GFB komanda 2022 09 27

GENERAL FINANCING BANKAS: be teisininkų komandos – nė žingsnio

eJUJU 88831

Atsakomybė, motyvacija, gebėjimas dirbti komandoje, siekti užsibrėžtų tikslų, pagarba organizacijos vertybėms – bazinis savybių, būdingų bet kurios organizacijos norimam specialistui, rinkinys. Kaip pasakoja GENERAL FINANCING BANKO Teisės departamento direktorė Sandra Žilienė, šių savybių tikimasi ir iš teisininkų, tačiau jų esminė stiprybė – ne tik gilus teisinio reglamentavimo įvairiose srityse išmanymas, bet ir pasiryžimas suvokti organizacijos verslo tikslus. Tai reikšmingai prisideda prie įvairių organizacijos projektų išgryninimo ir sėkmingo įgyvendinimo.

„Mano karjeros kelias atrodo paprastas ir lengvas. GENERAL FINANCING BANKAS mane susirado ir pakvietė per „LinkedIn“. Prieš dvejus metus pradėjau dirbti teisininke, o praėjusių metų pabaigoje, po struktūrinių pokyčių man buvo pasiūlyta vadovauti Teisės departamentui, – pasakoja S. Žilienė. – Pasiūlymas atrodė itin patrauklus, tačiau prieš jį priimdama ilgokai svarsčiau. Naujos atsakomybės tikrai nebaugino, tiesiog prireikė laiko ir ryžto išeiti iš tam tikros komforto zonos ir perdėlioti kai kuriuos prioritetus.“

S. Žilienė sako nesanti „karjeristė“ pačia tikrąja to žodžio prasme – teisininkė visuomet svarbiausiu dalyku įvardindavo šeimą, o darbas atsidurdavo jau kitame prioritetų sąraše.

„Visgi priėmusi GENERAL FINANCING BANKO pasiūlymą supratau, kad šie dalykai puikiai suderinami, kai darbas teikia malonumą, jame supa lankstūs ir žmogiški vadovai bei nuostabūs kolegos. Man priimtinos GFB vertybės, džiugina puikus kolektyvas, geros darbo sąlygos, galimybės tobulėti, plėsti žinias ir kilti karjeros laiptais. Apsispręsti ir žengti šį žingsnį skatino ir vadovai bei kolegos“, – pažymi pašnekovė.

Galimybės augti organizacijos viduje

GENERAL FINANCING BANKAS skiria daug dėmesio darbuotojų profesinio tobulėjimo poreikiams ir, atsižvelgdamas į juos, suteikia galimybę augti organizacijos viduje. Kristina Kuzmienė prie Banko komandos prisijungė kaip teisininkė, šiuo metu ji – Vyresnioji atitikties pareigūnė. Kristina sako, kad jos karjeros kelią Banko viduje nemaža dalimi nulėmė patirtis atitikties srityje, įgyta dar prieš ateinant dirbti į GFB.

„Tuo metu Bankas ieškojo atitiktį išmanančio teisininko, todėl mano kandidatūra tiko ir kurį laiką ėjau teisininkės pareigas. Atsilaisvinus atitikties pareigūno pozicijai, dėl turimos reikiamos patirties šią poziciją buvo pasiūlyta užimti man. Manau, kad eidama šias pareigas dar labiau išplėsiu savo profesines kompetencijas“, – sako K. Kuzmienė.

Šiuo metu GFB ieško naujo specialisto į atsilaisvinusią Kristinos vietą Teisės departamente. Pasak Kristinos, dauguma GENERAL FINANCING BANKE dirbančių teisininkų yra plataus profilio, gebantys dirbti įvairiose organizacijos veiklos srityse. Banko produktai, vidaus procesai, sutarčių, dokumentų rengimas ir teisinis vertinimas, teisinių įžvalgų teikimas apie GFB projektus ir produktus – teisininko užduočių spektras Banke labai platus.

„Tai dinamiškas ir įvairiapusis darbas“, – sako K. Kuzmienė.

Teisės departamento vadovė S. Žilienė pratęsia kolegės mintį: GENERAL FINANCING BANKUI  reikalingi įvairiose srityse žinių bagažą sukaupę teisininkai. Kadangi organizacija nėra itin didelė, teisininkams reikalingos ne tik finansų srities, bet ir darbo, civilinės, korporatyvinės, kreditavimo ir kitų sričių teisės žinios. GENERAL FINANCING BANKO teisininkai dalyvauja sprendžiant pačius įvairiausius klausimus, pradedant finansiniais produktais ir komunikacija su valstybės institucijomis bei klientais, baigiant įdarbinimu ir pirkimais.

„Turbūt nėra GENERAL FINANCING BANKO veiklos srities, kurioje neprisidėtų ir teisininkas. Labai vertinu savo komandą ir supančius kolegas, jų įžvalgas, turimas žinias. Labai tikimės kuo greičiau surasti naują komandos narį. Jeigu dar nepateikėte gyvenimo aprašymo, paskubėkite“, – paskatina Teisės departamento vadovė.

Be teisininko – nė žingsnio

Kaip pasakoja S. Žilienė, visi struktūriniai padaliniai GENERAL FINANCING BANKE bendradarbiauja itin glaudžiai. Teisės departamentas žengia koja kojon su kitais padaliniais siekiant konkrečių tikslų, vykdant tam tikras užduotis, įgyvendinant projektus bei vystant naujus produktus.

„Kitų struktūrinių padalinių darbas tiesiog neatsiejamas nuo Teisės departamento. Visų projektų metu teisininkai į juos įtraukiami nuo pat pradžių, dalyvauja juos vystant, plėtojant ir „paleidžiant“ į gyvenimą“, – sako S. Žilienė.

Anot jos, GENERAL FINANCING BANKE dirbantys teisininkai neapsiriboja vien savo profesinėmis kompetencijomis. „Mes juk esame žmonės, ne vien, kaip stereotipiškai kartais manoma, „sausi“ profesionalai. Stengiamės padėti generuodami idėjas, ir tikrai ne vien teisinėje srityje. Toks bendradarbiavimas organizacijoje siekiant aiškiai nubrėžto tikslo yra labai įtraukiantis“, – teigia pašnekovė.

Kaip ir kiekviename darbe, taip ir GENERAL FINANCING BANKO Teisės departamente pasitaiko iššūkių. S. Žilienė kiek pasvarsčiusi sako, kad jie dažniausiai būna susiję su didesniais strateginiais tikslais ar projektais, kaip, pavyzdžiui, naujų produktų kūrimas pasitelkiant turimus resursus.

„Tokiuose darbuose įsitraukia daug dalyvių ir turbūt sudėtingiausia – pirminiame projekto etape išgryninti optimaliausius ir naudingiausius pasiūlymus, kaip geriausiai įgyvendinti projektą. Kiekvienas dalyvis aktyviai reiškia savo nuomonę, nori iš savo pozicijų pateikti siūlymus, taigi kyla šiek tiek sumaišties. Štai čia praverčia konstruktyvus teisininko mąstymas, padedantis sudėlioti akcentus ir lengviau kryptingai judėti pirmyn. Visgi mes žinome, kas teisiškai įmanoma, kas – ne, taigi kartais vizijas tenka pakoreguoti ir tam tikrus dalykus nuleisti žemiau debesų“, – šypsosi S. Žilienė.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button