Naudinga žinoti 2022 11 30

Ar tikrai nebesulauksime žemesnių automobilių kainų?

automobiliai v2

Lapkričio ir gruodžio mėnesiai automobilių pardavėjams – bene atostogų metas. Pirkti automobilius kalėdinei dovanai vis dar renkasi retas. Dauguma, tikėdamiesi žemesnių kainų, laukia Naujųjų metų, tačiau pardavėjai tikina – kainoms kristi nėra kur.

Į madą ateina patogumas

Dvidešimt metų Šiauliuose automobilius pardavinėjantis Rokas Girdauskas sako, kad sausio mėnesį rinkoje visada jaučiamas didesnis sujudimas. Iš užsienio šalių atvažiuoja autovežiai, aktyviau pildomas asortimentas, o ir pirkėjų atsiranda gerokai daugiau.

„Tačiau nereikėtų manyti, kad, jeigu ieškote automobilio dabar, neturėsite iš ko rinktis. Pasiūla tikrai yra, o kainų kritimo po Naujųjų laukti neverta – greičiausiai jo nebus. Auga automobilių pervežimo kainos, o antrinės rinkos transporto priemonės vertinamos pagal esamą stovį, jos nepinga tokiu pat greičiu, kaip nauji automobiliai. Pastaruoju metu atvykę klientai transporto priemonę renkasi už penkis-dešimt tūkstančių eurų“, – sako „Autoaikštelės“ savininkas.

Jo teigimu, šiauliškiai mieliau perka automobilius dyzeliniais varikliais, vis dažniau renkasi visureigius, ieško talpesnės bagažinės, aukštesnio automobilio, į kurį būtų patogu įlipti. Iš mados išeina galingi varikliai, dviduriai automobiliai ar keturių durų sedanai. O štai klientų susidomėjimas elektromobiliais kol kas menkas, greičiausiai dėl to, kad mieste neišvystyta įkrovimo stotelių infrastruktūra.

Lizingu perka ir už kelis tūkstančius

Paklaustas, ar antrinėje automobilių rinkoje populiaru rinktis lizingo paslaugą, pašnekovas atsako, kad šitaip atsiskaito dažnas pirkėjas. Net jeigu automobilis kainuoja 2500 Eur, klientas noriai renkasi pirkimą išsimokėtinai, nes išvengia galimai asmens biudžetui reikšmingų vienkartinių išlaidų.

„Žinoma, vertiname atskirai kiekvieną atvejį ir ieškome klientui palankiausio sprendimo. Pasitaiko atvejų, kai norai viršija galimybes, tačiau ir tokiu atveju stengiamės, kad klientas iš autoaikštelės neišeitų pėsčias. Tarkime, patariame paskolą automobiliui imti kartu su sutuoktiniu ir pan.“, – tikina Rokas Girdauskas.

„Autoaikštelės“ lizingo partnerių GENERAL FINANCING BANKO Rizikos valdymo departamento vadovo teigimu, autolizingo paslauga leidžia paskirstyti biudžetą laike ir galbūt įsigyti geresnį automobilį.

„Šios paslaugos privalumų yra ir daugiau. Pasinaudojęs GFB autolizingu, asmuo iš karto tampa automobilio savininku, skirtingai nei esame įpratę, kai perkant lizingu pirkinys pirmiausia atitenka bankui, o klientui – tik tuomet, kai išmokama visa suma. Mes taip pat nereikalaujame pradinio įnašo ar KASKO draudimo. Autolizingo lėšas klientas gali panaudoti ne tik automobiliui įsigyti, bet ir jo remontui, detalėms ar pan.“ – vardija Eimantas Palionis.

Vis dėlto, išlaidas automobiliui įsigyti, kaip ir bet kokiam didesniam pirkiniui, finansų ekspertas pataria planuoti iš anksto. Pasak jo, net jeigu kitąmet kainos antrinėje rinkoje nekris, planuodami automobilio įsigijimą iš anksto, taupydami, galimai įsigysite geresnės kokybės transporto priemonę. Tai vėliau leis išvengti dažno remonto ar kitų nenumatytų išlaidų.

Susiję straipsniai

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button