Naudinga žinoti 2016 09 19

Nepasirašykite kredito sutarties neperskaitę šių patarimų

dokumentai

Pirkti išsimokėtinai arba imti vartojimo kreditą gali prisireikti kiekvienam, o kad šis finansinis įsipareigojimas ateityje nesukeltų rūpesčių, svarbu žinoti keletą dalykų. Prieš dedami parašą ant sutarties būtinai perskaitykite šiuos mūsų patarimus ir skolinkitės kaip tikras profesionalas.

Skolinkitės atsakingai ir apgalvotai

Prieš imdami kreditą įvertinkite tikslius savo poreikius ir nuspręskite, kokio dydžio kreditas reikalingas. Apgalvokite, kokią savo pajamų dalį galėsite skirti mėnesio įmokoms padengti bei kokiam laikotarpiui norėsite skolintis.

Prieš kreipdamiesi dėl kredito taip pat apgalvokite ne tik kokią sumą skolinsitės, bet ir kurią dieną norėsite mokėti įmokas. Paprastai ši diena nesikeičia visą kredito laikotarpį, todėl įvertinkite tai, kurią mėnesio dieną jums yra pervedamas atlyginimas, kada mokate už nuomą, komunalines bei kitas paslaugas.

Rinkitės atsakingą bendrovę

Nuo to, ar jūsų kredito bendrovė yra patikima bei atsakingai skolinanti, gali priklausyti daugybė dalykų: ar galėsite lanksčiai keisti sutarties sąlygas, kaip su jumis bus elgiamasi, jei nebegalėtumėte mokėti kredito įmokų ir pan. Patikimumas dažnai ateina su patirtimi ir ilgalaikiu darbu. Jeigu bendrovė veikia daugelį metų, vadinasi, ji turi sukaupusi nemažai žinių, išgyvenusi ekonominio pakilimo ir krizės laikotarpius, yra aptarnavusi daugybę klientų ir gerai išmano jų poreikius. Apie kokybiškas tokios įmonės paslaugas signalizuoja ir turimi sertifikatai. Be to, atsakingai skolinanti bendrovė visuomet vertina besikreipiančio žmogaus pajamas. Jeigu kredito bendrovė skelbia, kad kreditus teikia visiems – tai blogas ženklas.

Reikalaukite išsamių pasiūlymo sąlygų

Kredito bendrovė, prieš sudarant sutartį, privalo pateikti lapą su išsamiai aprašytomis pasiūlymo sąlygomis. Šiame dokumente jūs turite rasti lėšų išmokėjimo sąlygas, vartojimo kredito sutarties trukmę, palūkanas, kitus mokesčius ir pan. Skirtingų įmonių pasiūlymus galite palyginti pagal „Bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą“. Ji visose įmonėse yra skaičiuojama vienodai, yra privaloma reklamose ir leidžia palyginti skirtingus pasiūlymus. Kuo šis dydis mažesnis, tuo kredito kaina patrauklesnė.

Susituokusiems – specialūs reikalavimai

Jeigu esate susituokęs ar susituokusi, atsiminkite, kad dėl šiais metais įsigaliojusių naujų Lietuvos banko reikalavimų, jūsų pajamos gali būti vertinamos dviem būdais:

1. Gali būti vertinamos jūsų šeimos, t.y. jūsų ir jūsų sutuoktinio (-ės) pajamos.

2. Gali būti vertinamos tik jūsų pajamos.

Jeigu vertinamos šeimos pajamos, bus reikalingas tiek jūsų, tiek jūsų sutuoktinio sutikimas tvarkyti asmens duomenis tam, kad informacija apie gaunamas pajamas būtų patikrinta įvairiuose registruose.  Jeigu renkatės, kad būtų vertinamos tik jūsų pajamos, sutarties sudarymo procesas nesikeičia, bet vertinimo metu jūsų pajamos bus dalinamos per pusę. Todėl su antrąja puse turėtumėte daugiau galimybių. 

Galite gauti ir neigiamą atsakymą

Jei bendrovė skolina atsakingai ir mato tikimybę, kad kredito grąžinimas klientui gali sukelti problemų, atsisako jį suteikti. Tokiu atveju su kredito bendrove pasitarkite dėl mažesnės kredito sumos arba pasirūpinkite jau turimais finansiniais įsipareigojimais.

Reikia žinoti, kad tam tikras taisykles, kurių privalo laikytis visi rinkos dalyviai, numato ir įstatymai. Pvz., jei turite pradelstų įsiskolinimų, tik neseniai pradėjote dirbti, šiuo metu jau turite daug įsipareigojimų – jums kredito neturėtų suteikti nei viena įmonė.

Sužinokite, kaip su jumis elgsis, jei vėluosite mokėti įmokas

Sudarius sutartį ne visiems ir ne visada pavyksta laiku mokėti kredito įmokas. Juk pasitaiko įvairių gyvenimiškų situacijų. Patikima kredito bendrovė tokiu atveju visų pirma turėtų informuoti klientą apie susidariusią padėtį ir ieškoti sprendimo dėl skolos padengimo. Galima bandyti atidėti skolos mokėjimą, išdėlioti skolą ilgesniam laikui, sumažinti mėnesines įmokas. Blogiausia, kaip galite elgtis tokiu atveju, tai pasislėpti ir vengti bendrauti su kreditą suteikusia įmone. Nepavykus susitarti su klientu įmonės dažniausia turi vienintelį būdą susigražinti skolą – pradėti teisines procedūras.

Prieš sudarydami sutartį būtinai išsiaiškinkite, kaip jūsų kredito bendrovė su jumis elgsis, jeigu vėluosite mokėti įmokas arba iškiltų kitokių finansinių sunkumų, nes atsidūrus tokioje situacijoje kažką keisti gali būti vėlu.

Primename, kad mokumo vertinimo ir sutikimo tvarkyti asmens duomenis pasirašymo procedūra skirtingose įmonėse gali šiek tiek skirtis, todėl norėdami gauti tikslią informaciją, skambinkite ar rašykite savo finansų įstaigai. Nesusipratimų taip pat padeda išvengti atidžiai perskaitytos sutarties sąlygos ir tinkamai užduoti klausimai. Norėdami daugiau sužinoti apie protingą skolinimąsi ir pasikonsultuoti kredito klausimais, su mumis susisiekite tel. 1851, rašydami mums el. paštu [email protected] arba naudodami pokalbių programėlę svetainėje www.gfbankas.lt.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button