Naudinga žinoti 2022 10 19

Planuojate dėti indėlį? GENERAL FINANCING BANKAS turi jums gerų žinių

seima ir indeliai

Europos centrinis bankas (ECB), ryžtingai kovodamas su infliacija, kelia paskolų palūkanų normas. Didėjančias paskolų palūkanas stebintys gyventojai greičiausiai jau tikisi ir augančių indėlių palūkanų procentų. Ir nors didieji bankai jų kelti neskuba, mažesni finansų rinkos dalyviai palūkanas jau adaptuoja prie esamos situacijos.

Neseniai GENERAL FINANCING BANKAS paskelbė, kad už 24 mėnesių ir ilgesnio periodo terminuotuosius indėlius siūlo 3 proc. palūkanas. Banko vyriausiasis finansų pareigūnas Valdas Bernatavičius aiškina, kad mažosios finansų įstaigos gali pasiūlyti didesnes terminuotųjų indėlių palūkanas, nes šias lėšas jie naudoja klientų paskoloms finansuoti.

Tuo tarpu didieji bankai turi kitokią balanso struktūrą: lėšų auginti paskolų portfelį jie gauna iš kasdienės bankininkystės paslaugų ir kitos veiklos.

Pasak finansų eksperto, per pandemiją gyventojai didžiuosiuose bankuose sukaupė nemažai pinigų einamosiose sąskaitose. Tai reiškia, kad tol, kol turės pakankamai finansinių išteklių paskolų krepšeliui auginti, didieji rinkos žaidėjai nebus motyvuoti kelti indėlių palūkanų.

Indėlis – saugi priemonė taupyti

„Terminuotasis indėlis – lanksti turto forma, nes pinigus iš finansų įstaigos galima atsiimti bet kuriuo metu. Tiesa, jeigu norėsite savo lėšas susigrąžinti anksčiau termino, nebus išmokamos palūkanos. Kita vertus, klientai jau pakankamai gerai valdo asmeninius finansus ir išlaidų biudžetą planuoja iš anksto. Tarkime, indėlius, kuriuos deda ilgesniam laikotarpiui, išskaido smulkesnėmis sumomis. Taip, prireikus dalį lėšų gali pasiimti anksčiau, neprarandant palūkanų, kaupiamų kitais turimais indėliais“, – dalijasi V. Bernatavičius.

Pašnekovo teigimu, nors laikydami pinigus terminuotuosiuose indėliuose pensijai tikriausiai nesutaupysime, visgi didesniems pirkiniams tai padaryti galima. Indėlis taip pat yra gera priemonė atsidėti pinigų nenumatytoms gyvenimo situacijoms. Dėl stabilumo, saugumo ir paprastumo tinka ir vyresnio amžiaus žmonėms, ir tiems, kurie mėgsta investuoti į kitas taupymo priemones. Pastaruoju atveju indėlis užtikrina dalies lėšų stabilumą ir prognozuojamą augimą.

„Indėlis yra saugus būdas susitaupyti didesniems pirkiniams, kuriuos planuojame netolimoje ateityje, ir turėti rezervą vadinamajai „juodai dienai“ – jei gyvenime nutiktų nenumatytų situacijų, kurios turės įtakos asmens finansinei padėčiai. Kadangi indėliai iki 100 tūkst. yra apdrausti valstybės, klientai gali būti ramūs, kad pinigai net ir esant sunkmečiui ar kitoms ekonominėms negandoms išliks“, – sako GENERAL FINANCING BANKO atstovas.

Lietuvos banko duomenimis, šiemet trečiąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, gyventojų indėlių bankuose per ketvirtį padidėjo 356 mln. Eur (1,8 proc.).

Bankų veiklą stebinčių portalų bankai.lt ir indeliai.lt duomenimis, šiuo metu GENERAL FINANCING BANKAS siūlo didžiausias indėlių palūkanas bankinėje rinkoje. Indėlį šiame banke palikus dviems ar daugiau metų skaičiuojamos net 3 proc. palūkanos, vieneriems metams – 2,75 proc., o 9 mėnesiams - 2,25 proc. Itin patogu, jog galima pasirinkti automatinį indėlių sutarties pratęsimą, kad indėlio suma kartu su priskaičiuotomis ir neišmokėtomis palūkanomis toliau kauptųsi tokiam pačiam terminui, kaip buvo pasirašyta pradinė sutartis. Plačiau - GFB skyriuose bei telefonu 1851.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button