GFB komanda 2022 11 03

GFB rezultatai: sparčiai augantis paskolų portfelis ir didinamos indėlių palūkanos

Untitled design 1

2021 m. pabaigoje metinė infliacija įšoko į dviženklę teritoriją, ignoruodama daugumos ekonomistų prognozes, kad rudeniop kainų didėjimas turėtų išsikvėpti ir su kiekvienu mėnesiu mušdama vis naujus rekordus. Europos Centrinis Bankas (ECB), kovodamas su visą eurozoną krečiančia infliacija, 2022 m. liepos mėn. pirmą kartą per 11 metų padidino palūkanų normas. Rugsėjo mėn. atliktas palūkanų didinimas buvo didžiausias per visą ECB istoriją. Toks ECB palūkanų normos kėlimas siekia padidinti pinigų kainą per pabrangusias paskolas ir sumažinti vartojimą (tai turėtų sumažinti kainų augimą ilgalaikėje perspektyvoje). Vis tik tokios priemonės nesuveikia iš karto. Nors ir paskolų palūkanos pradėjo augti, bet ir kainų augimas vis dar tęsiasi.

Augant palūkanoms už paskolas, visi tikisi ir indėlių palūkanų augimo. Nemažai didžiųjų bankų yra sukaupę didelį perteklinį likvidumą ir už terminuotus indėlius vis dar nemoka jokių palūkanų arba moka labai mažas. GENERAL FINANCING BANKAS sparčiai augindamas paskolų portfelį moka ir vienas patraukliausių terminuotų indėlių palūkanas rinkoje.

Surinkti gyventojų indėliai GFB investuojami pelningai – per tris šių metų ketvirčius Bankas uždirbo 2,45M EUR ikimokestinio pelno, beveik 24% daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Paskolų Klientams portfelis per šį laikotarpį užaugo 22%, o indėlių - 35%.

Tikimės, kad savo veiklos rezultatais ir toliau pateisinsime Klientų lūkesčius ir visada galėsime pasiūlyti patrauklius sprendimus nepriklausomai nuo to, kokį „orą“ mums žada ekonominės prognozės.

Plačiau GFB 2022 m. sausio-rugsėjo mėn. finansinėje ataskaitoje >

 

Valdas Bernatavičius

GENERAL FINANCING BANKO

Vyriausias finansų pareigūnas

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button