Naudinga žinoti 2017 12 04

Nepraleiskite veterinarės patarimų: dažniausios šunų ligos žiemą

Retriveris

Kokios ligos dažniausiai kamuoja šunis žiemą? Ką daryti, jeigu pasirodo, kad augintinio liga sunki, o gydymas – brangus? Apie dažniausias savo pacientų bėdas pasakoja mūsų partnerio, „Jakovo veterinarijos centro“ gydytoja, Indrė Banevičiūtė.

Žiemą ligos ir traumos puola dažniau

Šaltuoju metų sezonu eilės nusidriekia ne tik poliklinikose, bet ir veterinarijos gydyklose. Ligos ir traumos dažniausiai kamuoja šunis, kurie bet kokiu oru keliauja į kasdienius pasivaikščiojimus. Keturkojus kamuoja peršalimas bei susijusios komplikacijos, įvairios traumos.

„Žiemą šunis, kaip ir žmones, sugriebia gerklės uždegimai. Negydomas gerklės uždegimas gali virsti sunkesne liga – plaučių uždegimu, neuralgija“, – apie šaltuoju sezonu suaktyvėjančias ligas pasakoja veterinarė ir pataria nedelsti, pastebėjus pirmuosius ligos simptomus.

Kreiptis į veterinarijos kliniką reikia pastebėjus augintinio apatiją, elgesio pasikeitimus, pavyzdžiui, jeigu šuo tampa liūdnesnis, daugiau miega, sumažėja apetitas. I. Banevičiūtė sako, kad negalima delsti, nes priklausomai nuo šuns amžiaus, imuniteto ir susirgimo pobūdžio, ligą gali tekti gydyti daug ilgiau, negu atvykus laiku.

„Visais atvejais, kai pastebite, kad gyvūnas kitoks nei įprasta, reikia kreiptis į specialistus ir negydyti patiems. Nepasitarę su veterinarais, neduokite jokių vaistų, ypač skirtų žmonėms, nes galite labai pakenkti gyvūnui“, – įspėjo specialistė.

Veterinarijos gydytoja sako, kad dalies bėdų galima būtų išvengti, jeigu šeimininkai tinkamai pasiruoštų ir pasirūpintų savo augintiniais. „Žiemą šunų traumų padaugėja dėl slidžių kelių. Be to, juos dažniau partrenkia automobiliai, nes pasivaikščiojimų metu šunys neturi atšvaitų, šviečiančių antkaklių ar kitų, matomumą gerinančių priemonių“, – pastebėjimais dalijosi I. Banevičiūtė.

Gydytoja pataria nepaleisti nuo pavadėlių augintinių, jeigu netoliese yra gatvės, nes automobilių stabdymo kelias žiemą pailgėja, todėl padaugėja skaudžių nelaimių. Jeigu augintinį partrenkia automobilis, veterinarė pataria kuo skubiau vykti į kliniką ir pakeliui paskambinti, kad gydytojai būtų pasiruošę, nes kiekviena akimirka yra svarbi. Net jeigu išoriškai sužeidimų nematyti, gali būti vidinių traumų, kraujavimas, todėl parodyti šunį veterinarui – būtina.

Žiemą šunys dažnai paslysta, todėl pasitaiko sąnarių išnirimų ar net stuburo traumų. Pavojų šunims kelia net ir žmonių saugumui ant kelių ir takelių barstoma druska. „Druskos gadina žmonių avalynę, automobilius, tai reikia susimąstyti, kiek jos kenkia gyvūnui ir nepamiršti ištepti pėdų prieš vedžiojimą specialiai skirtais vaškais“, – rekomendavo veterinarė. Be to, sustingęs ledas ar sniegas gali supjaustyti pėdutes, todėl derėtų atidžiai rinktis pasivaikščiojimų vietas pagal oro sąlygas.

Šunų gydymui – pažangiausia diagnostika

Gydytojus teiravomės, kokie simptomai rodo, kad gyvūnas patyrė traumą ir jam reikalinga veterinaro apžiūra. „Šunį atvežti į kliniką reikėtų pastebėjus šlubavimą ar apsunkusį judėjimą – keliantis, lipant laiptais. Traumatologas ar neurologas diagnozuotų problemą ir skirtų gydymą.

Šiuo metu klinikoje, be kitų diagnostikos aparatų, turime ir magnetinį rezonansą, ir kompiuterinį tomografą, kurių pagalba galima nustatyti stuburo išvaržas, galvos smegenų pakitimus, taip pat sausgyslių pažeidimus ir daug kitų ligų, problemų. Reikia atminti, kad aparatūra negydo, tačiau palengvina ligos diagnozavimą“, – pasakojo I. Banevičiūtė.

Kartais, po išsamios diagnostikos, laukia nemalonios naujienos – gydymas kainuos nemažą sumą. „Jakovo veterinarijos centro“ gydytoja, Indrė Banevičiūtė, sako, kad dabar klientams šią žinią pranešti lengviau, nes gali pasiūlyti gydymo paslaugas išsimokėtinai. Mylimus augintinius gelbėjantys klientai gali pasinaudoti pirkimo išsimokėtinai paslauga ir šeimos biudžetui bus lengviau.

Veterinarė pataria užbėgti už akių galimoms ligoms ir traumoms: vedant į lauką pasivaikščioti trumpaplaukius šunis – aprengti, taip pat, jei neperkami batukai, pasirūpinti jų pėdutėms ir tepti specialiu vašku. Tiek didelius, tiek mažus šunis ji pataria aprūpinti šviesą atspindinčiais, šviečiančiais, mirksinčiais ir pan. antkakliais, kad augintiniai būtų matomi tamsoje iš toli.

Jeigu reikia gyvūno gydymo, susipažinkite su pirkimo išsimokėtinai paslaugos galimybe.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button