Naudinga žinoti 2023 07 05

Finansų ekspertė apie vieną patikimiausių taupymo būdų: palūkanos šiuo metu išties didelės

finansai taupymas 2 1 v3

Pirmąjį savo terminuotąjį indėlį padėjusi dar pirmame studijų kurse, GENERAL FINANCING BANKO Finansų planavimo departamento direktorė Dalia Kuizinaitė dabar jau savo šeimos narius moko taupymo subtilybių. Finansų ekspertė įsitikinusi – taupyti reikia sumaniai, o tai daryti būtina nepaisant ekonominių aplinkybių ar amžiaus.

„Visada sakau, kad žmogaus asmeninės santaupos atlieka dvi funkcijas. Pirmoji – apsaugoti mus nuo nemalonių netikėtumų, jeigu gyvenime kažkas įvyksta ne pagal planą. Ne veltui sukauptą turtą dažnai vadiname finansine pagalve. Antroji – lyg oro balionas, kuris gali mus iškelti aukščiau nei šiuo metu esame, kai kalbame apie tikslų ar svajonių siekimą“, – pasakoja Dalia Kuizinaitė.

Moteris sako, kad pati jau seniai taupymui renkasi terminuotuosius indėlius ir taupomąją sąskaitą. Pasak jos, šios priemonės puikiai disciplinuoja: pinigai guli ne einamojoje sąskaitoje, juos psichologiškai sunkiau išsiimti, kai nėra didelės būtinybės.

Griauna amžiaus stereotipą

„Pati taupau nuo pirmojo studijų kurso. Pradėjau nuo labai mažų sumų ir jas auginau po truputį, tad galiu patikinti, kad terminuotieji indėliai – tikrai ne tik vyresnio amžiaus žmonių pasirinkimas. Žinoma, dėl savo saugumo, senjorai šią priemonę vertina, tačiau nederėtų manyti, kad ji negali pasitarnauti ir jaunesniems, – tikina finansų ekspertė. – Jaunimui pasakoju, kad visos santaupos arba asmens turtas gali būti palygintas su sniego gniūžte. Dažnu atveju kaupti pradedame mažomis sumomis, tuomet ridename tą mažą gniūžtę, ji auga. Tai sudėtinių palūkanų fenomenas. Pradžioje uždirbame mažas palūkanas, jos uždirba didesnes palūkanas ir taip mūsų turtas auga.“

D. Kuizinaitė pasakoja, kad terminuotųjų indėlių taupymo priemonė pritaikoma visiems, kurie nori sukaupti tam tikrą pinigų sumą. Šeimos taupo vaikų mokslams, jaunesni žmonės – pirmajam būstui ir pan. Sakantiems, kad daugiau uždirbti galima investuojant, finansų ekspertė primena auksinę taisyklę apie finansų portfelio diversifikavimą.

„Svarbu suprasti, kad didesnė grąža susijusi ir su didesne rizika, tad savo santaupas reikėtų sumaniai paskirstyti skirtingoms taupymo ir kitoms finansinėms priemonėms. Terminuotuosius indėlius įtraukti patariama ir dėl to, kad jie saugesni. Juo labiau, kad dabartinė makroaplinka palanki taupyti, o palūkanos už terminuotuosius indėlius išties didelės“, – žiniomis dalijasi GENERAL FINANCING BANKO atstovė.

Fizinių asmenų lėšos iki 100 000 Eur, laikomos terminuotuose indėliuose bei taupomojoje sąskaitoje, yra draudžiamos VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“. Detali informacija apie indėlių draudimo sąlygas ir atvejus, kai indėliai nėra draudžiami ir kai yra taikomi indėlių draudimo išmokų mokėjimo apribojimai, pateikiama VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ interneto svetainėje.

Palankiausias sąlygas reikia susirasti

Norintiems taupyti D. Kuizinaitė turi keletą patarimų. Pirmiausia, gerai susipažinti su rinkos pasiūlymais. Ne visada kasdieniams poreikiams pasirinktas bankas gali pasiūlyti pilną finansinių paslaugų paketą geriausiomis sąlygomis.

„Niekada nedėkite visų kiaušinių į vieną krepšį, sakoma patarlėje, tad ir skirtingoms paslaugoms geriausių sąlygų verta paieškoti skirtingose finansų įstaigose. Visad sakiau, kad GENERAL FINANCING BANKO stiprioji pusė – individualus požiūris į kiekvieną klientą, lankstūs taupymo produktai ir daug galimybių juos modifikuoti“, – sako finansų ekspertė.

D. Kuizinaitė taip pat pataria taupyti nepaisant ekonominių aplinkybių. Jos teigimu, žmogaus gyvenimas ir ekonomikos ciklai koreliuoja, tačiau nėra tapatūs. Darbo netekti žmogus gali ir ekonomikos pakilimo metu, tad ir kaupimas neturi būti pririštas prie išorinių aplinkybių. Ekspertė šypsosi, kad pinigai mėgsta du dalykus – kantrybę ir nuoseklumą. Tad jeigu turtą kaupsime nuosekliai ir be šuolių, pasieksime geresnius rezultatus.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button