Naudinga žinoti 2017 09 27

Nuo rugsėjo dulkių siurblių galia mažesnė beveik perpus, ką tai keičia?

the creative exchange cpIgNaazQ6w unsplash

Mūsų partneris, „Miele“ atstovas, papasakojo, ko tikėtis iš mažesnės galios dulkių siurblių. Be to, sužinosite daugiau naudingų patarimų, kaip išsirinkti gerą dulkių siurblį.

Iššūkis gamintojams 

Nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. pagal Europos Sąjungos reikalavimus rinkoje liko dulkių siurbliai, kurių maksimali variklio galia – iki 900 W. Iki tol galėjote įsigyti dulkių siurblių, kurių variklių galia siekė iki 1600 W.

Europos Komisijos tikslas – nuo 2007 iki 2020 m. metinį Sąjungoje suvartojamos energijos kiekį sumažinti 20 %. Dėl šios priežasties priimta daug direktyvų, siekiant mažinti elektros prietaisų energijos sąnaudas, tuo pačiu sumažinant jų galią. Reikalavimas apriboti dulkių siurblių galingumą atsirado dar 2013 m., tad gamintojai turėjo ketverius metus pasiruošti.

„Svarbiausias gamintojų tikslas buvo sukurti tokius siurblius, kurių siurbimo efektyvumas nenusileistų pirmtakams. Ir jiems tai pavyko – dabar rinkoje esantys mažesnės galios siurbliai savo darbą atlieka taip pat puikiai“, – sako „Miele“ specialistas.

Galia mažesnė – efektyvumas tas pats 

Taigi pasirinkdami naują dulkių siurblį galite būti ramūs, kad ir mažesnės galios prietaisai, bet veiks taip pat efektyviai, kaip ir senieji. Eksperto teiravomės, kokios dar techninės savybės yra svarbios, bet jis pabrėžė, kad rinktis reikėtų apgalvojus savo poreikius.

„Geras dulkių siurblys“ yra gana abstrakti sąvoka – tikslesnis apibūdinimas siurbliui būtų „tinkamas dulkių siurblys“. Renkantis dulkių siurblį visada reikia pradėti nuo savų poreikių analizės. Procesas nėra sudėtingas – pagrindiniai aspektai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, yra siurbiamas plotas, siurbiama danga bei būsto gyventojai (ar namuose yra mažamečių vaikų, alergiškų žmonių, gyvūnų)“, – patarimais dalijosi pašnekovas.

Įvertinus šiuos aspektus, vartotojams reikėtų atsižvelgti į šias dulkių siurblių savybes:

  • Kategorija. Kuo ji aukštesnė, tuo didesniam siurbimo plotui skirta. Pasirinkus netinkamą kategoriją (tais atvejais, kai ji pasirenkama per žema), siurblys savo darbą atliks, bet greičiausiai netarnaus tiek, kiek gamintojas gali nurodyti pirkimo metu. Kategorijos žymimos raidėmis. Tiesa, būkite atidūs lygindami skirtingų gamintojų prietaisus, nes gali skirtis žymėjimas. Pavyzdžiui, „Miele“ gaminiai žymimi C raidėmis: C1 – žemiausia kategorija, C2, C3 – aukštesnės kategorijos.
  • Antgaliai. Perkant siurblį, rekomenduojama išsirinkti pagrindinei siurbiamai dangai tinkamiausią antgalį. Kartu su kiekvienu siurbliu yra komplektuojamas universalusis antgalis (skirtas visų dangų siurbimui), tačiau siurbiant išskirtinai kietą ar išskirtinai kiliminę dangą, rekomenduojami siurbliai, į kurių komplektaciją įtraukiami papildomi antgaliai, skirti dar geresniam siurbimo rezultatui. Taip pat įprastai yra komplektuojami papildomi antgaliai – skirtas baldams, skirtais tarpams ir plyšiams bei skirtas palangėms, spintoms. Pagal poreikį, vartotojai gali įsigyti ir nekomplektuojamus antgalius, pavyzdžiui, automobilio salonui, radiatoriams, itin dideliems tarpams.
  • Filtrai. Labai svarbu yra tinkamai įvertinti būsto gyventojus, nes nuo to priklauso, kokio tipo filtras yra tinkamiausias. Šiuo metu yra siūlomi „AirClean“ filtrai (sulaiko 99,95 % oro dulkių), „Active AirClean“ filtrai (sulaiko 99,95 % dulkių bei kvapus, skirtas turintiems daug kilimų ir gyvūnų) bei HEPA filtrai (sulaiko 99,95 % dulkių ir alergenų, skirti turintiems mažamečių vaikų bei esant alergijos problemoms). 

