Naudinga žinoti 2018 04 18

Koks dviratis tinka jums? Sužinokite asmeninį pasiūlymą

Dviratininkas

Prie 10 patarimų, kaip išsirinkti naują dviratį, pridėsime trumpą apžvalgą su konkrečiais dviračių modelių pasiūlymais. Mūsų partnerio, prosport.lt atstovas, parinko dviračius iki 500 € pagal skirtingus poreikius ir važinėjimo įpročius.

Pagrindiniai dviračių pasirinkimo kriterijai

Mūsų partnerio, prosport.lt atstovas sako, kad išsirinkti tinkamą dviratį galima pagal kelis esminius kriterijus.

- Kokiam tikslui bus naudojamas dviratis?
- Kur ketinama važinėti dviračiu?
- Kiek kilometrų per sezoną planuojama nuvažiuoti?
- Koks biudžetas skiriamas?
- Kas važinės dviračiu?

Individualūs dviračių pasiūlymai pagal poreikius

Užpildžius asmeninę anketą galima gauti dviračių modelių pasiūlymus. Prosport.lt vadybininkas Donatas parinko tinkamus variantus pagal skirtingas užklausas.

Situacija. Dviratis reikalingas moteriai, iki 40 m., 175 cm ūgio. Ji norėtų aktyviai leisti savaitgalius. Dviračiu važinėtų visur: norėtų smagiai riedėti tiek mieste, tiek miško takeliais, tiek kaimo keliukais. Per sezoną planuoja nuvažiuoti iki 500 km.

Vokiečių gamintojo „Conway“ dviratis „CS 301“. Tai patogios geometrijos dviratis, su priekine amortizacine šake.

Pagal pageidavimus dviratis yra universalus, turi 24 pavaras, ir tinkamas važiuoti įvairiais paviršiais – su juo bus patogu tiek mieste, tiek ir užmiestyje važiuojant ne tokiu geru keliu.

Sportiškesnis variantas – „Conway“ moteriškas MTB kalnų tipo „MQ 327“. Su šiuo dviračiu įveikiamos įvairios kliūtys, bet jis išlieka moteriškas ir puikiai atrodo.

Modelis taip pat turi amortizacinę šakę, tam kad būtų galima važinėti visur. Padangos šiek tiek storesnės, kaip ir būdinga MTB dviračiams, todėl jų pravažumas didesnis, net važiuojant smėliu ar minkštu paviršiumi.

Situacija. Dviratį renkasi vyras, iki 40 m., 185 cm. ūgio. Jis planuoja dviračiu važinėti į darbą, taigi reikalingas miestui pritaikytas variantas. Planuojamas rida per sezoną – iki 1000 km.

Kanadiečių gamintojo „Kona“ dviratis „Dew City“. Puikiai tiks pagal įvardintus poreikius – šis dviratis skirtas dviračių takams ir miesto gatvėms.

Su šiuo dviračiu paprasta įveikti nedidelius nelygumus, o geriausios jo savybės atsiskleidžia lygiuose keliuose, dviračių takuose. Dėl standžios šakės dviratis lengvai valdomas.

MTB stiliaus dviratis „Kona Lava Dome“ su amortizacine šake, skirtas agresyvesniam ir sportiškesniam važiavimui. Su tokiu dviračiu nebaisu įveikti ir didesnius nelygumus, miesto šaligatvius.

Jo padangos storesnės, o rėmo geometrija patogi ir leidžia mėgautis dviračiu kiekvieną dieną.

Situacija. Reikalingas dviratis paaugliui, šiuo metu 152 cm ūgio. Dviračiu važinėtųsi tiek mieste, tiek kaime.

Britų gamybos „Frog“ dviratis „Frog 73“, skirtas paaugliams. Jis yra su standžia šake ir 26 colių ratais, manevringas ir lengvai valdomas.

Turi 8 „Shimano“ pavaras, todėl juo važiuojant galima nesunkiai pasirinkti tinkamą apkrovą, važiavimo intensyvumą. Be to, komplektacijoje yra dvejos padangos.

Dviratį reikia matuotis

Nusižiūrėti dviratį ar gauti pasiūlymą – galima ir internetu. Vis dėlto dviračių ekspertai rekomenduoja vykti į parduotuvę, sėsti ant dviračio ir realiai įvertinti, ar modelis jums yra tikrai patogus.

Norint važiuoti dviračiu patogiai, svarbi teisinga sėdėsena. Ji įmanoma tik specialiai parinkus tinkamiausią modelį pagal žmogaus ūgį (svarbiausias atstumas iki kirkšnies) ir tinkamai sureguliavus vairo, balnelio ir atstumo iki pedalų padėtis. Kai dviratis tinka, mėgautis patogiu važiavimu norisi dažniau ir ilgiau.

Geras dviratis – nemaža investicija, tačiau juo naudositės ne vieną sezoną. Be to, važinėdami dviračiu, galite sutaupyti sporto klubo abonementui ar sumažinti išlaidas, skiriamas kelionėms į darbą.

Jeigu planuojate įsigyti dviratį, susipažinkite su vartojimo paskolos galimybėmis.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button