Naudinga žinoti 2017 11 23

Su mobiliuoju parašu galėsite pamiršti kitus slaptažodžius

Parasas

„General Financing“ skyriuose galite nemokamai gauti SIM kortelę su mobiliojo parašo galimybe („Telia“ ir „Tele2“ abonentams). Tiesiog savo telefone internetu galėsite tvarkyti asmeninius bei įmonės reikalus, nebereikės kodų generatorių ar kitų slaptažodžių. Apie kitas mobiliojo parašo galimybes ir privalumus, kuriais naudojasi klientai, mūsų tinklaraščiui papasakojo „Telia“ produktų vadovas, Evaldas Radzevičius.

Mobiliojo parašo vartotojų daugėja

Kiek „Telia“ abonementų jau naudojasi mobiliuoju parašu, įmonė neskelbia. Vis dėlto atskleidžia, kad šios paslaugos vartotojų skaičius stabiliai auga. „Šiais metais matome didesnį vartotojų prieaugį, nes „Telia“ abonentai galėjo metus nemokamai naudotis mobiliojo parašo paslauga su naujais mokėjimo planais“, – sakė E. Radzevičius. Įprastai ši paslauga mėnesiui kainuoja 0,5 €.

Įmonės atstovas vardija daugybę paslaugų, kuriomis naudojasi jų klientai:

•Įvairūs savitarnos portalai:
– „Telia“ abonentų,
– „Mano Telia“ namų paslaugų,
– „Lietuvos draudimo“ – „Savas LD“,
– LESTO.

• Elektroninės bankų sistemos:
– „Swedbank“,
– SEB,
– DNB „Interneto linija“,
– „Danske eBankas“,
– „Medicinos banko“,
– „Šiaulių banko“ SB linija,
– „Citadelė banko“,
– LKU „i-unija“.

Mobilusis parašas pakeičia slaptažodžių generatorius, slaptažodžių korteles ir operacijų patvirtinimo kodus (TAN). Atlikti pavedimą ar patikrinti sąskaitos likutį dabar itin paprasta ir greita tiesiog mobiliojo telefono ekrane.

• Elektroninių dokumentų pasirašymo sistemos:
– iSign.lt,
– GoSign.lt,
– Signa WEB,
– Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba,
– Digidoc.

• Viešųjų įstaigų sistemos:
– Elektroniniai valdžios vartai, – Lietuvos Respublikos savivaldybės,
– VĮ Registrų centras
– SoDra,
– VMI Elektroninio deklaravimo sistema (EDS),
– Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba,
– Kai kurios ministerijos bei kitos institucijos.

„General Financing“ taip pat suteikia galimybę vartojimo kredito sutartį sudaryti ir pasirašyti internetu.

Pliusai, kuriuos atranda vartotojai

Evaldo Radzevičiaus, „Telia“ produktų vadovo, klausėme, kas klientus stumteli link to galutinio sprendimo, kad reikia mobiliojo parašo. Juk mobilusis parašas – ne naujiena, tačiau dar ne visi atradę jo privalumus. Pašnekovas vardija aktualiausius pliusus:

• Patogumas. Mobilusis telefonas visada šalia. Nereikia slaptažodžių ar kodų kortelių. Juridinę galią turinčius dokumentus (pvz., pranešimus „Sodrai“) pasirašyti galima visur, kur tik yra interneto ryšys.

• Greitis. Prisijungti prie įvairių internetinių sistemų galite taip pat greitai, kaip ir naudodamiesi kodų kortelėmis.

• Paprastumas. Pakanka mokėti naudotis telefonu ir prisiminti pasirašymo PIN kodą.

• Saugumas. Jūsų parašą apsaugo specialus pasirašymo PIN kodas, kurį žinote tik jūs. Papildomai telefonas apsaugotas įprastu PIN kodu. Jei pamestumėte telefoną, reikėtų tik užblokuoti SIM kortelę.

Kokią ateitį galima prognozuoti mobiliojo parašo paslaugoms Lietuvoje? Gal netrukus galėsime balsuoti internetu ar registruotis pas gydytojus? „Telia“ atstovas teigia, kad mobiliojo parašo vartojimo plėtra daugiausiai priklauso ne nuo mobiliojo parašo tiekėjo, bet nuo tų įmonių, kurios perkelia savo veikla į internetą ir nori užtikrinti saugų klientu prisijungimą prie savitarnų (pradedant paslaugu tiekėjais ir baigiant registracija į poliklinikas).

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button