Dulkių siurbliai-robotai tinka ne visiems

Šiais laikais dulkių siurblių asortimentas itin platus, nes išrankūs pirkėjai ieško dulkių siurblių, kurie geriausiai tiktų jų namams ar net gyvenimo būdui. Vieniems tinka įprastas dulkių siurblys, kiti bando vertikalius dulkių siurblius („šluotas“), treti įsigyja robotą ir tikisi, kad jis atliks visą darbą.

„Kaip ir minėjau, svarbiausia yra rinktis pagal poreikį ir išsiaiškinti, ar siurblys tą poreikį atitiks. Jeigu įprastas dulkių siurblys yra reikalingas visuose namuose, tai kalbant apie siurblį-robotą verta paminėti, kad jam reikia turėti poreikį. Šis įrenginys yra tinkamiausias namams, kuriuose yra daug atviro ploto bei kietos dangos (parketo, laminato, linoleumo, plytelių). Paprastai tokio tipo įrenginiai nėra skirti siurbti kilimams.

Didžiausia klaida, kurią gali padaryti pirkėjas, yra pirkti siurblį-robotą, tikintis, kad nebereikės siurbti namų pačiam. Tokie lūkesčiai patenkinti greičiausiai nebus. Šie produktai yra skirti kasdienei grindų priežiūrai, siekiant surinkti trupinius, plaukus ir panašius nešvarumus, tačiau siurbti įprastu dulkių siurbliu vis tiek reikės. Tiesa, maždaug dvigubai rečiau“, – apie klientų lūkesčius ir realybę pasakojo „Miele“ ekspertas.

Kaip prižiūrėti dulkių siurblį, kad jis ilgai tarnautų? 

Tam, kad dulkių siurblys tarnautų ilgai, jam, kaip ir bet kuriam įrenginiui, reikia priežiūros. Tikriausiai kiekvienas servisas patvirtintų, kad didžioji dalis gedimų prasideda nuo nepriežiūros. Dažniausiai pasitaikančios priežiūros klaidos – laiku nepakeistas filtras ar maišelis.

Tiesa, nepakeistas filtras didelės tiesioginės žalos dulkių siurbliui nedaro. Tiesiog smarkiai sumažėja filtravimo efektyvumas, todėl vis didesnis kiekis dulkių skverbtis atgal į patalpą, atsiranda nemalonus kvapas siurbiant.

Tuo  metu laiku nepakeistas dulkių siurblio maišeli gali turėti labai skaudžių pasekmių. „Neretai vartotojai, siekdami sutaupyti, dulkes iš vienkartinio maišelio bando iškratyti į šiukšlių dėžę. Pasitaiko atvejų, kai maišelis yra įkerpamas ir į jį įsiuvamas užtrauktukas, kad būtų lengviau pašalinti dulkes, taip padarant jį daugkartinio naudojimo maišeliu. Deja, laikui bėgant, toks maišelis susidėvės. Tik laiko klausimas, kada jis prakiurs bei visos dulkės pasieks variklį. Taip atsitikus, be serviso pagalbos vargu ar pavyks apsieiti“, – apie klientų gudravimus ir jų pasekmes kalbėjo buitinės technikos specialistas.

Jis taip pat priminė, kad pirkėjai, kurie renkasi pigesnius, neoriginalius dulkių siurblių maišelius, gali nesitikėti tokio paties efektyvumo ir poveikio siurbliui standartų. Siekiant, kad siurblys ilgai ir efektyviai tarnautų, rekomenduojama naudoti originalius priedus bei reguliariai juos keisti.

Specialistas sako, kad konkretaus laikotarpio siurblio veikimui ir jo naudojimui nėra. Kol siurblys patikimai ir efektyviai veikia, jo keisti nereikia. Pastebėjus, jog siurblys nebeatlieka savo darbo taip, kaip atlikdavo anksčiau, reikia identifikuoti problemą.

„Jų būna labai įvairių – nuo įtrūkusių žarnų ar sulūžusių rankenų iki vandens variklyje. Žinoma, kuo sudėtingesnis gedimas, kuo brangesnės detalės, tuo daugiau gali kainuoti remontas. Štai čia paprastai ir prasideda apmąstymai – ar verta remontuoti senąjį siurblį, ar atėjo metas įsigyti naują. Vartotojas įvertina visas galimybes, pasveria visus „už“ ir „prieš“ bei nusprendžia, kuris variantas yra tinkamiausias“, – pastebėjimais dalijosi „Miele“ atstovas.

Jei svarstote dulkių siurblio įsigijimą, susipažinkite su pirkimo išsimokėtinai galimybe.

 

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button