Naudinga žinoti 2023 09 20

Laikyti santaupas einamojoje sąskaitoje yra tiesiog finansiškai nenaudinga

Justinas v3

Taupyti galima įvairiausiais būdais, įsivertinus galimybes, tikslus ir asmenines aplinkybes. GENERAL FINANCING BANKAS jau nuo 2020 m. priiminėja gyventojų terminuotuosius indėlius, o šiemet kovo mėnesį pristatė lankstų ir sparčiai populiarėjantį taupymo instrumentą – taupomąją sąskaitą. Naujasis taupymo įrankis puikiai atitinka gyventojų poreikius – atidarytų taupomųjų sąskaitų skaičius sparčiai auga tiek dėl paslaugos lankstumo, tiek dėl patrauklių palūkanų.

Pasak GENERAL FINANCING BANKO generalinio direktoriaus Justino Muleikos, dinamiškoje finansinėje aplinkoje žmonėms itin svarbu naudotis rinkoje esančiais taupymo instrumentais. Nepriklausomai nuo pajamų dydžio, finansinis saugumas ir stabilumas yra svarbus kiekvienam, ir siekiant šių tikslų taupymas tampa kertine atrama.

„GENERAL FINANCING BANKO taupomoji sąskaita yra patogi priemonė kaupti netikėtiems gyvenimo atvejams – tokiems, kaip sveikatos sutrikimai, darbo praradimas, neplanuotos remonto išlaidos, sugedusio automobilio taisymas. Paprastai tariant, lėšos taupomojoje sąskaitoje leidžia ramiau gyventi – taip kaupiamos lėšos padės nenumatytomis akimirkomis. Turėdami lėšų taupomojoje sąskaitoje, sunkesniais laikotarpiais galite atsiremti į finansinę pagalvę – ir šia galimybe įmanoma pasinaudoti bet kada, be ribojimų“, – pažymi banko vadovas.

GENERAL FINANCING BANKO taupomoji sąskaita nuo kitų panašių taupymo instrumentų skiriasi lankstumu – sąskaitą galima papildyti bet kada ir bet kokio dydžio suma. Nuo pat papildymo momento skaičiuojamos palūkanos, lėšas galima pasiimti kai jų prireikia, o neprarandant sukauptų palūkanų – iki 3 kartų per mėnesį. Šiuo metu taupomosios sąskaitos palūkanų norma viršija daugumos kitų rinkos dalyvių pasiūlymus.

Unikalus taupymo instrumentas

Daugelis taupomosios sąskaitos ypatybių yra tarsi lengvai atpažįstamos, tačiau jos skiriasi nuo kitų lėšų kaupimo ar taupymo metodų. Taupomojoje sąskaitoje laikomos lėšos generuoja palūkanas – GENERAL FINANCING BANKE metinė kintamoji taupomosios sąskaitos palūkanų norma šiuo metu siekia 3%, ji taikoma sąskaitoje sukauptai 500-150.000 eurų sumai. Palūkanų dydį bankas peržiūri kartą per mėnesį, apie palūkanų keitimą informuodamas savo svetainėje. (2023 m. rugsėjis)

„Europai grumiantis su infliacijos iššūkiais, GENERAL FINANCING BANKAS nuolat didino indėlių palūkanų normas ir dabar, Lietuvos banko duomenimis, esame vienas konkurencingiausią taupomojo indėlio uždarbį siūlantis bankas“,  - teigia J. Muleika.

Palūkanos už taupomojoje sąskaitoje laikomas lėšas skaičiuojamos nuo sąskaitos likučio kasdien, o įskaitomos kito mėnesio pirmą dieną – tai yra, sąskaita net ir nepapildoma pati toliau „auga“ ir iš dalies kompensuoja infliacijos spaudimą. Taupomąją sąskaitą galima atsidaryti tiek apsilankius banko skyriuje, tiek nuotoliu.

Didžiausia vertė – lankstumas

Taupomąją sąskaitą papildyti, o ir išsiimti pinigus galima bet kada prireikus. Iki trijų kartų per mėnesį išsiimant lėšas, neprarandamos einamojo mėnesio palūkanos. „Mūsų tikslas – paskatinti žmones taupyti ir tuo pačiu metu neapkrauti jų gąsdinančiais įpareigojimais, tokiais kaip palūkanų praradimas anksčiau atsiimant lėšas, ar papildomi mokesčiai, baudos, būtinybė nutraukti sutartį. Norėjome, kad taupomoji sąskaita būtų patogi visiems, kurie nori turėti lėšų nenumatytiems gyvenimo atvejams“, – komentuoja GENERAL FINANCING BANKO vadovas J. Muleika.

Jis priduria, kad taupomoji sąskaita puikiai tinka ir kitiems tikslams – taupant atostogoms ar automobiliui, kaupiant lėšas NT įsigijimui, auginant santaupas pensijai ar vaikų mokslams. „Jei tik leidžia galimybės, taupomojoje sąskaitoje galima auginti lėšas pradiniam būsto įnašui, vaikų išsilavinimui ir kitiems tikslams. Palūkanos kaupiasi ir akumuliuoja tolesnes didesnes palūkanas – taigi, jūsų lėšos dirba jums, nepriklausomai nuo to, koks buvo pradinis indėlis.“, – sako pašnekovas.

Kitaip nei terminuotųjų indėlių atveju, taupomojoje sąskaitoje nereikia rinktis termino, kiek laiko lėšos augins palūkanas – lėšas su palūkanomis galima išsiimti tada, kai reikia. Taupomajai sąskaitai netaikomi jokie administraciniai mokesčiai.

Kad gyventojai išties linkę atsakingai taupyti, įrodo GENERAL FINANCING BANKO statistika: banke indėlių portfelis nuo metų galo per 8 mėnesius paaugo 19,6 proc.., o taupomąją sąskaitą daugiau nei vieną kartą papildė 80 proc. klientų.

Lėšos – apdraustos valstybės

GENERAL FINANCING BANKAS primena,  kad fizinių asmenų lėšos iki 100.000 Eur, laikomos terminuotuose indėliuose bei taupomojoje sąskaitoje, yra draudžiamos VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“. Detalią informaciją apie indėlių draudimo sąlygas ir atvejus, kai indėliai nėra draudžiami ir kai yra taikomi indėlių draudimo išmokų mokėjimo apribojimai, galima rasti VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ interneto svetainėje.

Taupomoji sąskaita: kaip efektyviai taupyti

  • Taupyti reguliariai, kiek leidžia asmeninės finansinės sąlygos. Kas mėnesį įnešdami tam tikrą sumą į taupomąją sąskaitą, savo užsibrėžtų tikslų sieksite disciplinuotai.
  • Išskaidyti santaupas – dalį į terminuotuosius indėlius, dalį į taupomąją sąskaitą. Toks derinys leidžia išnaudoti terminuotojo indėlio didesnes palūkanas ir taupomosios sąskaitos lankstumą.
  • Vengti impulsyvaus taupomojoje sąskaitoje kaupiamų lėšų naudojimo. Laikytis finansinės drausmės padeda ir tai, jog taupomosios sąskaitos lėšos nėra tiesiogiai susietos su mokėjimo kortele.

 

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button