Naudinga žinoti 2022 08 16

GFB Marijampolėje: dažniausias suvalkiečių klausimas apie finansus – kaip sutaupyti?

pexels cottonbro 3943716 v2

Ketverius metus GENERAL FINANCING BANKO klientus finansų klausimais konsultuojanti marijampolietė Rasa Liutkevičienė apie savo kraštiečių finansinį raštingumą kalba paprastai: vertina kainos ir kokybės santykį, o ten, kur gali sutaupyti, būtinai taip ir padarys.

„Tai geras suvalkiečių bruožas, – šypsosi pašnekovė, – kuris padeda išlaikyti finansinę drausmę, o tuo pačiu ir įsigyti reikalingus daiktus. Dažniausiai klientai į GFB skyrių jau ateina apsisprendę, ko nori, belieka patarti, akcentuoti dalykus, kurių įprastai neapgalvojame. Tarkime, kaip finansus paveiks kainų šuoliai.“

Norint sutaupyti, pataria paskolas refinansuoti

Visai neseniai GENERAL FINANCING BANKO klientų aptarnavimo skyrius Marijampolėje persikėlė į kitą vietą. Nuo šiol klientams Banką pasiekti pėstute bus dar patogiau: skyrius veikia Kęstučio g. 4. Čia klientai gali pasiimti vartojimo paskolą, refinansuoti turimas paskolas ar padėti indėlį.

„Dirbdama GFB, labiausiai vertinu tai, kad organizacija veikia tiksliai ir sąžiningai. Džiaugiuosi galėdama padėti klientams išspręsti finansinius klausimus, patarti, kaip elgtis, kad vartojimo paskola netaptų našta, o atvirkščiai – padėtų pasiekti užsibrėžtus tikslus. Dėl to, klientams dažniausiai stengiuosi papasakoti apie refinansavimo paslaugą – kai visus turimus finansinius įsipareigojimus asmuo perkelia į GFB ir taip gali sutaupyti mokėdamas mažesnę mėnesio įmoką bei paskolos administravimo mokesčius“, - pasakoja Rasa.

Pasak ekspertės, per ketverius jos darbo Banke metus atsirado daug nuolatinių klientų, kurie pasitiki ir ja, ir GENERAL FINANCING BANKU. Klientai vertina galimybę bendrauti akis į akį, pasitarti. Dažniausiai suvalkiečiai vartojimo paskolos lėšas naudoja buičiai gerinti, namų atnaujinimui. Didesnes sumas skolinasi automobiliui. Taip pat aktyviai taupo rinkdamiesi terminuotuosius indėlius. Šie draudžiami VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“.

Rasa pasakoja, kad vis dažniau klientai domisi gyvybės ir sveikatos ar paskolos įmokų draudimu, kuris gelbsti netekus darbo ne savo noru. „Stengiamės klientams patarti, koks sprendimas tiktų vienu ar kitu gyvenimo etapu. Atkreipiame dėmesį, jog sudarant paskolos sutartį, reikia žiūrėti ne tik į metinę palūkanų normą. Svarbu įvertinti ir bendrą kredito gavėjo mokamą sumą, jos sandarą, bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą. Kartais klientai sako, kad kitas bankas siūlo mažesnes palūkanas, bet pakalbėjus išsiaiškini, jog, įvertinus kitus mokesčius, pavyzdžiui, sandorio sudarymo bei mėnesinius administravimo mokesčius,paaiškėja, kad visai ten ne tokios mažos tos palūkanos”, – paaiškina GFB klientų aptarnavimo specialistė.

Paklausta, ar ir pati laikosi griežtos finansinės drausmės, Rasa atsako, kad planuoti biudžetą padeda finansų skirstymas į einamuosius ir skirtus taupyti.

„Savęs labai neribojame, tačiau kiekvieną didesnį pirkinį pasveriame, ar tikrai jis mums reikalingas. Tą patį patariu ir klientams. Svarbiausia pinigus leisti atsakingai. Mano, kaip tikros suvalkietės, mėgstamiausias posakis: išleisti daug pinigų anoks menas. O štai apsipirkti pigiai reikia gebėti. Ir vaikus mokome, kad „pinigai ant medžių neauga“. Atžalos gauna pinigų sumą tam tikram laikotarpiui ir patys mokosi su jais tvarkytis taip, kad užtektų iki kitos „algos“, - patirtimi dalijasi pašnekovė.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button