Naudinga žinoti 2019 04 15

Mobilieji nameliai: ir atostogoms, ir nuolatiniam gyvenimui

mobilus nameliai

Mobilieji nameliai vis dar painiojami su kemperiais, bet vis daugiau lietuvių atranda šių statinių privalumus. Pernai mobilųjį namelį įsigijusi šeima papasakojo, kodėl verta investuoti į tokį pirkinį, o mūsų partnerio, „Mindinos“ atstovas plačiau pristatė jų galimybes.

Paprastas sprendimas šeimos poilsiui 

Mobilųjį namelį įsigijusi šeima pasakojo, kad mintis apie tokią poilsio vietą atsirado ieškant sprendimo „viskas viename“. Jie norėjo turėti pavėsinę, kurioje galima pasislėpti nuo lietaus ar saulės, virtuvėlę, WC, dušą ir, žinoma, miegamąsias vietas keturiems.

Įsigytą mobilųjį namelį šeima pasistatė savo sklype, kuris yra gražioje vietoje prie vandens telkinio. Kodėl buvo pasirinktas būtent mobilusis namelis, o ne kitokio tipo statinys? Kaip jie sako, savaitgalio poilsiui mobilusis namelis jiems yra idealus sprendimas. Nieko statyti, net ir laikinai, sklype šeima nenorėjo, be to, statybos ir kainuoja brangiau, ir trunka daug ilgiau. Laikiną statinį ateityje reikėtų griauti ir tai būtų papildomos išlaidos. Taip pat „rimtesniam“ statiniui reikėtų leidimo statyboms, o mobilaus namelio pastatymui – nereikia. „Mobilusis namelis greitai pastatomas ir taip pat greitai gali būti išvežtas iš sklypo. Jį galima parduoti arba, esant poreikiui, pervežti į kitą vietą. Pas mus sklype yra visos miesto komunikacijos, todėl buvo paprasta pajungti vandenį, nuotekas, elektrą“, – kitus privalumus vardijo šeima.

Keturių asmenų šeima pasirinko 41 kv. m. mobilųjį namelį. Jiems buvo svarbu, kad jame būtų elektriniai šildytuvai: norėjosi poilsiauti ir pernakvoti ne tik vasarą, bet pavasarį / rudenį. „Mūsų namelis nėra tinkamas gyventi žiemai, bet tokio ir neieškojome, nes nėra tokio poreikio. Jau metus džiaugiamės savo mobiliuoju nameliu: čia yra visi būtini patogumai, tai drąsiai rekomenduojame tiems, kurie ieško poilsio vietos, kuri yra patogi, bet nereikalauja milžiniškų investicijų“, – sakė šeima.

 „Vaikai mėgsta savo kambarius, nes, be bendros erdvės, yra trys maži kambariukai-miegamieji, o mes mielai leidžiame laiką bendroje erdvėje. Mūsų mobiliojo namelio išplanavimas yra labai patogus, tad 41 kv. m. erdvės poilsiui – tikrai pakanka. Mums taip pat patiko, kad mobilųjį namelį galėjome įsigyti pilnai įrengtą: su baldais, virtuvės įranga bei visa santechnika, daug lentynėlių, spintelių, veidrodžių, buvo net užuolaidos bei čiužiniai, patalynė – patiems niekuo nebereikėjo rūpintis“, – apie savo pirkinio privalumus pasakojo šeima.

Mobilieji nameliai – ne kemperiai

Kaip pabrėžė „Mindinos“ atstovas, mobilieji nameliai dažnai supainiojami su kemperiais – automobiliniais nameliais ant ratų. Iš tiesų su mobiliaisiais nameliais – nepakeliausite, juos tik galima pervežti iš vienos vietos į kitą su specialiu transportu. Ratai šiems statiniams – tik pagalbinė priemonė juos patogiai įkurdinant sklype, o vėliau jie dažniausiai iš viso nuimami. Mobiliųjų namelių pardavėjas sutinka, kad pirkėjai, kaip ir patirtimi pasidalinusi šeima, ieško paprasto ir greito būdo, kaip įsirengti patogią poilsio vietą. Vis daugiau žmonių mobiliuosius namelius įkurdina nedideliuose, bet vaizdinguose sklypuose, kuriuose statybos būtų sunkiai įmanomos: pamiškėse, ežerų ar upių pakrantėse ir pan. Pirkėjai, įsigyjantys mobiliuosius namelius, skaičiuoja, kad šis variantas yra pigesnis, negu įsigyti ar statyti sodybą poilsiui.

Mobilieji nameliai – kokie jie?

„Mindinos“ atstovas sako, kad mobilųjį namelį reikėtų rinktis pagal savo poreikius, pavyzdžiui, skirtingi variantai tiks poilsiaujantiems, o visai kiti – norintiems gyventi nuolat. Pardavėjai siūlo daugybę variantų, kurie gali būti 2 arba 3 miegamųjų kambarių (24-44 kv. m). Mobiliųjų namelių korpusai būna dengti dažyta formine aliuminio skarda, su elektros instaliacija, su izoliacine medžiaga sienose. Lubų aukštis nameliuose siekia nuo 2 iki 2,4 metro. Kompaktiškas gyvenamasis būstas būna įvairiai įrengtas – pirkėjas namelį renkasi pagal savo poreikius ir skonį. Nameliuose gali būti įrengtos dvigulės arba viengulės lovos, spintos, svetainės baldai ar net židinys, virtuvės įranga (dujinės viryklės, orkaitės, griliai, šaldytuvai). Pagal savo poreikius galima rinktis namelį su dušo kabina, pusvonia ar netgi vonia, su vienu ar net dviem tualetais. Karštu vandeniu namelius aprūpina dujiniai momentiniai vandens šildytuvai. Be to, nameliai gali būti prijungiami prie centrinio vandentiekio, kanalizacijos. Jeigu yra poreikis mobiliajame namelyje gyventi visą laiką, tuomet verta būtų investuoti į tokį, kuris turi plastikinius langus ir stiklo paketus, bei šildymą (elektrinį, dujinį ar netgi centrinį-dujinį). Nuolatiniam gyvenimui skirtą namelį taip pat rekomenduojama papildomai apšiltinti.

Kiek gi kainuotų tokia poilsio ar gyvenamoji vieta? Kaip sako pardavėjai, kaina priklauso nuo pasirinkto namelio dydžio, būklės, komplektacijos, įrengimo ir gali svyruoti nuo 3500 iki maždaug 13 000 eurų.

Jeigu planuojate šį pirkinį, susipažinkite su vartojimo paskolos galimybėmis.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button