Naudinga žinoti 2019 02 01

Plaukų slinkimo gydymui – savų trombocitų injekcijos

plauku slinkimas

Plaukų slinkimu skundžiasi įvairaus amžiaus moterys ir vyrai. Vieni problemą bando spręsti liaudiškais būdais, kiti – ieško šiuolaikiškų sprendimų. Būtent apie efektyvią ir pažangią procedūrą, taikomą nuo plaukų slinkimo, papasakojo mūsų partnerio, „Sapiegos klinikos“ gydytoja Edita Naruševičiūtė - Skripkienė.

Kas yra PRP?

Trumpinys PRP (angl. platelet rich plasma) reiškia „trombocitais turtinga plazma“. Kuo ji ypatinga? Kraujo dalelės, trombocitai, pasižymi gebėjimu išskirti daug biologiškai aktyvių medžiagų, augimo faktorių, kurie stimuliuoja odoje ląsteles, fibroblastus, daugiau gaminti kolageno skaidulų, padedančių išlaikyti odos elastingumą, lyginti randelius.

Augimo faktoriai padeda gerinti kraujotaką, todėl oda gauna daugiau maisto medžiagų, deguonies, labiau spindi. O kraujotakai pagerėjus galvos odoje, pagerėja plaukų maitinimas. Taip pat augimo faktoriai, stimuliuodami plaukų folikulų kamienines ląsteles, skatina plaukus augti.

PRP gali būti naudojama kartu su hialuronu (medžiaga, kuri sulaiko drėgmę odoje): vienos procedūros metu pacientai gauna ir PRP naudą ir stiprią odos drėkinimo procedūrą biorevitalizaciją.

Kaip procedūra atliekama?

Visų pirma, paimamas paciento kraujas ir nucentrifuguojama plazma, kurioje lieka didelė susikoncentravusių kraujo dalelių, trombocitų, koncentracija. Tokia plazma yra suleidžiama į problemines odos vietas, kurias norime koreguoti, pavyzdžiui, veidą, kaklą, dekoltė sritį, plaukuotąją galvos dalį.

Atliekant injekcijas veide, galima taikyti nuskausminimą specialiu kremu. Tiesa, reikia žinoti, kad nuskausminimas gali sumažinti trombocitų aktyvumą ir procedūra gali būti mažiau efektyvi.
Galvos odoje nuskausminimas netaikomas, o atliekant specialiu medicininiu šautuvu-dozatoriumi, sukelia minimalų diskomfortą. Taigi veiksminga PRP procedūra nuo plaukų slinkimo – praktiškai beskausmė.

Ar PRP poveikis yra įrodytas? Ar procedūra tinka tiek vyrams, tiek moterims? 

Amerikos medicinos bibliotekos duomenų bazėje yra nemažai tyrimų, pagrindžiančių PRP naudojimą plaukų slinkimo gydymui. Daugiausia teigiamų rezultatų yra gydant androgeninį plaukų slinkimą (kuomet plaukai iškrenta, išretėja viršugalvio srityje) tiek vyrams, tiek moterims.

Koks yra veikimo mechanizmas? PRP augimo faktoriai stimuliuoja plaukus augti, po  jos padaugėja anageno fazės plaukelių, kraujagyslių augimo faktoriai padeda pagerinti kraujotaką aplink plaukų folikulus.

PRP procedūra gali būti naudojama viena arba suderinama su kitomis procedūromis (pavyzdžiui, plaukų maitinimu mezoterapija, peptidų injekcijomis), tepamais ar geriamais vaistais – tokiu atveju gaunamas didesnis teigiamas sinergetinis procedūrų rezultatas, nei būtų taikoma monoterapija tik injekcijomis arba vaistais.

Kuo procedūra yra pranašesnė už priemones, kurių žmonės griebiasi pirmiausiai: šampūnai, kaukės, ampulės ir pan.?

Ši procedūra yra visai kitokia nei kosmetinės priemonės (šampūnai, kaukės, ampulės) nuo plaukų slinkimo, todėl jų negalima lyginti – tai nėra alternatyva. Kosmetinių priemonių aktyviosios medžiagos kažkiek absorbuojamos per plaukų folikulus, tačiau tai neprilygsta procedūroms, kuomet atliekamos injekcijos giliau į odą.

Kosmetinės priemonės yra puikus pasirinkimas palaikant galvos higieną ir stiprinant patį plauko stiebą. Pavyzdžiui, plaukams, kurie atrodo sausi, tinka priemonės su aliejais, vaškais, lecitinu, riebiosiomis rūgštimis, polimerais.

Plaukams, kurių galiukai suskilinėję, galima naudoti priemones su hidrolizuotais keratino, kolageno, šilko, avižų ar sojos baltymais. O plaukams, kurie elektrinasi, veliasi ar yra sunkiai iššukuojami, gaminamos priemonės su dimetikonu.

Kada sulaukiama rezultatų? 

Kai PRP injekcijos atliekamos odos kokybės gerinimui, efektas pastebimas po 2-3 savaičių. Jei PRP naudojamas plaukų slinkimo gydymui – efektas pamatomas vėliau, po 1,5-3 mėnesių, nes plaukams reikia laiko.

Yra labai daug skirtingų plaukų slinkimo gydymo protokolų, kuomet ir taikytas procedūrų skaičius nėra vienodas. Dažniausiai taikoma 3-6 procedūros kas mėnesį, vėliau, esant teigiamam efektui, atliekamos palaikomosios procedūros 1-2 kartus per metus.

Kam dar gali būti panaudojamas PRP metodas?

Kadangi PRP gerina kraujotaką ir stimuliuoja kolageno gamybą, jį galima naudoti randelių lyginimui. Plazma suleidžiama arba gali būti sutepama ant odos iš karto po frakcijinės lazerinės procedūros, kuomet lazeris savo impulsais odoje suformuoja „mikroskylutes“ ir taip gerokai sutrumpina gijimą.

PRP gali būti naudojamas traumatologų – sąnarių injekcijoms, taip pat įvairioms odontologinėms procedūroms, nes tai iš tiesų yra stipri regeneracinė procedūra.

Ar dažnai lietuviai kreipiasi dėl šios procedūros?

PRP injekcijos yra vienos natūraliausių procedūrų. Nenaudojamos jokios sintetinės medžiagos, tik paciento kraujas. Procedūra nekeičia veido formos, bruožų.

Šiais laikais, kuomet visi siekia sveikesnio gyvenimo būdo, mažiau „chemijos“ turinčių savęs puoselėjimo metodų, ši procedūra tampa vis populiaresnė.

Pacientus, kurie skundžiasi plaukų slinkimu, gydytoja ragina nedelsti ir išsiaiškinti šios problemos priežastį. Tuomet ir veiksmingą gydymo būdą rasti bus lengviau.

Šiai procedūrai įsigyti, galite pasinaudoti MEDLIZINGO paslauga.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button