Naudinga žinoti 2022 03 01

Refinansavimas padeda ne tik sumažinti įmokas, bet ir efektyviau valdyti savo finansus

Paskolu refinansavimas

Kartais prireikia kelių paskolų – sugedus buitinei technikai, automobiliui ar atsiradus medicinos paslaugų poreikiui. Ką daryti, kad finansiniai įsipareigojimai netaptų per sunkūs, o kas mėnesį sumokėjus visas įmokas „neišsiderintų“ šeimos biudžetas? Vienas iš sprendimų – refinansuoti turimas paskolas ir taip susimažinti įmokų sumą.

Kaip tą padaryti, kas yra paskolų refinansavimas – pasidalina GENERAL FINANCING BANKO Rizikos valdymo departamento direktorius Eimantas Palionis.

„Įsivaizduokime, kad sugedo šeimos automobilis. Remontui reikia pinigų, tačiau santaupų nėra, todėl paimta vartojimo paskola. Praėjus mėnesiui ar pusmečiui, šeima pastebėjo vertingą akciją buitinei technikai, o namuose kaip tik reikėjo naujos skalbyklės ar šaldytuvo, tad nusprendė pasinaudoti pirkimu išsimokėtinai. Vėliau prireikė ir odontologo paslaugų, o pajamos leido dar kartą pasiskolinti, pasinaudojant medlizingo paslauga. Rezultatas – šeima turi trijų paskolų sutartis skirtingose finansų bendrovėse, dažnai pamirštant, kad yra galimybė susimažinti įmokoms skirtą sumą“, –  kalbėjo E. Palionis.

Tokiu atveju siūloma pagalvoti apie paskolų refinansavimą. Pasak E. Palionio, refinansavimas ne  tik padeda sumažinti įmokas, bet ir efektyviau valdyti savo finansus.  

„Paskolų refinansavimas leidžia patogiau ir sklandžiau perplanuoti savo finansus. Pasirinkus šią paslaugą, visos turimos paskolų sutartys iš skirtingų teikėjų perkeliamos pas vieną, o kelias mokamas mėnesines įmokas keičia viena mažesnė. Taip pat refinansavimas suteikia galimybę susidėlioti sau patogų mokėjimų grafiką. GENERAL FINANCING BANKO klientai gali savo pirmąją įmoką atidėti net iki 3 mėnesių ir, esant poreikiui bei galimybėms leidžiant, pasiskolinti papildomai“, - sako E. Palionis.

 Jis plačiau papasakoja apie penkias pagrindines naudas.

  • Paskola geresnėmis sąlygomis. Refinansuojant turimas paskolų sutartis, iš naujo nustatomos įsipareigojimų sąlygos, kurios įprastai būna palankesnės klientui. Taip pat galite pratęsti paskolos grąžinimo laiką. Šios naujos sutarties sąlygos reiškia ir mažesnę paskolos mėnesio įmoką, tad turėsite daugiau pinigų naujiems planams ar santaupoms.
  • Tik viena paskolos sutartis. Refinansuojant galima padengti kitus jūsų finansinius įsipareigojimus (nesvarbu, kuriai finansų įstaigai ar bankui). Po refinansavimo turėsite tik vieną paskolos sutartį, kurią patogiai galite sudaryti telefonu ar banko skyriuje.
  • Viena įmoka per mėnesį. Refinansavimo dėka palengvės jūsų kasdienių finansų tvarkymas: nebereikės prisiminti kelių skirtingų įmokos mokėjimo datų ir sumų, nes viena paskolos sutartis reiškia vieną mokėjimą per mėnesį.
  • Įmoka mokama jums tinkamiausią dieną. Refinansuodami kelias turimas paskolas, galite pasirinkti jums tinkamiausią įmokos mokėjimo dieną.
  • Galimybė atidėti įmoką ir pasiskolinti papildomai. Refinansuojant galėsite pirmą įmoką atidėti net iki 3 mėnesių, o esant poreikiui ir galimybėms leidžiant – pasiskolinti papildomai.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button