GFB komanda 2017 05 10

Mama vs. Dviračių ekspertas. Dviračių kėdutės vaikams

Mama

Šiais metais esame „Velomaratono“ – didžiausio dviračių renginio Lietuvoje – partneriais, todėl iki pat šio puikaus renginio pradžios aktyviai minsime ir gyvensime smagiais dviratininkų rūpesčiais. Sekite mus ir drauge ruoškimės „Velomaratonui“!

Kai į Lietuvą pagaliau įžengia tikras pavasaris ir ima lepinti šiltesni orai, taip ir knieti šokti ant dviračio ir leistis į ilgesnius ar trumpesnius pasivažinėjimus su vaikais. Jeigu jūsų mažylis dar gana mažas ir savarankiškai važiuoti dviračiu pradės mokytis tik po poros metų, sodinkite jį į specialią dviračio kėdutę vaikams ir leiskitės į kelią!

Kokią dviračio kėdutę rinktis? Ką svarbu žinoti ir kaip priimti sprendimą? Apie tai pasikalbėjome su mama Laima, kuri drauge su vyru augina dviejų metų Roką, bei su mūsų partnerių, „Pono Dviračio“ atstovu Ignu.

Laima, kaip nusprendėte, kokią kėdutę pirkti sūnui?

Mes galvojome, ar pirkti kėdutę, ar priekabą. Pradžioje buvome sugalvoję galbūt pirkti priekabą, nes vaikui ten patogiau ir jis gali ten pamiegoti. Be to, priekaba patogu ilgesnėje kelionėje. Pvz. norint po Kuršių Neriją pasivažinėti. Kai vaikas užmiega kėdutėje, jis atsipalaiduoja ir įsmunka į kėdutę. Gaila net žiūrėti, kaip ties kiekviena duobe šokčioja. Tačiau priekaboje vaikas yra toliau. Kai sėdi už nugaros, tuomet važiuojant gali „pakibinti“, pabendrauti, pašnekėti, o kai sėdi toli priekaboje – ne.

Kieno nuomonės teiravotės?

Informacijos ieškojome internete, skaitėme forumus ir pagal tai galiausiai nusprendėme visgi rinktis kėdutę. Taip sutapo, kad tuo metu mums ją ėmė ir padovanojo.

Ignai, kokius prie dviračių kabinamų priekabų privalumus ir trūkumus išskirtumėte?

Priekabos yra labiau tinkamos, jeigu važinėjate ilgus atstumus, jeigu ant dviračio tvirtinate krepšius ar kitą mantą ir tuomet nebelieka vietos vaiko kėdutei. Važinėjant mieste priekaba gana daug vietos užima, dviratis tampa mažiau manevringas ir tai nėra praktiškas sprendimas. Ilgoms kelionėms priekaba tikrai tinka, nes ir vaikas patogiau sėdi, ir dar papildomai daiktų galima susidėti.

Pagal kokius kriterijus rinktis kėdutę? Nuo ko pradėti?

Kėdutės yra skirstomos pagal svorį. Standartas yra nuo 9 iki 22 kg, jeigu kėdutė tvirtinama gale. Priekyje tvirtinamos kėdutės būna iki 15 kg. Vaikas net neturi mokėti sėdėti, kad galėtų tokioje kėdutėje važiuoti, nes jis yra prilaikomas specialiais diržais. Kėdutės, kurios yra gerų gamintojų, pvz. ‚Polisport“, „Hamax“, „Bobike“, atitinka visus saugumo standartus. Jų kaina priklauso nuo to, kiek kėdutė gali būti modifikuojama. Ar gali reguliuotis atstumas nuo dviratininko sėdynės, atlošo pakreipimas, ar yra miegojimo pozicija ir pan. Pigios kėdutės tokių funkcijų neturi, yra viena padėtis, o brangesnėse funkcijų skaičius didėja.

Koks skirtumas tarp kėdučių, tvirtinamų dviračio gale ir priekyje?

Čia kaip kam patogiau. Kėdutė gale patogiau, bet būna, kad žmonės su ja nesijaučia saugiai, nori matyti vaiką. Tuomet galima jį vežioti priekyje, bet tuomet dažniausiai priekyje papildomai dedasi specialus plastikas, kad vaikas būtų apsaugotas nuo vėjo ir įvairių šiukšlių. Todėl sakyčiau, kad priekinė kėdutė nėra labai patogi. Gale vaikas sėdi saugiai, o ir tėčiui ar mamai patogiau važiuoti.

Laima, jau kurį laiką naudojate kėdutę, ar lūkesčiai pasiteisino? Kokius trūkumus ar privalumus pastebėjote?

Tam, kiek mes važinėjame, kėdutės pilnai užtenka. Jeigu norėtume važiuoti tolimesnį atstumą, tuomet būtų gal geriau priekaba. Tačiau nesu tikra, nes sūnus jau nebenori sėdėti savo vežimėlyje, kažin, ar ir priekaboje sugebės išsėdėti.

Ignai, vaikai auga gana greitai, o kėdutės yra perkamos pagal svorį. Ar įmanoma šioje vietoje kaip nors sutaupyti?

Deja, nelabai sutaupysi. Virš 22 kg vaikas į kėdutę nebetelpa, todėl sekantis etapas būtų pirkti kėdutę iki 35 kg, kuri tvirtinasi ant bagažinės. Ji neturi šoninių atramų, tik prilaikantį diržą, todėl vaikas jau turi mokėti pats sėdėti ir laikytis.

***

Taigi, nuspręsti, ką rinktis – kėdutę ar priekabą, reikėtų pagal savo važinėjimo įpročius ir pagal vaiko būdą. Kaip mums pasakojo kiti tėvai, auginantys mažus vaikus, išbandyti priekabą arba kėdutę galima, pvz. išsinuomavus dviratį Vingio parke. Dalis tėvų teigia, kad jų vaikams žymiai smagiau patiems minti pedalus, todėl net jeigu jūsų atžala dar visai maža, bet rodo susidomėjimą pati važiuoti ar stumti dviratį, per prievartą į kėdutę nesodinkite, o suteikite tokią galimybę. Dviračius pamilęs dar vaikystėje, pedalus vaikas noriai mins ir paaugęs!

Jei svarstote įsigyti dviratį ar kėdutė, susipažinkite su vartojimo paskolos galimybėmis.

Gauk pasiūlymą
bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button