Naudinga žinoti 2018 01 23

Pirmoji egzotinė kelionė: pigiau ir paprasčiau negu tikėjotės

Kanjonas

Jeigu jau išmaišėte visą Europą ir norite naujų įspūdžių, arba priešingai, norite, kad pirmoji kelionė būtų nepamirštama, siūlome patyrinėti tolimiausius pasaulio kampelius. Mūsų partneris, makalius.lt skaičiuoja, kad poilsis egzotiškose šalyse gali kainuoti praktiškai tiek pat, kaip ir Europoje.

Šiame tinklaraščio įraše taip pat sužinosite, kaip išvengti klaidų, ruošiantis kelionei ir kaip išsirinkti, tinkamiausią kryptį atostogoms.

Kainos nebegąsdina

Kaip sako kelionių ekspertas, Vaidas Noreika, bene didžiausią dalį egzotinės kelionės išlaidų sudaro skrydžio bilietai, kurie įprastai dėl didelio atstumo yra brangesni. Vis dėlto apgyvendinimas bei maitinimas egzotinėse šalyse dažniausiai yra pigesnis, nei Europos kurortuose, tad dvi savaitės Tailande gali kainuoti gerokai mažiau, nei savaitės poilsis Italijoje.

Skaičiuojant ir lyginant kelionių kainas, reikėtų nepamiršti, jog dažniausiai į egzotiškas šalis vykstama ilgesniam laikotarpiui. Taigi gali paaiškėti, kad viena atostogų diena Azijoje – pigesnė negu Europoje.

Pasidairėme po makalius.lt egzotinių kelionių kategoriją: gruodžio mėn. galėjote įsigyti kelionę į Balį 14 d. vos už 899 €. Šiuo metu nusipirkti atostogas Tailande su 12 n. viešbutyje galite už 1199 €, Singapūras + Balio sala (16 d. kelionė) jums kainuotų 1999 €. Tuo metu 11 d. poilsis Ispanijoje, taip pat 4* viešbutyje, su pusryčiais kainuotų nuo 889 €. Taigi atidžiai sekite įvairius pasiūlymus, planuokite iš anksto ir surasite puikių kainos pasiūlymų net ir į tolimiausius pasaulio kampelius.

Kaip išsirinkti tinkamiausią egzotinę šalį?

Tam, kad atostogų įspūdžiai būtų malonūs, reikėtų tinkamai pasirinkti atostogų šalį. Visų pirma, pasidomėkite, kokiu metu geriausia vykti į jūsų pasirinktą vietą. Pavyzdžiui, jeigu norite pamatyti Indiją liūčių sezonu, keliaukite birželio-rugsėjo mėn., jeigu liūtys nežavi – rinkitės kitą datą.

„Sezoniškumas tikrai svarbus. Azijos šalis, kaip pavyzdžiui, Tailandą ar Filipinus geriausia lankyti nuo vėlyvo rudens iki ankstyvo pavasario. Vasarą daugumoje Azijos šalių tikėtinos ilgos ir nemalonios liūtys, tačiau yra ir išimčių – Balio salą ar Karibų regioną (Kubą, Meksiką) tikrai galima lankyti visus metus.

Tiesa, keičiantis pasaulio klimatui, dabar net ir vasaros metu galima sulaukti tikrai puikių orų. Be to, galima ir sutaupyti, nes šis laikas yra „ne sezonas“, ir kainos būna palankesnės. O būna ir vadinamojo „sezono metu“ lyja dvi savaites be sustojimo – orų šiais laikais tikrai nenuspėsi“, – apie kelionės laiko pasirinkimą pasakojo V. Noreika.

Ne mažiau svarbu kelionės kryptį pasirinkti pagal savo lūkesčius ir pomėgius. Vienos šalys labiau tiks romantiškam poilsiui dviese, medaus mėnesiui, o kitos – aktyvaus laisvalaikio mėgėjams.

„Norintiems ramaus poilsio ar keliaujantiems su vaikais iš egzotinių šalių labiausiai rekomenduočiau Dominikos Respubliką, Meksiką bei mažiau turistų lankomas Tailando salas. Ieškantiems romantiško poilsio geriausiai tinka Indijos vandenyno perlai: Maldyvai, Seišeliai ar Mauricijus“, – patarė kelionių ekspertas.

Mėgstantiems aktyvų laisvalaikį ar kitą vandens sportą tinka kone visa Pietryčių Azija ar Pietų Amerika – konkrečią vietą reikia pasirinkti pagal norimą laisvalaikio praleidimo būdą. Kopinėjimui kalnuose siūloma išbandyti Čilės ar Nepalo vietoves, nardytojai džiaugsis atostogomis tiek Maldyvuose, tiek Filipinuose.

