GFB komanda 2020 06 05

Laisvė priimti finansinius sprendimus

Centai pixabay

Tikriausiai tik nedaugelis būtų tikras dėl savo finansinių sprendimų arba greičiausiai galvotų esąs visiškai užtikrintas savo finansų žiniomis, kol nesusidurtų su nekasdieniais finansiniais klausimais.

Paprastai pasikliaujame draugų rekomendacijomis, kokį investavimo ar taupymo būdą rinktis, sprendžiame pagal populiariausias antraštes naujienų portaluose, sekame kitų formuojamomis tendencijomis, nes pasąmonėje nesijaučiame turį tvirtą finansinį raštingumą.

„Kai su kolegomis svarstėme, kurias sritis labiausiai norėtume paremti, kam skirti daugiausiai dėmesio, greta jautrių socialinių temų iškilo ir visuomenės finansinio raštingumo kėlimo idėja. Atlikome rinkos tyrimus, ir jie patvirtino, kad dar tikrai yra kur tobulėti, nors daugelis mūsų jaučiasi finansiškai išprusę ir spręsdami vienus ar kitus piniginius klausimus nepatiria sunkumų. Visgi finansinis raštingumas neturėtų būti suprantamas tik kaip savo ar šeimos biudžeto suvaldymas – turėdami daugiau ir gilesnių ekonomikos žinių, geriau suprantame rinkos ekonomikos dėsnius, finansines sistemas ar tarptautinę politiką. Visgi ir sprendžiant kasdienius klausimus gali būti nedrąsu prisipažinti, kad susiduriame su situacijomis, kurioms neturime reikiamo pagrindo. Nepaisant to, kad nuo mažens esame mokomi elgtis su pinigais, realiose situacijose vadovaujamės bandymais ir klaidomis“, – finansinio raštingumo svarbą akcentuoja GENERAL FINANCING BANKO Rinkodaros departamento direktorė Ugnė Radikienė.

Pasak jos, būtent dėl to, siekdamas didinti finansinį visuomenės raštingumą, GENERAL FINANCING BANKAS nusprendė bendradarbiauti ir kartu su „Laisvės TV“ prikelti laidą „Pinigų karta“, kurioje paprastai ir aiškiai visuomenei būtų pristatomi finansiniai klausimai – pavyzdžiui, šeimos biudžeto planavimas, kodėl reikalingas finansų planavimas, kas yra vyriausybės skola, kodėl kinta naftos kainos ir pan.

„Džiaugiamės pandemijos metu su GENERAL FINANCING BANKU užmezgę sklandų dialogą, kuris išsirutuliojo į ilgalaikę partnerystę ir padėjo greitai, bei efektyviai į eterį sugrąžinti visiems gerai žinomą projektą „Pinigų karta“ nauju formatu. Grįžusi laida apie finansus augina savo auditoriją, todėl džiaugiamės kartu su partneriu galintys kelti visuomenės finansinį raštingumą“, – sako Rimantas Paukštė, „Laisvės media group“ Pardavimų vadovas.

Finansinis raštingumas anaiptol nepriklauso nuo regiono, pajamų ar socialinio statuso. Paprastai mes turime ribotą finansinių žinių bagažą – idealiu atveju mokame planuoti savo biudžetą, vadovaujamės pagrindiniais taupymo principais, tačiau naujose ir nežinomose situacijose pasikliaujame savo nuojauta ar įsitikinimais, bet ne konkrečiais ir pagrįstais žingsniais.

„Jei manęs paklaustumėte, ar esu finansiškai raštingas, net nesusimąstydamas atsakyčiau – žinoma. Visgi mano paskutinė patirtis rodo, kad tai tik „idealusis“ savęs vertinimas. Vasarį sudariau metinę MEDLIZINGO paslaugų sutartį su pirmos įmokos atidėjimu. Pasikeitus aplinkybėms, visą sumą sumokėjau dar iki pirmosios įmokos, tačiau sutarties neužbaigiau, o mokesčiai man skaičiavosi ir toliau. Jei ne kolegės patarimas, būčiau uždelsęs ne mėnesį, o gal ir visus metus“, – savo patirtimi dalijasi GENERAL FINANCING BANKO Komunikacijos projektų vadovas Irmantas Kuzas.
Anot jo, ši patirtis rodo, kaip svarbu turėti finansinių žinių – ir tai neapsiriboja vien algos išleidimu ar dalies sumos paskyrimu mokesčiams ir taupymui.Būtent dėl to GENERAL FINANCING BANKAS sieks prisidėti prie finansinio raštingumo ugdymo ir kartu su „Laisvės TV“ kiekvieną trečiadienį kvies pasidomėti finansais „Pinigų kartoje“. Praėjusiais metais nusprendę atsigręžti į visuomenei aktualias socialines temas ir problemas, auginsime visuomenės finansinį raštingumą ir stengsimės padėti išspręsti ne vieną finansinį rebusą.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button