Naudinga žinoti 2017 02 17

3 esminiai žingsniai perkant nenaują automobilį

black car car fancy 104401

Naudoto automobilio pirkimas neturi virsti galvos skausmu. Išsirinkti gerą automobilį galima net ir neturint specialaus techninio pasiruošimo – tereikia laikytis kelių pagrindinių principų bei nepraleisti nė vieno paieškos žingsnio. AUTOLIZINGO specialistai ir „Auto Bild Lietuva“ žurnalo vyr. redaktorius Vitoldas Milius pataria, į ką svarbu atkreipti dėmesį kiekviename paieškos etape ir kaip išsirinkti iš tiesų gerą naudotą automobilį.

1 žingsnis: paieška

Pats populiariausias būdas ieškoti naudoto automobilio – peržiūrėti automobilių pardavimo skelbimus internete. Atsiminkite, kad pardavimo portaluose skelbimus deda ir privatūs žmonės, todėl juose esančią informaciją gali tekti šifruoti. Kitaip tariant, jeigu skelbime nematote tos informacijos, kurią norite sužinoti apie automobilį, pasiruoškite klausimus pardavėjui ir paskambinkite.

Skelbimuose dažnai pamirštama įdėti automobilio salono nuotraukas. Taip pat iš bendrų nuotraukų dažnai nesimato tų vietų, kurios linkusios rūdyti. Geriausia šiek tiek pasidomėti norimu modeliu ir sužinoti didžiausius jo trūkumus. Tuomet bus tikrai aišku, kokių nuotraukų reikėtų paprašyti ir ko klausti. Tai ypač galioja senesniems modeliams.

Alternatyvus automobilių paieškos būdas – automobilio pirkimas iš pažįstamo žmogaus. Nusprendę įsigyti automobilį, apie savo ketinimus informuokite pažįstamus. Gali būti, jog jie kaip tik turi puikų variantą arba žino, kas parduoda gerai prižiūrėtą automobilį, o jūs būsite būtent tas, kuriam pasiseks.

Dar viena alternatyva – automobilių salonai. Neretai dauguma aplenkia juos baimindamiesi aukštos kainos, bet jei esate užtikrinti dėl markės, galite apsilankyti automobilių gamintojo atstovybėje. Čia galite rasti parduodamų testinių automobilių, kuriuos išbando būsimi naujų automobilių pirkėjai. Tiesa, toks variantas dažnai nepasitaiko, bet atkakliausiems gali pasisekti įsigyti beveik naują automobilį už gerokai mažesnę kainą.

2 žingsnis: apžiūra

Nusižiūrėję patinkantį automobilį, būtinai jį apžiūrėkite „gyvai“. Prieš susitikimą su pardavėju reikėtų apgalvoti klausimus apie automobilio ridą, apie žinomus autoįvykius ir automobilio apgadinimus bei defektus. Taip pat reikėtų pasidomėti, ar pardavėjas sutiktų, kad automobilį patikrintų specializuotas servisas. Dažniausiai už tokią patikrą moka pats klientas, t.y. tas, kuris nori pirkti.

Paklauskite automobilių pardavėjo, ar transporto priemonė buvo patekusi į avariją. Dažnai būna, kad automobilis atvežamas iš užsienio daužtas po avarijos ir suremontuojamas Lietuvoje. Tie, kas tai atlieka tvarkingai, dažniausiai turės nuotraukas ir dokumentus, kaip automobilis atrodė iki remonto, kad galėtų jums parodyti. Žinokite, kad jeigu automobilio pardavėjas pradeda kaltinti kitus arba sako gerai nežinantis  automobilio, tai yra signalas, jog automobilio būklė yra prastesnė negu galima tikėtis.

Jeigu apie automobilius žinote nedaug, geriausia pasikonsultuoti su tais, kas bent kiek nusimano šioje srityje. Automobilio pirkėjai yra linkę daug ką paaukoti dėl patinkančio modelio, todėl dažnai sako, jog „ši problema juk nieko tokio“, arba „čia gi nesvarbu“. Tokiu atveju kompetentingas žmogus, neturėdamas noro pirkti tą automobilį, padeda kiek įmanoma objektyviau pažvelgti į siūlomą prekę.

Jeigu paaiškėja, kad norimą įsigyti automobilį reikės papildomai remontuoti, pasidomėkite, kiek toks remontas gali kainuoti ir  ar už tuos papildomus pinigus neišeitų dar ir kitas automobilis. Jeigu papildomos investicijos neatbaido, tuomet svarbu sumažinti ketinamo pirkti automobilio pradinę kainą.  Patarimas deryboms: nustačius gedimus ir paskaičiavus, kiek tai kainuos, pardavėjui galima sakyti, jog automobilis jums patinka, bet priimtinesnis būtų toks variantas, kuriam neturėsite papildomai investuoti.

3 žingsnis: pirkimas

Taigi, po ilgų paieškų išsirinkote tobulą automobilį. Jeigu visos sumos neturite, trokštamą automobilį įsigyti padės autolizingo paslauga. Jūsų pasirinkimų sąrašo viršuje greičiausiai atsidurs bankas ir specializuotą autolizingo paslaugą teikianti bendrovė. Kokiu atveju rinktis vieną, o kada – kitą?

Pirmiausia įvertinkite automobili amžių. Bankuose finansavimą gausite tik gana naujam automobiliui. Tuo tarpu specializuotą automobilių lizingo paslaugą teikiančios įmonės automobilio amžiaus dažniausiai neriboja. Tai itin didelis privalumas tuo atveju, kai norite įsigyti senesnį automobilį.

Kasko draudimas daugelyje bankų yra privalomas. Jeigu Kasko draudimo rinktis nenorite arba manote, jog jis yra neproporcingai didelis, lyginant su išsirinktos transporto priemonės kaina, rekomenduojame paieškoti kitos alternatyvos.

Įprasta bankų politika yra tokia, kad kol galioja lizingo sutartis, automobilis yra registruojamas banko vardu ir priklauso jam. Turto nuosavybės teisės lizingo gavėjui yra perleidžiamos tik išmokėjus visą sumą. Tuo tarpu dalis specializuotą automobilio finansavimo paslaugą teikiančių įmonių transporto priemonės kaip užstato neima.

Prieš nusprendžiant, kurią bendrovę rinktis, patartina pasidomėti ir kitais svarbiais aspektais. Pavyzdžiui, ar kreipiantis dėl automobilio finansavimo būtina pateikti pirkimo-pardavimo sutartį? Ar reikia žinoti tikslią norimo automobilio kainą? Ar bus galima atidėti pirmą įmoką? Kuo lankstesnes sąlygas siūlo bendrovė, tuo pirkimo procesas bus paprastesnis.


Jei svarstote įsigyti ar remontuoti automobilį, susipažinkite su AUTOLIZINGO paslauga.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button