GFB komanda 2018 10 24

Kokiai sportinei veiklai skirtumėte 100 €?

bruno nascimento PHIgYUGQPvU unsplash

Ar 100 eurų kompensacija jus paskatintų sportuoti? Kokiam užsiėmimui skirtumėte šias lėšas? Mūsų įmonės darbuotojai tokią sumą per metus gali išleisti mėgstamoms treniruotėms ar sporto klubo abonementams. Be to, jie gauna papildomą kompensaciją įvairiems renginiams ir gali siekti bendro tikslo „Endomondo“ iššūkyje.

Sporto veiklų įvairovė

„General Financing“ investuoja ne į sporto salę biure, kurios galimybės būtų ribotos, o skatina kiekvieną darbuotoją atrasti mėgstamą užsiėmimą. Be to, darbuotojai mėgsta sportuoti po darbo, šalia namų, tad kompensacija leidžia laisvai rinktis sporto vietą. Tai labai aktualu, kai kolegų turime daugelyje didžiųjų Lietuvos miestų.

Skaičiuojame, kad darbuotojai šiais metais išbandė kelias dešimtis skirtingų sportinių veiklų. Populiariausias pasirinkimas yra sporto klubo abonementas – tuomet galima rinktis įvairias grupines treniruotes arba sportuoti treniruoklių salėje.

Kokias dar treniruotes renkasi darbuotojai? Pliažo tinklinio, „CrossFit“, kalanetikos, kineziterapines mankštas, aerobiką, jogą, užsiėmimus baseine, treniruotes ant stacionarių dviračių ir t.t.

Mūsų kolegė Vaida džiaugiasi, kad savo kompensaciją gali skirti būtent jogai: „Joga užsiimu jau keletą metų. Jogos pratimai lavina sąnarius, raumenis, gerina kraujo apytaką ir lankstumą.

Tačiau nauda jaučiama ne tik kūnui. Joga padeda atpalaiduoti kūną, protą ir dvasią. Tai puikus būdas ne tik pramankštinti visus raumenis, bet ir atsipalaiduoti bei atgauti jėgas.“

Keletas darbuotojų dalį savo sporto kompensacijos panaudojo „Ciclocity“ sezono narystėms įsigyti. Jų teigimu, taip galima ir pajudėti, ir miestą geriau pažinti.

Kolegė Aistė atrado dar vieną kompensacijos pliusą: galima išbandyti naują veiklą ir tai nieko nekainuoja. Arba kainuoja atitinkamai mažiau.

„Savo kompensaciją panaudojau trenerio sporto konsultacijoms, treniruočių programos ir mitybos plano sudarymui. Nuolat sekiau šio trenerio klientų pasiekimus Facebook, tad jau seniai gundžiausi išbandyti paslaugas, tačiau mokėti visą 150 € sumą buvo lyg ir gaila... :)

Nežinojau, ar pasiteisins trenerio programa ir kaip jis man pagelbės tris mėnesius, dirbant praktiškai nuotoliniu būdu. Visgi galiu pasakyti, kad buvo labai naudinga. Turėjau kelias asmenines treniruotes, išmokau taisyklingą pratimų techniką, gavau naujų gerų žinių dėl mitybos ir jos svarbos sportuojant.

Iki šiol esu uždaroje klientų grupėje, kur nuolat dalinamasi pratimų vaizdo įrašais, maisto receptais, motyvacija. Galiu bet kada kreiptis į trenerį, kuris man patars, „pamotyvuos“. Jeigu ne kompensacija, greičiausiai būčiau ir nepasiryžus.. :)“

Renginiai kompensuojami papildomai

Daugiau judėti, aktyviai ir įdomiai leisti laisvalaikį įmonė skatina kompensuodama dalyvio mokestį įvairiuose renginiuose. Gegužės-spalio mėn. iš paskelbto sąrašo galima buvo rinktis apie dvidešimt veiklų: žygių pėsčiomis, bėgimų, sporto festivalių ir kt.

Kolegė Diana po aktyvaus vasaros sezono dalijosi įspūdžiais:

„Aš, kaip bėgimų ir žygių mėgėja, labai vertinu tai, kad įmonė darbuotojams kompensuoja dalyvavimą sporto renginiuose. Ir labai palaikau tokį būdą skatinti žmones būti fiziškai aktyvesniais. Labai nesikuklinu ir naudojuosi šia kompensacija.

