo vaikų dienos centrų veiklą ir šeimų stiprinimo programą. Su visuomenės parama per trisdešimt metų į savarankišką gyvenimą išleisti net 350 jaunuolių.

„Mums svarbu ne tik aprengti ir pamaitinti vaiką, bet ir užtikrinti saugų ir pilnavertį vaiko gyvenimą. Kiekvienam vaikui yra reikalinga nuosekli bei nepertraukiama specialistų pagalba, todėl turėdami stiprų visuomenės palaikymą galime investuoti į vaiko individualius poreikius. Tik užtikrinus, kad vaikui laiku bus suteikta visa reikalinga pagalba galima tikėtis, kad užaugs drąsi, savimi pasitikinti ir emociškai stabili asmenybė“, – pasakoja I. Čepulytė.

300 galimybių žaisti futbolą

GENERAL FINANCING BANKAS šiemet taip pat suteikė paramą ir labdaros ir paramos fondui „Padėk gatvės vaikams“, kuris užsiima ankstyvąja priklausomybių prevencija ir socialine vaikų integracija per sportą. Bendrovės darbuotojų surinktą sumą įmonė padvigubino, todėl bendrai surinkta parama leido padovanoti vaikams kelis šimtus futbolo treniruočių.

„Kuo daugiau konkrečios įmonės darbuotojų sužino apie „Padėk gatvės vaikams“ veiklą, tuo labiau įmonė gali pagelbėti. Susivienijus visam kolektyvui, pinigai turi didžiulę vertę, daug didesnę negu jų piniginė išraiška, nes jie yra dedikuojami ne vieno, o daugelio, į problemą įsigilinusių, žmonių. GENERAL FINANCING BANKO parama yra gerasis pavyzdys, kaip įmonės gali įtraukti savo darbuotojus į pagalbą pažeidžiamiems visuomenės nariams. Banko skirtos lėšos buvo panaudotos 300 vaikų iš nepasiturinčių šeimų treniruočių apmokėjimui. Ši parama suteikė daug dėmesio, o taip pat ir džiaugsmo vaikams“, – pasakoja fondo direktorius Gediminas Tvarijonas.

Fondo direktorius priduria, kad užtikrinti treniruočių tęstinumą yra itin svarbu, nes reikia mažiausiai 7-8 metų, kad vaikui susiformuotų įprotis nuolatos sportuoti.

„Vaikai iš nepasiturinčių šeimų dažnai nelanko būrelių, nes tėvai neišgali apmokėti už vaiko sportinę aprangą, dalyvavimą varžybose ir patį būrelį. Todėl parama šiems vaikams yra viena geriausių visuomenės investicijų, nes suteikia galimybę ne tik vaikams užaugti dorais žmonėmis, bet ir duoda grąžą ateities kartoms. Čia vaikai išmoksta tinkamų elgesio modelių, laiko planavimo, darbo komandoje, susiranda sportuojančių draugų“, – reziumuoja G. Tvarijonas.

GENERAL FINANCING BANKO Rinkodaros departamento direktorė Ugnė Radikienė teigia, kad socialinė atsakomybė yra labai svarbi verslo dalis, tad kitąmet bankas ir toliau sieks savo parama padėti tiems, kuriems jos labiausiai reikia.

„Verslas turėtų prisidėti prie socialinių problemų sprendimo, o tikrai darnus veiklos modelis turėtų suderinti įmonės ekonominius interesus su siekiu kurti teigiamus pokyčius visuomenėje“, – sako U. Radikienė.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button