Naudinga žinoti 2017 10 27

Šildymo sąskaitas galite sumažinti 30 %. Sužinokite išmanų būdą

Sildymas

Išmaniosios šilumos šaltinio valdymo technologijos padeda sutaupyti net trečdalį šildymo kaštų – apie realias klientų patirtis mūsų tinklaraščiui pasakojo „Celsis“ ekspertai. Kas gali pasirinkti tokį taupymo būdą, sužinosite šiame įraše.

Ar Lietuvoje populiarėja išmanusis šilumos reguliavimas?

Taip, kasmet vis daugiau klientų renkasi išmanųjį patalpų temperatūros reguliavimą. Pasirinkus tokį valdymo būdą, klientai gali bet kur ir bet kada pamatyti namuose esančią temperatūrą ir ją koreguoti pagal savo poreikius. Tai itin patogu išvykus savaitgaliui ar į kelionę – net ir spustelėjus netikėtam šaltukui, galėsite pakoreguoti savo šildymo sistemos darbą ir namuose bus optimali temperatūra.

Dar viena augančio populiarumo priežastis – galimybė sutaupyti iki 30 % šildymo kaštų. Klientai skaičiuoja, kad investicijos į temperatūros reguliavimo technologijas gali atsipirkti jau per pirmąjį išmanaus šildymo sezoną. Tiesa, kokia konkreti reguliavimo sistemos kaina jūsų būstui, specialistai galės paskaičiuoti, įvertinę esamą šildymo sistemą ir jūsų poreikius. Nedidelio buto, nesudėtinga šildymo reguliavimo sistema gali kainuoti iki šimto eurų, o didelio namo, su daugybe skirtingų zonų – ir kelis šimtus eurų.

Ar reguliavimo sistemą reikia sumontuoti statant namą, įrengiant butą ar galima pajungti prie esamos šildymo sistemos?

Statant namą ir iš anksto nusprendus, kad bus norimą įrengti temperatūros reguliavimo sistemą, galima lengviau atlikti reikiamus darbus. Pasirinkus belaidę temperatūros reguliavimo sistemą, laidų sumontuoti nereikia, todėl tokią sistemą lengva sumontuoti tiek prie naujos, tiek prie jau esamos šildymo sistemos.

Kokiam šildymo tipui tinka išmanusis reguliavimas?

Norint pasirinkti ir namuose įsidiegti išmanųjį patalpų temperatūros reguliavimą, tai atlikti galima su visais katilais, kurie turi savaiminį užsidegimą. Automatinį užsidegimą turi dujiniai, elektriniai, skysto kuro katilai. Prie tokios temperatūros reguliavimo sistemos galima priderinti visus šilumos siurblius oras-vanduo ir daugumą granulinių katilų. Esant papildomoms sąlygoms, kurias turėtų įvertinti meistrai, tokią sistemą galimą suderinti ir su kieto kuro katilais.

Kokios pagrindinės dalys sudaro šilumos šaltinio valdymo komplektą?

Norint valdyti šilumos šaltinį (katilą), reikalingas patalpos temperatūros reguliatorius. Pasirinkus belaidį temperatūros reguliatorių, reikalinga relė, kuri priiminės reguliatoriaus signalus ir įjungs / išjungs katilą. Visą belaidę temperatūros reguliavimo sistemą sudaro: pagrindinis sistemos valdiklis, patalpos reguliatoriai, relė, šildymo valdiklis (montuojamas kolektorinėje spintoje), antena ir elektroterminės pavaros, montuojamos ant kolektoriaus atšakų.

Jeigu nenorite sukti galvos dėl techninių dalykų, paprasčiausia kreiptis į specialistus. Jie įvertins jūsų šilumos sistemą ir padės išsirinkti tinkamą reguliavimo būdą. Tiek šilumos reguliavimo sistemą, tiek įrengimo darbus galima sėkmingai finansuoti su „GF Lizingu“.

Jeigu daugiabutyje yra autonominis šildymas, ar galima bute papildomai susimontuoti šilumos šaltinio valdymo komplektą?

Vartotojas, turintis autonominį šildymą, gali reguliuoti savo patalpų temperatūrą pagal savo poreikius, nepriklausomai nuo kitų namo gyventojų. Tiesa, su papildoma temperatūros reguliavimo įranga galimybių sutaupyti ir šildytis patogiai – daugiau. Pavyzdžiui, yra išmaniųjų temperatūros reguliavimo komplektų, kurie leidžia nustatyti skirtingą temperatūrą atskiruose kambariuose ar palaikyti tam tikrą temperatūrą nustatytu laiku.

Įsivaizduokite, kad grįžtate į namus, o juose jau maloniai šilta, nes iš anksto užprogramuotu laiku buvo aktyvuotas šildymas. Tuo metu visą dieną, kol namai buvo tušti, palaikoma žemesnė temperatūra – tokiu būdu sutaupote šildymo kaštų, bet neprarandate komforto.

Ar yra šildymo reguliatorių, valdomų išmaniuoju telefonu?

Taip yra. Telefonu galima valdyti tiek šilumos šaltinį (katilą), tiek elektrotermines pavaras, sumontuotas ant kolektoriaus atšakų. Dažniausiai, norint valdymą atlikti telefonu, reikia jog namuose būtų belaidis internetas.

Kokie yra populiariausi šilumos šaltinio valdymo variantai?

Klientai renkasi belaides temperatūros reguliavimo sistemas, skirtas šilumos šaltinio valdymui arba atskirų temperatūrinių zonų reguliavimui. Pastaruoju metu sparčiai auga paklausa belaidžių, temperatūros reguliatorių valdomų nuotoliniu būdu.

Išmaniosios technologijos vis dažniau pasirenkamos namuose, pavyzdžiui, naudojamas išmanusis apšvietimas, apsauga ir kt.

Jeigu planuojate atnaujinti šildymo sistemą, susipažinkite su vartojimo paskolos galimybėmis.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button