Naudinga žinoti 2018 02 01

Naujiena Lietuvoje – cirkonio dantų implantai: ką reikia apie juos žinoti?

dantys

Titaniniai dantų implantai yra išgelbėję ne vieną šypseną, tačiau ne visiems pacientams jie tinka. Kokios priežastys tai lemia? Kokios galimos implantavimo alternatyvos? Apie tai mūsų tinklaraščiui papasakojo didžiausio odontologijos klinikų tinklo Lietuvoje, CLINIC | DPC, vyriausiasis gydytojas Simonas Bankauskas.

Sveikatos problemos priverčia ieškoti alternatyvų

Kiekvienas, domėjęsis ar svarstęs apie dantų implantavimą, žino, kad patys populiariausi implantai yra gaminami iš titano. Esame jau anksčiau rašę, ką reikėtų žinoti apie šiuos dantų implantus.

Specialistai sako, kad titaniniai implantai puikiai ir greitai suauga su kaulu, turi nedidelę atmetimo tikimybę. Vis dėlto ne visi odontologų pacientai išgirsta teigiamą atsakymą dėl implantavimo titaniniais gaminiais.

Kokios priežastys tai lemia? „Implantavimo tekdavo atsisakyti pacientams, kurių organizmas yra jautrus, linkęs į įvairias alergijas. Sėkmingo prigijimo tikimybė sumažėja, kai žmogus serga įvairiomis lėtinėmis ligomis, jo imuninė sistema yra silpna“, – apie problemas, su kuriomis susiduria dantų netekę pacientai, pasakojo S. Bankauskas.

Anksčiau jiems odontologai galėjo pasiūlyti tik protezavimą, dabar atsirado alternatyva – šveicariški „Z-Systems“ cirkonio implantai. Kuo jie skiriasi nuo titaninių? „Jie yra bemetaliai, natūralesni – pasižymi aukštu biologiniu suderinamumu. Kadangi gaminami iš cirkonio, savo fizinėmis savybėmis primena natūralius dantis, yra estetiškai tvarūs ir ilgaamžiai, o jų atmetimo galimybė yra itin maža“, – naujieną Lietuvoje pristatė gydytojas.

Kaip sako specialistas, kartais paciento organizme po implantavimo išsivysto alerginė reakcija į svetimkūnį. Dėl šios priežasties cirkonio implantai, kurių gamyboje nenaudojamas metalas, tinka net ir metalui alergiškiems žmonėms. Cirkonio implantų prigijimo tikimybė siekia beveik 100 procentų, net ir tiems pacientams, kurie yra linkę į alergijas, serga diabetu, turi jautrų organizmą.

Odontologas pabrėžia, kad naujus implantus renkasi ir pacientai, neturintys problemų su sveikata.

Kiti cirkonio bemetalių implantų privalumai:
• Nedirgina minkštųjų audinių, todėl greičiau sugyja.
• Nedirgina imuninės sistemos, nesukelia alerginės reakcijos.
• Nepažeidžiami korozijos, nesąveikauja su burnos priežiūros priemonėmis.
• Nelaidūs temperatūrai, nesukelia nemalonių pojūčių burnoje.
• Nepritraukia tiek bakterijų, kiek implantai gaminami iš metalo.
• Estetiškiau atrodo, nes yra panašios spalvos į natūralius dantis. Ten, kur buvo sriegtas implantas, nesimato pilkos spalvos plotų.
• Lengvesnė priežiūra, nes protezavimo riba, kur implantas jungiasi su vainikėliu, yra dantenų lygyje. Taip nepaliekama vietos kauptis bakterijoms, implantų priežiūra tampa lengvesnė ir dantenų uždegimo tikimybė labai sumažėja.
• Atlikus tyrimus nustatyta, kad minkštieji audiniai labai greitai prisitvirtina prie cirkonio implantų, nedirgina minkštųjų audinių, todėl jie greitai sugyja su implantu.

Pacientai „balsuoja“ už dantų implantus

Dažnai vieno ar kelių dantų netekę pacientai neskuba pas specialistus. Gydytojas pataria nedelsti, nes uždelstas problemos sprendimas gali turėti nemalonių pasekmių. „Sveiki ir gražūs dantys yra ne tik estetinis poreikis. Sveiki dantys reikalingi tinkamam mūsų organizmo funkcionavimui: jie pirmieji apdoroja į mūsų virškinimo sistemą patekusį maistą, todėl būtent nuo to, kaip gerai maistas bus sukramtytas, priklauso ar organizmas pasisavins mums reikalingas maistines medžiagas.

Kai jaučiamas dantų skausmas, jautrumas, trūksta vieno ar kelių dantų – tai pradeda mus varžyti. Stengiamės kramtyti tik viena puse, galiausiai pradedame riboti savo mitybos racioną ir todėl pradedame jaustis blogai, o tai skatina lėtinių ligų vystymąsi. Tačiau, galime pasidžiaugti, kad visa tai žinodami, turime galimybę užbėgti ligai už akių“, – apie svarbą, laiku atkreipti dėmesį į problemą, pasakojo S. Bankauskas.

Kasmet vis daugiau pacientų, norėdami atgauti gražią ir sveiką šypseną, renkasi ne protezavimą, bet implantus. „Priešingai nei dantų protezai, įsriegus dantų implantus ir pritvirtinus karūnėles, konstrukcija išlieka tvirta, todėl žmogus gali drąsiai šypsotis, juoktis, valgyti kietą maistą ir nebijoti, kad dantys iškris, pasislinks ar ims klibėti. Tai ilgalaikė investicija į sveikatą ir kokybišką gyvenimo būdą“, – pacientų jaučiamą skirtumą, nulemiantį pasirinkimą, apibūdino gydytojas.

Prireikus, galite pasinaudoti GENERAL FINANCING BANKO teikiama MEDLIZINGO paslauga.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button