Naudinga žinoti 2016 03 09

Perkate automobilį lizingu? Svarbios detalės, kurias reikia žinoti

auto

Nuosavas automobilis – būtinas šiuolaikinio, aktyviai gyvenančio žmogaus atributas. Be jo – kaip be rankų. Todėl išsirinkti tokį, kuris geriausiai atitiktų asmeninius poreikius, būtų patikimas, saugus ir ekonomiškas – svarbi ir atsakinga užduotis. Kiek anksčiau jau rašėme apie tai, kokie mitai lydi naudoto automobilio pirkimą, o šį kartą norime pakalbėti apie trokštamo automobilio finansavimą.

Taigi, po ilgų paieškų išsirinkote tobulą automobilį. Jo kaina taip pat suderėta, tačiau visos sumos neturite. Kur kreipsitės dėl lizingo? Greičiausiai jūsų pasirinkimų sąrašo viršuje atsidurs bankas ir specializuotą AUTOLIZINGO paslaugą teikianti bendrovė. Kokiu atveju rinktis vieną, o kada – kitą?

Kokio amžiaus automobilis?

Pirmas klausimas, kurį jums užduos lizingo paslaugas teikianti įmonė – kokio amžiaus jūsų išsirinktas automobilis? Bankuose finansavimą gausite tik gana naujam automobiliui. Paprastai yra brėžiama riba, žyminti, kokio amžiaus bus automobilis pasibaigus išsimokėjimo terminui. Jeigu norite įsigyti 9 metų automobilį ir išsimokėti per 5 metus, laikotarpio pabaigoje automobilio amžius bus 14 metų. Būtinai pasitikrinkite, ar tokį automobilį bankas finansuoja. Priklausomai nuo banko, dažniausiai ši riba svyruoja nuo 7 iki 9 metų.

Tuo tarpu specializuotą automobilių lizingo paslaugą teikiančios įmonės automobilio amžiaus dažniausiai neriboja. Tai itin didelis privalumas tuo atveju, kai norite įsigyti senesnį automobilį.

Kaip drausite?

Daugumoje bankų Kasko draudimas yra privalomas. Jūs jį galite įsigyti kartu su automobilio finansavimo paketu arba tuo pasirūpinti individualiai. Be to, reikia nepamiršti, kad draudiminio įvykio atveju išmokos gavėjas dažniausiai taip pat yra bankas. Jei Kasko draudimo rinktis nenorite arba manote, jog jis yra neproporcingai didelis, lyginant su išsirinktos transporto priemonės kaina, rekomenduojame paieškoti kitos alternatyvos. Pavyzdžiui,  pasirinkus „GF Autolizingas“ paslaugą Kasko draudimas nėra privalomas, tačiau verta atkreipti dėmesį, ar kitos ne bankinio lizingo bendrovės taiko tokią pačią politiką draudimo klausimu.

Kam priklausys automobilis?

Įprasta bankų politika yra tokia, kad kol galioja lizingo sutartis, automobilis yra registruojamas banko vardu ir priklauso jam. Turto nuosavybės teisės lizingo gavėjui yra perleidžiamos tik išmokėjus visą sumą. Tuo tarpu dalis specializuotą automobilio finansavimo paslaugą teikiančių įmonių transporto priemonės kaip užstato neima.

Kiek laiko užtruksite?

Lietuva yra tarp pirmaujančių valstybių pagal galimybes gauti duomenis, reikalingus mokumo vertinimui automatiniu būdu. Tai reiškia, kad finansų įmonės gali prisijungti prie įvairių registrų ir sistemų, automatizuotai patikrinti kliento duomenis ir atsakymą dėl finansavimo pateikti vos per kelias minutes. Tačiau Lietuvos bankai vis dar atsilieka ir neišnaudoja šiuolaikinių technologijų galimybių. Jie iš kliento dažnai prašo popierinių dokumentų, kuriuos vėliau vertina kredito ekspertas ir todėl visas procesas užtrunka gana ilgai. Šiuo metu pažangesniu metodu yra laikomas automatizuotas mokumo vertinimas, kai automatizuota sistema įvertina, ar pasiskolintos sumos grąžinimas klientui nesukels rūpesčių. Sistema mokumą įvertina ne ką prasčiau negu žmogus, o atsakymą pateikia žymiai greičiau. Dauguma ne bankui priklausančių lizingo bendrovių taiko būtent šį, automatizuotą mokumo vertinimo metodą. Pasidomėkite, kiek laiko užtruktų mokumo vertinimas jūsų išsirinktoje įmonėje ir ar jis atliekamas savaitgaliais bei švenčių dienomis.

Jei finansuosite tik dalį sumos

Išsirinkus patinkantį automobilį, finansuoti galima tik dalį jo kainos. Paprastai bankams ir lizingo bendrovėms yra sumokamas numatyto dydžio avansas. Tačiau jūs savo asmenine iniciatyva taip pat galite rinktis dalinį transporto priemonės finansavimą. O tokiu atveju, kai automobilį perkate turguje ir atsiskaitote iš karto, naudinga žinoti apie galimybę pasiskolinti dalį sumos grynaisiais. Pavyzdžiui, naudodamiesi mūsų AUTOLIZINGU, paskolą grynaisiais galėtumėte gauti iki 3000 Eur.

Ką dar reikėtų žinoti?

Prieš nusprendžiant, kurią bendrovę rinktis, patartina pasidomėti ir kitais svarbiais aspektais. Pavyzdžiui, ar kreipiantis dėl automobilio finansavimo būtina pateikti pirkimo-pardavimo sutartį? Ar reikia žinoti tikslią norimo automobilio kainą? Ar bus galima atidėti pirmą įmoką? Kuo lankstesnes sąlygas siūlo bendrovė, tuo pirkimo procesas bus paprastesnis.


Jei svarstote įsigyti ar remontuoti automobilį, susipažinkite su AUTOLIZINGO paslauga.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button