Naudinga žinoti 2018 11 03

Namų kino garso sistemos – svarbiausi patarimai renkantis

Kinas 1

Planuojate pirkti namų kino sistemą, norite to ypatingo jaudulio ir magijos žiūrint filmus ar koncertus? Mūsų partnerio, „Muzikinio garažo“ specialistų, patarimai padės pasirinkti tinkamą sistemą jūsų namams. Aptarsime pagrindines sistemų sudedamąsias dalis ir ko turite tikėtis iš jų.

Kur stovi televizorius? Namų kino sistemos pasirinkimas prasideda nuo kambario, kuriame planuojate įsikurti su šeima ar draugais ir patogiai žiūrėti filmus. Vieni sprendimai tiks mažam kambariui, kiti – erdviai svetainei.

Vienos namų kino sistemos turi dideles kolonėles, kitos – mažas. Techniškai, kuo kolonėlės didesnės, tuo geresnė garso kokybė. Vis dėlto yra gamintojų, kurie siūlo labai geros garso kokybės smulkaus ir vidutinio dydžio garso kolonėles. Tiesa, jų kaina būna žymiai didesnė.

Specialistų patarimas: pagal savo kambario interjerą pasirinkite stilių ir kolonėlių dydį. Didelės kolonėlės gali būti labai patrauklios ir tapti gražiu namų aksesuaru, dalis garsiakalbių yra visai nepastebimi, o kiti gali būti visai paslėpti į sienas ir lubas.

Viskas viename. Šis variantas tinka neišrankiems, norintiems paprastos „viskas vienoje dėžėje sistemos“. Namų kino sistema yra vienoje vietoje ir pateikiama maksimaliai integruota, atpiginta ir supaprastinta.

Šio pasirinkimo trūkumas: tai kaip dienos pietūs — salotos, bulvės, maltinis – po 5 minučių atnešta ir pateikta valgyti. Tačiau, jei turite daugiau laiko suplanuoti ir paruošti pagal savo skonį, rezultatas pralenks visus lūkesčius ir atsipirks gera nuotaika ir muzikiniais malonumais.

Daugiausiai dėmesio – centrinei kolonėlei. Ji dažniausiai laikoma svarbiausia namų kino sistemos dalimi. Centrinė kolonėlė atkuria maždaug 50 % garso takelio ir beveiki visus filmo dialogus.

Ji taip pat sukuria labai svarbius, garso scenos centro specialius efektus. Centrinę kolonėlę pasirinkite pagal kambario dydį ir derinkite su priekinėmis kolonėlėmis.

Nuo minimalistinės namų kino sistemos iki... Specialistai sako, kad kukliausias namų kino garso sistemos variantas būtų 2.0 ar 2.1 (dvi kolonėlės ir žemų dažnių garsiakalbis). Tokia pakankamai gerai atkuria visą kino filmo garso sceną ir trimatiškumą.

Vis dėlto šiuolaikiniam namų kinui jums reikės mažiausiai penkių garsiakalbių, norint juntamo efekto.

„Muzikinio garažo“ specialistai  ypatingų pojūčių mėgėjams rekomenduoja „Dolby Atmos“ technologiją, kuriai reikalingos jau 7 kolonėlės.

Maksimalaus pasinėrimo ir įsijautimo efektui rekomenduojama penkių kanalų (5.1.2) garso sistema. Tokia sistema, su dviem papildomais lubų garsiakalbiais, sukuria 3D garso efektą, kuris padeda pasijusti kaip tikram kine!

Viena iš rekomenduojamų modelių – aukšto lygio „Dolby Atmos“ sistema „Klipsch RP-280“.

Žemo dažnio garsiakalbis. Renkantis žemo dažnio garsiakalbį namų kino sistemai, svarbu žinoti, kad jų atkuriamas dažnis matuojamas esant nedideliam jų apkrovimui. „Muzikinio garažo“ specialistai yra išbandę ir nebrangių garsiakalbių, kurie groja iki 20 Hz, ir brangių, kurie pagal charakteristikas groja tik iki 35 Hz (kuo mažesnis šis skaičius, tuo geriau: gilesni ir beveik  žemę drebinantys žemi dažniai).

Situacija tokia, kad dirbant maksimaliu režimu, o žemo dažnio garsiakalbiai dažnai dirba, maksimaliu režimu, tas iki 20 Hz grojantis garsiakalbis atkuria tik labai nedaug tų jau kūnu jaučiamų žemų dažnių. Ir vietoje efektų ar sprogimų girdisi baubesys, garsai plokšti ir be energijos.

O garsiakalbis su „kukliomis“ charakteristikom atkuria „sultingus“ žemus dažnius visame diapazone.

„Muzikinio garažo“ specialistai renkantis rekomenduoja pasiklausyti, kaip žemo dažnio garsiakalbis atkuria pačius žemiausius garsus, ir nuspręsti, ar garso lygis tinka.

Namų kino stiprintuvas. Šį prietaisą šiais laikais galima pavadinti garso sistemos smegenimis. Jis adaptuoja visą sistemą prie kambario akustinių savybių, „draugauja“ ir gali būti valdomi per TV ar telefoną.

Geriausiai žinomi gamintojai yra „Denon“, „Marantz“, „Yamaha“, „Onkyo“ ir „Pioneer“. Taip pat yra keli gamintojai, kaip „Anthem“ ar „Mark Levinson“, kurie siūlo techniką „Hi-End“ – pačios aukščiausios kokybės ir aukščiausio kainų lygio.

Kadangi funkcionalumas ir galimybės, pradedant nuo vidutinio lygio stiprintuvų, jau yra panašūs, „Muzikinio garažo“ specialistai rekomenduoja renkantis sistemą labiau atsižvelgti į savo muzikinius poreikius: kokio stiliaus muziką ir kokiam garso lygyje ją klausote.

Visada smagu turėti garso rankenėlėje rezervo, o ir galingesnis stiprintuvas geriau valdys garsiakalbius net ir grojant tyliai – garsas bus gyvas, natūralus, dinamiškas.

Laidams – ne? Jei nenorite tampyti po kambarį laidų ir gręžioti sienose skylių, galite pasirinkti kelias belaides namų kino sistemas. Nebrangias siūlo „Yamaha“, „Bose“, norintiems aukščiausios klasės – „Klipsch“ siūlo belaidę HD namų kino sistemą.

Tokių sistemų instaliavimas labai paprastas ir jūs galėsite visus komponentus laisvai perstatyti kur panorėję ateityje.

Vis dėlto specialistai, jeigu yra galimybė, rekomenduoja pasirinkti tradicinę, laidu valdomą sistemą. Jos yra patikimos, pigesnės, didesnis jų pasirinkimas, jos turi daugiau galimybių ir yra lengvai patobulinamos.

Jeigu šiuo metu darote remontą ar įrengiate namus, būtinai iš anksto planuokite namų kino garso sistemos įrengimą. Taip pat galėsite paslėpti įvairius laidus ir garsiakalbius sienose ar lubose.

Jeigu planuojate įsigyti namų kino sistemą, susipažinkite su vartojimo paskolos galimybėmis.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button