Naudinga žinoti 2022 06 10

Svarstantiems įsigyti elektromobilį: ketinimas geras, tačiau daugumai teks ilgai taupyti

elektromobilis2

Gyventojai vis dažniau ryžtasi persėsti į gamtai draugiškesnį automobilį, tačiau kylančios žaliavų ir energijos kainos vidutines pajamas uždirbančiam lietuviui kiša koją. Nepaisant to, kad hibridinės transporto priemonės ar elektromobiliai sumažins išlaidas kurui ar techninei priežiūrai, tokiai transporto priemonei įsigyti taupysite ilgai.

Pasak Žygimanto Valantino, mažmeninės prekybos naudotais automobiliais Polizinginiai.lt atstovo, klientai aktyviau teiraujasi apie elektra varomus automobilius, vis dėlto, dažniau įsigyja transporto priemonę su vidaus degimo varikliu.

„Pastebime, kad augančios degalų kainos proporcingai didina ir užklausas apie aplinkai draugiškus automobilius. Tiesa, kad elektrinio ar hibridinio automobilio nuvažiuotas kilometras bus pigesnis, tačiau neretai klientus nuo šio pirkinio stabdo dar menkai išvystyta įkrovimo stotelių infrastruktūra, taip pat ir didesnė tokio automobilio kaina“, - sako Ž. Valantinas.

Eksperto teigimu, aplinkai draugiškų automobilių bazinė kaina yra didesnė, tačiau žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą, savininkai galimai sutaupys ne tik kuro išlaidoms, bet ir techninei priežiūrai -  pavyzdžiui, hibridiniams automobiliams ši gerokai paprastesnė, nes kasmetinės patikros metu nereikės keisti tepalų, filtrų ir pan. Vykdant įprastą automobilio priežiūrą, papildomai prisideda tik hibridinės baterijos būklės patikra.

Pasiskolinti tvariems sprendimams – vis dažnesnis pasirinkimas

GENERAL FINANCING BANKO užsakymu atlikta gyventojų apklausa atskleidė, kad tvariems buities sprendimams skolintųsi ketvirtadalis respondentų, 22 proc. būtų linkę pasiskolinti elektromobiliui ar įkrovimo stotelei įsigyti.

Kaip teigia Ž. Valantinas, bemaž pusė klientų pernai automobilius įsigijo naudodamiesi lizingo paslauga arba pasiėmę vartojimo paskolą. Štai GENERAL FINANCING BANKAS skaičiuoja, kad paklausa tvarių pirkinių segmentui pastaruoju metu taip pat auga. Gamtai draugiškam automobiliui vartojimo paskolą imti labiau nusiteikę jauni, 26-35 metų amžiaus gyventojai. Didėja ir vidutinė autolizingui skolinamasi suma – nuo 5600 Eur pernai iki 6100 Eur šiemet.

„Jauni, bet jau įsitvirtinę, dažniau aukštąjį išsilavinimą turintys gyventojai natūraliai labiau domisi aplinkosauga ir savo paliekamu pėdsaku planetoje, tad ir dažniau svarsto apie aplinkai draugiško automobilio įsigijimą. Pastebime, kad į šią kategoriją patenkantys lietuviai atsakingiau planuoja išlaidas ir didesniais pirkiniais rūpinasi iš anksto. Planuojantiems savo finansus, autolizingas ar vartojimo paskola brangesniam automobiliui neturėtų ženkliai paveikti kasdienių išlaidų. Be to, klientai dažniau skaičiuoja, kad naujesnį automobilį tenka mažiau remontuoti, tad ir galvos skausmo vairuotojams gerokai mažiau”, - teigia GENERAL FINANCING BANKO pardavimų verslui vadovas Vilius Uktveris.

Pasak banko atstovo, valstybės sukurtas kompensacinis mechanizmas gali paskatinti rinktis tvarius sprendimus, tačiau dažnai nėra pakankamas vidutines pajamas uždirbančiam gyventojui įsigyti elektromobilį. „Siekdami prisidėti prie šio segmento augimo, sukūrėme tausios paskolos pasiūlymą, kuris skirtas pirkiniams, susijusiems su aplinkos išsaugojimu įsigyti, tarkime, elektromobiliams, jų įkrovimo stotelėms, geoterminio šildymo įrenginiams ir pan.“, - pasakoja ekspertas.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button