GFB komanda 2021 08 20

Parduotuvėse – dvigubai daugiau bekontakčio aukojimo įrenginių: kviečia padėti trauminius išgyvenimus patyrusiems Lietuvos vaikams

IMG 4119 v2

„Šiandien daug kalbame apie emocinę vaikų sveikatą, psichologinę būseną, vaiko gerovę iš esmės. Vaikui, kokioje šeimoje jis beaugtų, reikia ne tik maisto, drabužių, bet visų pirma sveikos aplinkos, pagarbos, meilės, atjautos, palaikymo. Vaikams, kurie neturi šeimų, tėvai negeba jais pasirūpinti arba tampa išvis nereikalingi, viso to reikia dvigubai daugiau, nes jų dar vaikiškas pasaulis jau ne kartą būna griuvęs“, - sako „SOS vaikų kaimų” rinkodaros ir komunikacijų vadovė Indrė Čepulytė.

I. Čepulytė sako, kad dirbant su vaikais, kurie patyrė trauminius išgyvenimus, atsiveria jų skausmas, nepasitikėjimas savimi, skaudžios ir visai nevaikiškos patirtys: „Matome, kokie jie būna kasdien, kokios jų emocijos, kokie jie pažeidžiami, kokios pagalbos jiems reikia. Ne visada patys vieni galime ją suteikti. Pasitelkiant visuomenės pagalbą, galime gerokai daugiau ir rezultatai atsispindi tų vaikų akyse: matome, kaip jie tiesiasi, kaip stiprėja, stengiasi kabintis į gyvenimą, įgyja pasitikėjimo, įgūdžių, atranda gebėjimus“.

Pasak „SOS vaikų kaimų“ atstovės, daugybės žmonių dėmesio ir pagalbos dėka, jiems pavyko šimtus Lietuvos vaikų ištraukti iš tikrai sudėtingų ir net kritinių gyvenimo sąlygų. Viena iš paramų -  antrus metus vykstanti bendra iniciatyva kartu su prekybos tinklu „Maxima“ ir GENERAL FINANCING BANKU.

Bekontakčių aukojimo įrenginių padaugėjo dvigubai

Iniciatyva vyksta per bekontaktį aukojimo įrenginį. „Maximos“ pirkėjai vienu rankos judesiu gali paaukoti organizacijai „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ - tereikia kortele priliesti įrenginį ir labiausiai pažeidžiamiems vaikams bus pervestas 1 euras. Jei norite paaukoti daugiau, galite tai padaryti, nes aukojimų skaičius nėra ribojamas. 

Bekontakčius aukojimo įrenginius organizacijai suteikusio GENERAL FINANCING BANKO generalinis direktorius Noelis Crameris sako besidžiaugiantis, jog prieš metus įgyvendintas šis inovatyvus projektas buvo entuziastingai priimtas visuomenėje ir pritraukė lėšų bėdoje atsidūrusių vaikų ir šeimų gerove besirūpinančiam „SOS vaikų kaimai Lietuvoje.“ „Matydami žmonių aktyvumą ir šio projekto sukuriamą vertę, dvigubiname aparatų skaičių, kad pasinaudoti galimybe paaukoti banko kortele galėtų dar platesnis ratas žmonių. Džiaugiuosi, jog tęsiame ir dar labiau plėtojame šį projektą, juk kiekvienas paaukotas euras gali tapti didžiule pagalba“, - sako banko vadovas. Jeigu praėjusiais metais Maxima tinklo parduotuvėse bekontakčių įrenginių skaičius savitarnos kasose siekė 100, tai šiandien jų yra 200.

„Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė sako, kad ilgametė draugystė su organizacija „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ sukuria sąlygas daryti gerus darbus vis didesniu mastu. „Padvigubintas bekontakčių aukojimo aparatų skaičius mūsų parduotuvėse tai puikiai iliustruoja. Prie vaikų gerovės prisidedame ne tik patys, bet kviečiame tai daryti ir mūsų pirkėjus, kurie nelieka abejingi vykdomiems socialinės atsakomybės projektams. Šios prasmingos bendrystės dėka galime sukurti geresnes sąlygas vaikams užaugti“, – neabejoja J. Bivainytė.

Parama skiriama kiekvieno vaiko individualiems poreikiams tenkinti

 „SOS vaikų kaimų“ atstovė I. Čepulytė kviečia geros valios žmonės padėti vaikams ne tik per šventes, nes vaikams pagalbos reikia visus metus: „Pastebėjome, kad aukojama daugiau ne tik prieš didžiąsias metų šventes, bet ir nutikus kokiai nors skaudžiai istorijai, kuri būna plačiai aptarinėjama visuomenėje“.

I. Čepulytė atkreipia dėmesį, kad iš geranoriškų žmonių gaunama parama yra investuojama į vaiko papildomus individualius poreikius: terapijas, specialistus, pedagogus, tinkamą laisvalaikį, ugdomąją ir medicininę pagalbą. „Tokia parama, ypatingai pažeistiems emociškai vaikams, yra be galo svarbi, yra orientuota ir parenkama kiekvienam vaikui asmeniškai“, - patikina pašnekovė.

Daugiausiai paramos vaikams „Maximos“ parduotuvėse surenka Vilniaus miestas, kiek mažiau Kaunas ir Klaipėda. Panevėžys, Šiauliai ir Marijampolė, kuriuose taip pat yra terminalai, irgi stipriai neatsilieka.

Praėjusiais metais „SOS vaikų kaimams Lietuvoje“„Maximos“ pirkėjai padėjo surinkti beveik 12 000 Eurų. Padvigubėjus terminalų skaičiui, o ir žmonių socialiniam atsakingumui, tikimasi, kad taip reikalinga pagalba vaikams taip pat didės.

Nevyriausybinė organizacija „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ su visuomenės parama per trisdešimt gyvavimo metų į savarankišką gyvenimą išleido daugiau 360 jaunuolių.

Susiję straipsniai

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button