Naudinga žinoti 2022 10 25

Kaip nepasimesti tarp finansinių įsipareigojimų? Refinansavimas gali padėti ir sutaupyti

refinansavimas v3

Neretai pasitaiko, kad asmens ar šeimos biudžetui tenkantys finansiniai įsipareigojimai išsibarsto po skirtingas finansų įstaigas. Paskola naujai skalbimo mašinai, vėliau – geresniam automobiliui įsigyti ar gydymo išlaidoms padengti – ir štai kas mėnesį mokame tris skirtingas įmokas. Finansų ekspertai teigia, kad toks procesas atima ir daugiau laiko, ir pinigų. 

Nors kalbant apie paskolų refinansavimą, dažnas pirmiausia pagalvoja apie būsto paskolas, tačiau finansų ekspertai periodiškai pataria peržiūrėti ir smulkesnius įsipareigojimus – ypač, jeigu tokių ne vienas.

GENERAL FINANCING BANKO Rizikos valdymo departamento direktoriaus Eimanto Palionio teigimu, paskolų refinansavimas leidžia iš naujo įvertinti savo turimus įsipareigojimus ir perplanuoti finansus: „Pasirinkus šią paslaugą, visos turimos vartojimo paskolų sutartys iš skirtingų tiekėjų perkeliamos pas vieną, o kelias mokamas mėnesio įmokas taip pat keičia viena, dažniausiai mažesnė“.

Refinansuojant turimas paskolų sutartis, iš naujo nustatomos įsipareigojimų sąlygos, kurios įprastai būna palankesnės klientui, taip pat gali būti pratęstas paskolos grąžinimo laikas iki 10 metų. Viena įmoka per mėnesį palengvina kasdienių finansų tvarkymą: įmokos mokėjimo laiką pasirenka pats klientas. Refinansuojant paskolas, pirmąją įmoką galima atidėti iki 3 mėnesių, o esant poreikiui ir galimybėms – ir pasiskolinti papildomai.

Daugelis žino, tačiau nebando

„Šių metų gegužės mėnesį banko užsakymu atlikta gyventojų apklausa parodė, kad net 74 proc. respondentų žino apie refinansavimo galimybę, tačiau šio sprendimo nėra bandę. Apie jį nežino vos 11 proc. apklaustųjų, o 15 proc. paskolas yra refinansavę, – pasakoja E. Palionis. – Kita vertus, paklausti apie tai, ką darytų staiga sumažėjus pajamoms, bene 30 proc. teigia, kad ieškotų refinansavimo galimybių, dar tiek pat skolintųsi iš artimųjų ir taip padengtų savo finansinius įsipareigojimus.“

Eksperto teigimu, paskoloms refinansuoti nereikėtų laukti sunkesnių laikų, o sutaupytas įmokų lėšas verčiau atsidėti – šitaip auginsite savo finansinę pagalvę, o skolintis iš artimųjų galbūt visai neprireiks.

Daugiau informacijos apie paskolų refinansavimą GENERAL FINANCING BANKE – internetu,  Banko skyriuose arba telefonu 1851.

Susiję straipsniai

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button