Šiais metais kilometrus rinkau „TrenkTuro“ žygyje pajūriu Liepojoje, pirmą kartą išbandžiau „Color Run“ bėgimą, tradiciškai sudalyvavau Vilniaus maratone.“

Būtent pėsčiųjų žygiuose dalyvavo daugiausiai darbuotojų. Tokio tipo renginiai pritraukia vaizdingais maršrutais ir tinka net aktyviai nesportuojantiems žmonėms.

Ramunė papasakojo apie pirmąjį savo žygį, į kurį leidosi drauge su kolegėmis – tai puikus būdas sustiprinti tarpusavio ryšius:

„Dovilė, Irma ir aš išsiruošėme rugsėjo 22 d. į žygį pajūriu. Tokiame renginyje visos dalyvavome pirmą kartą, bet pasirinkome 50 km trasą.  Visą vasarą ir rudens pradžioje džiuginantys orai kaip tik tą dieną pasikeitė kardinaliai, sukilo vėjas, protarpiais pylė lietus. Trasa pačiu pajūriu tęsėsi apie 21 km ir ši atkarpa buvo sunkiausia, tada pasukome per Juodkrantę, likęs kelias vedė pamariu ir pušynais.

Nors ir buvo sunku, džiaugiamės sudalyvavusios, išbandėme savo jėgas ir valią. Akis džiugino vaizdai, pakvėpavome grynu oru, vėjas išpūtė iš galvos visas blogas mintis :)“

„General Financing“ komanda mynė ir didžiausiame dviratininkų renginyje – „Velomaratone“. Beje, įmonė jau ne pirmus metus remia šį renginį, taip skatindama aktyvesnį gyvenimo būdą.

„Endomondo“ vasaros iššūkis

Nors ir vadinasi vasaros, šis iššūkis vyko nuo balandžio 1 iki rugsėjo 30 d. Visi „General Financing“ darbuotojai galėjo prie jo prisijungti ir programėlėje „Endomondo“ rinkti kilometrus: vaikščioti, bėgioti, važinėti dviračiu, riedučiais ar paspirtukais.

Iš viso šiemet prie iššūkio prisijungė 59 dalyviai. O pradinį tikslą – 20 000 kilometrų, pavyko viršyti net 7234 km! Aktyviausiai kilometrus rinkę kolegos buvo apdovanoti prizais, o visas kolektyvas taip pat gaus bendrą dovaną, kurią išsirinks bendru balsavimu.

Iššūkis vyko jau ketvirtus metus, o anksčiau kolektyvas rinkosi sveikesnėms darbo pertraukėlėms skirtas dovanas – kokteilines (gardiems glotnučiams), stalo futbolo stalą ir pan.

Vadovas skatina asmeniniu pavyzdžiu

„General Financing“ direktorius Konstantinas Balakinas mūsų tinklaraštyje pasakojo apie savo sporto atradimus. Šiuo metu jis aktyviai stiprina kūną su „Alfa Steps“ kineziterapeutais ir iššūkių ieško su „Amber CrossFit“ sportininkais.

Jo teigimu, sporte ugdomas užsispyrimas praverčia ir gyvenime, darbe: „Išsiugdžiau įprotį siekti tikslų visame kame – matau tikslą ir dirbu, kad jo pasiekčiau.

Reikia susirasti mėgstamą sporto rūšį, bet pats sportas, manau, turėtų būti sunkus ir intensyvus. Jis turi reikalauti pastangų – tik tuomet galima pasiekti tam tikrų rezultatų.“
„General Financing“ darbuotojams skiriama 100 € metinė kompensacija gali būti panaudota tiek sporto, tiek sveikatos paslaugoms.

Kaip pasakojo Justinas, savo kompensaciją jis panaudoja įvairiai:

„Viskam po truputį: odontologijai, registracijai į varžybas ir treniruotes. Štai dabar užsiregistravau į „Alfa Steps“ treniruotes, kurios mums buvo pristatytos biure. Jau pirmoji treniruotė man tikrai patiko, planuoju ir toliau lankytis.

Papildomą kompensaciją panaudojau registracijos mokesčiui į tradicija man tapusį Trakų pusmaratonį. Šiemet tai buvo mano penktasis bėgimas – pradėjau dalyvauti dar tada, kai jis vadinosi „General Financing Trakų pusmaratonis“.

Kompensacija sportui ir sveikatos paslaugoms buvo pasiūlyta prieš trejus metus, ja pasinaudoja dauguma darbuotojų. Kasmet šis skaičius vis auga.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button