Naudinga žinoti 2017 07 05

Nepirkite vejapjovės neperskaitę šių patarimų

vejapjove

Prireikė naujos vejapjovės? Pasiūla didelė ir kyla klausimų, kokią pirkti? Kaip išsirinkti tinkamiausią? Skaitykite toliau šį įrašą ir sužinokite atsakymus į klausimus, kurie dažniausiai kyla besirenkantiems vejapjovę. Mus mielai pakonsultavo ir keletą naudingų patarimų davė įmonės „Fokus Group“, atstovaujančios „Ikra Mogatec“ technikos gamintoją Lietuvoje, specialistai.

Į kokius pagrindinius kriterijus reikėtų atsižvelgti renkantis vejapjovę? Kodėl?

Renkantis vejapjovę pirmiausiai reikia pagalvoti apie tai, kokio dydžio žolės plotas su ja bus pjaunamas. Nuo to priklauso, kokio dydžio ir galingumo vejapjovės reikėtų. Kuo didesnis pjaunamos žolės sklypas, tuo platesnę vejapjovę reikėtų naudoti. Tuo tarpu labai plati vejapjovė netinka mažiems sklypams, nes juose medžiai ar krūmai dažniausiai būna tankiau susodinti, ir ji gali tiesiog netilpti į tarpus tarp jų, o tai nepatogu. Vadinasi, mažame sklype neišnaudosite visų plačios vejapjovės privalumų ir galimybių, o pirkdami už ją mokėsite brangiau.

Kitas, nemažiau svarbus, kriterijus renkantis vejapjovę yra jos variklis, kurio pajėgumas priklauso tiek nuo galios, tiek nuo darbinio tūrio, matuojamo kubiniais centimetrais. Didesniems plotams reikėtų rinktis vejapjovę su galingesniu varikliu. Atitinkamai, kuo siauresnė vejapjovė, tuo silpnesnis bus jos variklis. Vadinasi, pjaudami didelį plotą žolės su mažo galingumo technika ilgiau užtruksite, labiau pavargsite bei tokia vejapjovė gali trumpiau tarnauti.

Atkreipkite dėmesį ir į vėjapjovės ratukus. Jei jūsų sklypas yra ne visai lygus, geriau rinktis tą, kuri turi didesnius galinius ratukus. Beje, vejapjovė tarnaus ilgiau, jei jos ratukai bus su guoliais, o dar geriau - su dvigubais guoliais.

Taip pat pagalvokite, stumiamos ar savaeigės vejapjovės norėtumėte. Pagrindinis savaeigių vejapjovių privalumas - nereikia jų stumti, jos važiuoja pačios. Yra vejapjovių, kurių eigą galima reguliuoti patiems, t.y. jos gali važiuoti greičiau ar lėčiau priklausomai nuo to, kokiu greičiu jūs einate iš paskos.

Vejapjovės būna elektrinės, benzininės ir akumuliatorinės. Vejapjovę galima rinktis ir pagal papildomas jos funkcijas, tokias kaip mulčiavimas, šoninis išmetimas, palengvinto apiplovimo funkcija, elektrinis starteris ir pan. Žinoma, kuo daugiau techika turės papildomų funkcijų, tuo ji bus brangesnė. Todėl prieš susižavėdami papildomomis galimybėmis, gerai pagalvokite, kurios iš jų jums tikrai bus reikalingos ir kurias naudosite.

Kokie yra akumuliatorinių vėjapjovių privalumai prieš benzinines ar elektrines? Kodėl verta investuoti į akumuliatorinius įrenginius?

Lyginant akumuliatorines, benzinines ir elektrines vejapjoves, pigiausios būtų elektrinės vejapjovės. Tačiau pagrindinis jų minusas - su jomis galima dirbti tik sklypuose, kur yra elektra ir tik tokiame plote, kiek leidžia elektros laidas. Be to, laidas dažnai trukdo darant posūkius ar pjaunant žolę aplink didesnį augalą, yra rizika nepamatyti jo gulinčio žolėje. Elektrinės vejapjovės yra skirtos nedideliems žolės plotams prižiūrėti, tad jų ir dydžiai ir galingumas yra mažesni nei benzininių vejapjovių. Šiais inovatyviais laikais akumuliatoriniai įrenginiai yra labai pažengę ir kai kurie iš jų prilygsta ar net yra pranšesni už benzininius savo atitikmenis. Pavyzdžiui, jau galima įsigyti akumuliatorinę savaeigę vejapjovę, kuri su vienu įkrovimu gali nupjauti iki 6 arų žolės ir pilnai atstoti benzinines vejapjoves.

Pagrindinis akumuliatorinių vejapjovių privalumas lyginant su benzininėmis yra neabejotinai mažesnė aplinkos tarša ir ekologija, taip pat gerokai tylesnis veikimas, kas yra labai svarbu tankiai apgyvendintuose miestų rajonuose ir kvartaluose. Nors akumuliatorinės vejapjovės yra šiek tiek brangesnės už benzinines, tačiau gerokai mažesni yra jos techninio aptarnavimo kaštai. Akmumuliatorinei vejapjovei nereikia keisti tepalų, atlikti variklio aptarnavimų, keisti filtrų, pilti kuro, kuris turi specifinį kvapą ir ne visiems patinka. Labai didelis akumuliatorinių vejapjovių pranašumas yra tas, kad jose naudojami akumuliatoriai dažniausiai tinka ir kitiems to paties gamintojo akumuliatoriniams įrenginiams, kurie be akumuliatoriaus kainuoja ženkliai pigiau nei benzininiai ar net kai kurie elektriniai prietaisai.

Kada žmonėms patariate pirkti ne vejapjovę, o žoliapjovę? Kokiais atvejais ją įsigyti labiausiai verta?

Žoliapjovės yra daugiau naudojamos kaip pagalbinė priemonė prie vejapjovės. Su vejapjove yra sutvarkomi pagrindiniai žolės plotai, o su žoliapjove yra pjaunami pakraščiai, plotai prie tvoros ar aplink augalus, kur su vejapjove yra sunku ar neįmanoma privažiuoti.

Jei svarstote įsigyti vėjapjovę, susipažinkite su pirkimo išsimokėtinai galimybe.

Gauk pasiūlymą
bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button