Naudinga žinoti 2018 03 02

Nauji mobilieji telefonai ar televizoriai lietuviams reikalingesni?

90179

Pernai mobiliųjų telefonų lietuviai išsimokėtinai nupirko 20,8 % daugiau nei vaizdo ir garso technikos. Didžiausią pastarosios grupės pardavimų dalį sudaro televizoriai, o juos pirkėjai rinkosi brangesnius negu mobiliuosius telefonus.

Mobilieji telefonai išsimokėtinai pirkti dažniausiai

Lietuviai mobiliuosius telefonus yra linkę keisti maždaug kas dvejus metus ir praėjusiais metais mūsų klientai daugiausiai išsimokėtinai pirko būtent jų. Jau ne vienerius metus mobilusis telefonas yra viena geidžiamiausių kalėdinių dovanų, todėl didžiausi jų pardavimai būna lapkričio ir gruodžio mėnesiais. Dar vienas suaktyvėjimas – liepą ir rugsėjį.

Naujus išmaniuosius lietuviai perka prieš atostogas, kad galėtų džiaugtis kokybiškomis nuotraukomis ir vaizdo įrašais. Juk pastaraisiais metais mobilieji telefonai smarkiai konkuruoja šioje srityje su fotoaparatais. Tuo metu rugsėjį tėvai atnaujina moksleivių telefonus.

Lizingu lietuviai dažniausiai perka telefonus, kurių vertė – 460 €. Metų pradžioje perkami pigesni modeliai, o prieš šventes – brangesni, pavyzdžiui, praėjusių metų gruodį vidutinė išsimokėtinai perkamo telefono vertė pakilo nuo 403 iki 486 €.

Lizingu televizoriams išleido daugiau

„General Financing“ pirkimo išsimokėtinai statistika rodo, kad lietuviai 2017 m. aktyviai atnaujino savo namų „pramogų centrą“ – televizorių. Gamintojai kasmet siūlo vis įspūdingesnius modelius, įvairių technologinių naujienų. Vartotojai įpranta televizorių naudoti ne tik televizijos žiūrėjimui, bet ir kitam turiniui peržvelgti dideliame ekrane, žaidimams.

Išmaniosios televizijos galimybės taip pat sugrąžino televizorių populiarumą, nes žiūrovai gali savo mėgstamą turinį žiūrėti patogiu metu, be reklamos. Televizorius atsikovojo savo pozicijas iš nešiojamojo kompiuterio – jų įsigijimui lizingu pernai išleista didžiausia pinigų suma, t.y. mobiliųjų telefonų nupirkta daugiau vienetų, bet televizoriai buvo pirkti brangesni.

Tradiciškai daugiausiai vaizdo bei garso technikos parduodama gruodį, kai pirkėjai skuba pasinaudoti šventinėmis akcijomis, tikisi, kad senesni modeliai bus parduodami pigiau, nes netrukus lentynose išsirikiuos nauji gaminiai. Lyginant šios grupės pardavimus, gruodį jie yra maždaug 4 kartus didesni nei sausį. Daugiau televizorių nuperkama ir prieš svarbius renginius, pavyzdžiui, vasarą sumažėję šios grupės pardavimai pradėjo augti rugsėjį, kai vyko Europos krepšinio čempionatas.

Vidutinė suma, kurią pirkėjai skyrė vaizdo ir garso technikos įsigijimui – 589 €.

Kompiuteris lizingu – dažniau negu buitinė technika

Kompiuterių bei jų priedų 2017 m. lietuviai su „GF Lizingu“ įsigijo vidutiniškai už 600 €. Kompiuterius išsimokėtinai daugiausiai perka prieš Kalėdas ir prieš naujus mokslo metus – rugpjūtį.

Tuo tarpu buitinės technikos daugiau perkama antroje metų pusėje, kai namuose baigiami įvairūs remonto darbai. Buitinės technikos atnaujinimui lizingu praėjusiais metais buvo skiriama vidutiniškai 484 € suma.

Išsimokėtinai ne tik nauji baldai, bet ir aksesuarai

Nors lietuviai buitinės technikos 2017 m. pirko daugiau negu baldų, bet atnaujindami savo namus, užsuko į baldų salonus. Naujų baldų parduotuvėse patogu apsipirkti išsimokėtinai, kadangi galima pirkti ne atskiras prekes, o visą prekių krepšelį – nuo stambesnių pirkinių iki aksesuarų namams.

Dažniausiai lietuviai baldus atnaujino rugsėjį ir prieš šventes – gruodį, kai pardavėjai siūlo įvairių akcijų.


Jei svarstote šių daiktų įsigijimą, susipažinkite su pirkimo išsimokėtinai galimybe.

 

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button