Naudinga žinoti 2016 09 05

Nepirkite naudoto automobilio neperskaitę šių eksperto patarimų

Automobilis v5

Naudingi ir įdomūs „Auto Bild“ žurnalo vyr. redaktoriaus Vitoldo Miliaus pastebėjimai bei papildomi patarimai ieškantiems nenaujo automobilio.

Tiems, kurie apie automobilius nusimano mažai, automobilio pirkimas gali atrodyti neįveikiama užduotis, tačiau iš tiesų išsirinkti gerą automobilį galima net ir neturint specialaus techninio pasiruošimo – tereikia laikytis kelių pagrindinių principų bei žinoti kelias paieškų subtilybes. Kokios jos? Skaitykite toliau ir sužinokite!

Patikusį automobilį būtinai jį apžiūrėkite „gyvai“

Jeigu apie automobilius žinote nedaug, geriausia pasikonsultuoti su tais, kas bent kiek nusimano šioje srityje. Tačiau net ir tiksliai žinant, kokius klausimus reikia užduoti automobilio pardavėjui, neišvengsite pagražinimų. Todėl geriausia automobilį pamatyti patiems, nes nuotraukos, kurias randate internete, yra tokios, kokias mums nori parodyti pardavėjas. Nevertėtų nustebti, jei automobilis, kurį jums taip išgyrė, realybėje atrodys gerokai prasčiau.

Išbandykite alternatyvius paieškos būdus

Įprasti automobilių paieškos būdai – mašinų turgus ir internetiniai  skelbimai. Tačiau V. Milius pabrėžia, kad yra ir kitų alternatyvų šiems įprastiems paieškos būdams. Vienas jų – automobilio pirkimas iš pažįstamo žmogaus. Nusprendę įsigyti automobilį, apie savo ketinimus informuokite pažįstamus. Gali būti, jog jie kaip tik turi puikų variantą arba žino, kas parduoda gerai prižiūrėtą automobilį, o jūs būsite būtent tas, kuriam pasiseks.

Dar viena alternatyva – automobilių salonai. Neretai dauguma aplenkia juos baimindamiesi aukštos kainos, bet jei esate užtikrinti dėl markės, galite apsilankyti automobilių gamintojo atstovybėje. Čia galite rasti parduodamų testinių automobilių, kuriuos išbando būsimi naujų automobilių pirkėjai. Tiesa, toks variantas dažnai nepasitaiko, bet atkakliausiems gali pasisekti įsigyti beveik naują automobilį už gerokai mažesnę kainą.

Tiek vienu, tiek kitu atveju, automobilių ekspertas rekomenduoja rinktis tą automobilį, kuris turi aiškią istoriją.

Alternatyva perkantiems užsienyje: automobilis iš JAV

Nusprendus automobilio paieškas vykdyti už Atlanto, reikia žinoti, kad amerikiečių gamintojai vienus to paties modelio automobilius gamina JAV, o kitus – Europos rinkai, todėl jie šiek tiek skiriasi. Yra ir tokių modelių, kurie gaminami vien tik Amerikos rinkai, todėl nusipirkus tokį automobilį, jo remontas gali būti sudėtingesnis ir reikalauti daugiau laiko.

Kai kurių automobilių kainos JAV anksčiau buvo itin mažos, nes tam padėdavo geras dolerio bei euro kursas. Pirkti kai kuriuos modelius JAV apsimoka ir dabar, nes pradinė jų kaina ten yra mažesnė negu Europoje. Tačiau reikia nepamiršti priskaičiuoti ir transportavimo kaštų. Amerika vis dar pirmauja elektromobilių pardavimo srityje. JAV rinkoje tokie automobiliai yra populiaresni, todėl ir pigesni, būtent iš čia jie yra gabenami į Europą.

Visgi iš principo JAV naudotų automobilių rinka beveik niekuo nesiskiria nuo bet kurios kitos šalies rinkos. V. Milius pabrėžia, kad užkibti ant sukčių kabliuko čia galima taip pat lengvai kaip ir Lietuvoje.

Naujų modelių prisijaukinimas – tiesiai iš gatvės

Dažnai žmonės, ieškodami kito automobilio ir norėdami atsinaujinti, kito modelio pradeda ieškoti tiesiog pagal tai, ką mato gatvėje. Tam tikru metu vienų ar kitų modelių automobilių gatvėse būna daugiau, o šią tendenciją dažnas supranta taip, kad jeigu žmonės tokius automobilius perka, vadinasi, jie turi būti geri. Vienareikšmiškai teigti, kad tie automobiliai, kurių gatvėse pastaruoju metu daug, yra geri arba blogi, negalima. V. Milius pataria neapsigauti marketingo triukais ir aklai nepasitikėti tam tikros markės automobilių gausa bei skirti užtektinai laiko tokio automobilio techninių savybių išnagrinėjimui.

Papildoma pagalba – reitingavimo lentelės

Automobilių reitingavimo lentelės – puikus pagalbininkas ne vien specialistams, bet ir tiems, kurie apie automobilius nusimano minimaliai. Jas galima rasti internete bei žurnaluose apie automobilius. Vokietijoje ir kitose šalyse yra daromi įvairiausi automobilių testai, todėl kriterijų, pagal kuriuos sudaromi tokie reitingai – gausu. Nuo automobilio techninių savybių (pvz.: variklio kokybės) iki to, koks automobilis geriausiai tinka atostogoms. Kaip tai reiktų vertinti mums, automobilio ieškantiems čia, Lietuvoje?

Kad ir koks testas būtų atliekamas, automobilio, padangų ar kt., visada sudaroma reitingo lentelė, kurios viršuje matomas nugalėtojas. Tačiau nugalėtojas nebūtinai yra svarbiausias jums. V. Milius dėmesį rekomenduoja atkreipti ne į reitingo lentelės lyderį (juk jei buvo rinktas tuo metu gražiausias automobilis, viršuje gali puikuotis kokia nors itin prabangi markė), bet į  joje esančius automobilių vertinimo kriterijus. Juose būna surašytos įvairios automobilio ar jo dalies savybės, pagal kuriuos automobilis buvo vertinamas. Tad ir siekiant išsirinkti automobilį sau kriterijų sąraše reiktų atkreipti dėmesį į tokius, kurie geriausiai atitinka jūsų poreikius. Net jeigu reitingavimas buvo atliktas Vokietijoje, jį mes kuo puikiausiai galime pritaikyti ir Lietuvoje, nes automobilis iš esmės nesikeičia. Kinta tik jo garantija, kaina ir pan.

Jei svarstote automobilio įsigijimą, jums vertėtų susipažinti su AUTOLIZINGO paslauga.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button