Naudinga žinoti 2019 02 25

Sugrąžins pinigų už būsto remontą – ar pasinaudosite?

susigrazinti

Dalį būsto remonto išlaidų nuo 2019 m. sausio 1 d. bus galima susigrąžinti pasinaudojant gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata. Kaip ši naujiena paveiks gyventojų planus?

Tikisi remonto darbų augimo

Specialistai sako, kad, tikėtina, išaugs būsto remonto kreditų skaičius, o remonto darbus reikės planuotis iš anksčiau dėl išaugusio paslaugų poreikio.

„General Financing“ Rizikos valdymo departamento direktorius, Justinas Muleika, naujieną vertina itin teigiamai:

„GPM lengvata, leidžianti susigrąžinti dalį mokesčių už remonto darbus, turėtų paskatinti žmones aktyviau atnaujinti savo namus, taip pat mažinti šešėlį. Ši naujovė turėtų būti paskata tiems žmonėms, kurie, galbūt, jau ilgai planuoja būsto remontą, bet dėl vienų ar kitų priežasčių jį atideda. Mokesčių lengvata kartu su didėjančiomis pajamomis skatins žmones remontuoti turimus namus arba pasinaudoti lengvata ir persikelti į naujai įrengtą butą ar namą.“

Vartojimo kreditai būsto remontui bus populiaresni

Prognozuojama, kad padaugės gyventojų, kurie būsto remontui skolinsis. Kreditas būsto remontui leistų iš karto namus atnaujinti, netaupyti kelis metus. Be to, valstybės sugrąžinama suma galėtų padengti bent dalį vartojimo kredito palūkanų.

VMI primena, kad maksimali išlaidų suma, nuo kurios galės būti susigrąžinta dalis GPM už minėtas paslaugas, yra 2000 eurų. Maksimali suma, kurią galės susigrąžinti vienas asmuo, yra 400 eurų, jei jo pajamos buvo apmokestintos 20 proc. GPM tarifu.

Taip pat pateikiami keli pavyzdiniai atvejai, kad gyventojams būtų lengviau įsivaizduoti, kokias sumas galima būtų susigrąžinti ir kokiais atvejais.

I pavyzdys:

Jeigu gyventojas už būsto remonto darbus sumokėjo 4000 eurų, sąskaita išrašyta jo vardu, prisitaikyti lengvatą galės tiek jis, tiek jo sutuoktinė. Kiekvienas iš savo apmokestinamųjų pajamų galės atimti po 2000 eurų remonto išlaidų.

II pavyzdys:

Lengvata remonto darbams galės pasinaudoti ir asmenys, kurie nėra būsto savininkai. Pavyzdžiui, jeigu du trečdaliai būsto nuosavybės teise priklauso motinai, o trečdalis – sūnui, o už remontą 2500 eurų sumokėjo motina, ji galės nuo 2000 eurų remonto išlaidų susigrąžinti pajamų mokestį nepaisant to, kad trečdalis būsto priklauso sūnui.

Lengvatą galės prisitaikyti ir būstą nuomojantis asmuo, remontą atlikęs iš savo lėšų.

Kam skiriama GPM lengvata?

Kaip nurodoma Valstybinės mokesčių inspekcijos pateikiamoje informacijoje, susigrąžinti dalį GPM bus galima už savo ar sutuoktinio naudai atliktas paslaugas / darbus. Šiuo atveju už pastatų ir kitų statinių apdailos darbus ar bet kokius remonto darbus.

Taip pat reikia nepamiršti, jog lengvata pasinaudoti bus galima tik tada, jei minėtus darbus atliks ir paslaugas suteiks Lietuvoje registravęs veiklą gyventojas ar įmonė. Už atliktus darbus taip pat reikės pateikti dokumentus, patvirtinančius darbų / paslaugų suteikimą ir mokėjimą už juos.Lengvata galima bus pasinaudoti ir tuo atveju, jeigu remonto paslaugas atliks pagal verslo liudijimą dirbantis asmuo.

Kam netaikoma GPM lengvata?

Kaip pabrėžia VMI specialistai, GPM lengvata netaikoma už remonto, apdailos darbams reikalingų medžiagų, detalių, mechanizmų, sistemų, įrankių ir kt. priemonių įsigijimui. Pavyzdžiui, už vonios plytelių klijavimo darbus galėsite pasinaudoti GPM lengvata, o plytelėms, klijams ir kt. išlaidoms ši lengvata netaikoma.

Pirmąsyk susigrąžinti dalį sumokėto GPM gyventojai galės 2020 m., pateikę metinę pajamų mokesčio deklaraciją už 2019 metus. Prie jos reikės pridėti skenuotus ar fotografuotus minėtų paslaugų suteikimą ir sumokėjimą patvirtinančius dokumentus. sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvitą, jei juose bus pažymėta apie apmokėjimą.

Jei svarstote būsto remontą ar įsirengimą, susipažinkite su paskola būsto remontui.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button