Naudinga žinoti 2018 10 02

7 tinklaraštininko patarimai planuojantiems būsto remontą ar statybas

namas 1024x768

Artūras ir Eglė ne tik pasistatė namą, bet ir visą procesą užfiksavo tinklaraštyje. Šįkart jie apibendrino savo patirtį ir pasidalino esminiais patarimais, kurie būtų naudingi dar tik planuojantiems savo būsto remontą ar namo statybas.

1. Pasidarykite pesimistiškai brangią darbų sąmatą.

Jeigu pavyks kažką sutaupyti, džiaugsitės, bet būsite pasiruošę iš anksto ir neužstrigsite kažkuriame statybų / remonto etape.

2. Susidėliokite finansinius srautus.

Būsto remonto kredito pinigus gaunate iš karto, kai sudarote sutartį, tad galite pirkti medžiagas, atsiskaityti už darbus, užsakyti baldus ir t.t. Svarbu, kaip ir minėta pirmame punkte, gerai apskaičiuoti darbų sąmatą, kad pinigų nepritrūktumėte.

Namą Artūras ir Eglė statėsi su kitokia paskola, tad visų pinigų iškart negavo: „Tokiu atveju rekomenduoju už pradinius pinigus daryti tokius darbus, kurie vertinimo etape leis namą įkainoti kuo brangiau“.

3. Tausokite save, investuokite į darbus palengvinančią techniką bei įrankius.

Statybos darbus jau užbaigęs vyras sako, kad pernelyg didelis entuziazmas ir savęs negailėjimas – yra didelė klaida.

Reikia stengtis viską optimizuoti kiek galima daugiau:
• Jeigu reikia kasti tranšėją, geriau sumokėti traktoriui už kelias valandas ir neteks kelias dienas lenkti nugaros.
• Jeigu prakiuro karučio ratas – iškarto nuvažiuokite nusipirkti naują, o ne nešiokite medžiagas rankomis.
• Jeigu sugedo betono maišyklė – nesistenkite visko sumaišyti rankomis ir t.t.

„Deja, statybų pradžioje mažai į tai kreipiau dėmesio ir kūnas karts nuo karto apie tai primena, tad saugokit save“, – perspėja būsimus „statybininkus“ naujakurys.

4. Samdykite meistrus, kai gresia sugadinti brangias medžiagas.

Kaip pasakoja Artūras, apie 50 proc. namo statybos darbų jie atliko patys su žmona ir artimųjų pagalba, kadangi turėjo ribotas finansines galimybes samdyti meistrus visiems darbams.

„Internete tikrai nemažai informacijos, kaip atlikti vienus ar kitus darbus net ir neturint daug patirties. Asmeninė patirtis rodo, kad geriausia pačiam atlikti tokius darbus, kuriems reikalingas ypatingas kruopštumas: grindų pagrindo sutankinimas, perdangos šiltinimas (atsakingas vatos sudėjimas), garo izoliacinės plėvelės sudėjimas ir pan.

Taip pat stengiausi pasverti už ir prieš: tarkime, jei yra didelė tikimybė sugadinti medžiagas, geriau palikti tokį darbą kitiems. Pavyzdžiui, brangių plytelių su daug atsakingų kampų vonios kambariuose dėti nesiryžau, nors katilinėje susiklijavau pats“, – dalijosi patirtimi Artūras.

5. Įvertinkite savo patirtį ir atsakingus darbus patikėkite profesionalams.

Didžiausiais Artūro pagalbininkais, statant bei įrengiant namą, buvo tėtis, uošvis bei, žinoma, žmona.

Patys jie darbavosi prie šių namo statybos ir įrengimo etapų: visi sienų mūro darbai, medinės perdangos ir jos šiltinimo darbai, viso grindų „sumuštinio“ (iki betonavimo) padarymas, įskaitant komunikacijas (elektros laidai, nuotekų / vandentiekio vamzdžiai, grindų šildymo vamzdeliai), visas katilinės įrengimas (nuo plytelių klijavimo iki visų komunikacijų – išskyrus dujų pajungimą), rekuperacinės sistemos įrengimas, kiemo tvarkymo darbai, parketlenčių klijavimas, grindjuosčių sumontavimas ir dar daugybė kitų didesnių bei smulkesnių darbų, įskaitant visą statybų dokumentaciją (leidimai / pridavimai).

Profesionalius darbuotojus Eglė ir Artūras samdė šiems darbams: pamatų, stogo įrengimui, langų montavimui, namo išorės šiltinimui, tinkavimui, grindų betonavimui, vidaus sienų tinkavimui, glaistymui ir dažymui, gipsinių pertvarų / lubų montavimui, plytelių klijavimui, durų montavimui, trinkelės klojimui kieme, vartų bei vartelių įrengimui.

6. Pasirinkite rekomenduojamus meistrus, įmones.

Namo statybos „dienoraštyje“ Artūras užfiksavęs daugybę darbų, smulkmenų, patarimų. Aprašytus darbus yra suskirstęs temomis, kad užsukusiems skaitytojams būtų lengviau rasti naudingos medžiagos, pavyzdžiui, pamatai, fasadas ir kt.

Vyras taip pat dalijasi patirtimi ir net kontaktais tų meistrų bei įmonių, kurių darbais liko patenkintas: kiemo vartai ir varteliai, gipsinių lubų ir pertvarų montavimas ir kt. Dažnai profesionalus taip pat susirasdavo per kitų tinklaraštininkų ar meistrų rekomendacijas. Patikimi darbininkai taupo laiką ir pinigus, nesugadina medžiagų bei darbus atlieka kokybiškai.

7. Keiskite požiūrį į būsto remonto ar kitokį kreditą.

„Nors ankščiau skeptiškai žiūrėjau į paskolas, tačiau vėliau tapo akivaizdu, kad šiuolaikiniame pasaulyje kitaip yra labai sunku. Pačią paskolą labiau reikėtų vertinti ne kaip visą sumą, o kaip turimus finansinius įsipareigojimus per mėnesį“, – sakė Artūras.

Kadangi naujakuriams naujame būste visada reikia daugybės daiktų, baldų ir buitinės technikos, Artūras pabrėžia ir lizingo paslaugos patogumą: „Vertinu tai kaip galimybę norimu daiktu naudotis dabar, nesumokant visos sumos iškarto“.

Pasidalinęs patarimais su būsimais „statybininkais“, Artūras trumpai pristatė ir savo namą:

„Jis yra 114 m² (be garažo), pamatai – poliniai, sienos – iš keramikinių blokelių, vieno aukšto su apšiltinta perdanga ir keturšlaičiu stogu. Nuo statybų pradžios iki įsikėlimo gyventi užtrukome apie 2 metus. Name jau gyvename 1,5 metų, per tą laiką sutvarkyta didžioji dalis mūsų nedidelio kiemo (sklypo plotas 5,89 a), taip pat yra šiokių tokių kosmetinių darbų, kuriuos reikia pabaigti pačiame name.“

 Tai pirmas poros nuosavas būstas, kurį jie sukūrė drauge – nuo namo projekto iki visiško užbaigimo.

„Eglės indėlis šiame name buvo pats pirmasis – kadangi yra projektuotoja, suprojektavo visą mūsų namą, o man vėliau teko viską įgyvendinti. Namų interjeras / eksterjeras ir kiemo apipavidalinimas taip pat jos projektai :)“, – pasakojo Artūras.

Nors patirties su statybos darbais neturėjo, sėkmingai visus etapus įveikti padėjo artimieji ir patyrę meistrai.

Jei svarstote būsto remontą ar įsirengimą, susipažinkite su paskola būsto remontui.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button