Banglenčių sporto mėgėjams rojus bus Indonezija (ypač Balio sala), Zanzibaras (Tanzanija) ar Kalifornijos pakrantės Jungtinėse Valstijose. Norintiems pažinti laukinį gyvūnijos pasaulį būtina apsilankyti Afrikoje bei išbandyti Kenijos ir Tanzanijos safarius. Pasirinkimas tikrai didelis įvairių pomėgių turintiems keliautojams.

Atpigusios egzotinių kelionių kryptys

Kaip ir minėjome anksčiau, egzotinės šalys dabar lengviau pasiekiamos, nes kainos mažėja. Kaip sakė kelionių ekspertas, dėl augančio keleivių skaičiaus iš Lietuvos skaičiui ir dėl atsiradusių patogių jungtinių skrydžių per didžiausius Europos oro uostus, dabar pigiau galite pasiekti Bankoką ar Singapūrą (iš kurių pigiais vietiniais skrydžiais nuvyksite į bet kurį Azijos kampelį).

Taip pat paskutiniu metu vis daugėja pasiūlymų su galimybe itin pigiai nuvykti į didžiausius Jungtinių Amerikos Valstijų miestus, pavyzdžiui, į Niujorką ar Los Andželą vos po 300–400 € asmeniui.

Makalius.lt atstovas pastebi, kad tarp Lietuvos keliautojų sparčiai populiarėja ir kruizinių kelionių pasiūlymai. Šis kelionės variantas patrauklus tuo, kad trumpą laiką, pavyzdžiui, savaitę ar dvi, galima pažinti ne vieną šalį, o tuo pačiu puikiai pailsėti bei papramogauti.

Kaip pasiruošti kelionei į egzotinę šalį?

Svarbiausia nepamiršti, jog vykstate į egzotinę šalį. Pirmąjį kartą keliaujant už Europos ribų, tikrai tikėtina išvysti akiai neįprastų vaizdų bei užuosti neįprastų europiečiui kvapų. Būtina pasiruošti kultūrų skirtumui, pasidomėti tradicijomis ir gerbti jas be jokių išlygų.

Jei keliaujama savarankiškai – reikia atlikti namų darbus bei kuo plačiau pasidomėti, kur vykstama, ką reikia žinoti apie tą šalį bei ko tikėtis. Kuo labiau pasiruošite, tuo ramiau jausitės. Pradėti reikia nuo paso ir jo galiojimo laiko, vizų išdavimo tvarkos, skiepų.

Jeigu savo jėgomis nepasitikite, rinkitės kelionių organizatoriaus pagalbą: jie gali pasiūlyti patogius kelionių paketus net ir su lietuviškai kalbančiais vadovais, kad jums liktų tik kelionės malonumai, o ne įvairūs organizaciniai ir planavimo rūpesčiai. Net ir patyrę keliautojai pritars, kad planuoti keliones – nemenkas darbas.

Taip pat palyginkite skirtingus kelionių agentūrų variantus, pavyzdžiui, tik dalis pasiūlymų kainų jau yra su įskaičiuota pilna ekskursine programa ir be kitų papildomų mokesčių.

Pagrindinės klaidos

„Viena iš didžiausių klaidų – pradėti planuoti kelionę per vėlai. Iš patirties matome, jog tokių skrydžių kainos, artėjant išvykimui tik kyla. Tad tolimesnę kelionę vertėtų pradėti planuotis kuo anksčiau: gausite tikrai geresnes kainas bei didesnį pasirinkimą (ne tik skrydžio, bet ir apgyvendinimo ar net pilno kelionės paketo)“, – keliautojams patarė V. Noreika.

Dėl didėjančios paklausos, atsiranda vis naujų kelionės programų variantų. Tiesa, praktiškai neįmanoma sumedžioti „paskutinės minutės“ pasiūlymų, nes dauguma egzotinių kelionių grupių užsipildo iš anksto.

Ar keliauti su vaikais? „Viskas priklauso nuo šeimos požiūrio bei pačių vaikų aktyvumo ir žingeidumo. Norint pasyvesnių šeimyninių atostogų labiausiai rekomenduojame Tailandą, Kubą, Meksiką, Dominikos Respubliką. Aktyvesnėms ir nebijančioms ilgesnių skrydžių šeimoms tinka bet kuris pasaulio kampelis. Kuo toliau, tuo labiau keliaujama netgi su mažamečiais vaikais – svarbu nebijoti ir mokėti tinkamai pasiruošti“, – drąsino būsimus keliautojus V. Noreika.

Kaip sako patyręs keliautojas po egzotiškas šalis, vykstant į kitą pasaulio kraštą, nereikia tikėtis, kad viskas bus kaip standartinis „viskas įskaičiuota“ poilsis Turkijoje ar Egipte. Tad tolimose kelionėse svarbiausia yra visada išlaikyti gerą nuotaiką bei nepergyventi dėl nedidelių nesklandumų.

Jeigu planuojate kelionę, tuomet susipažinkite su vartojimo paskolos galimybėmis.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button