Naudinga žinoti 2017 08 10

Kodėl verta tradicinę kepsninę keisti į daugiafunkcę?

vincent keiman ul m5dHThaM unsplash

Pamirškite tradicinius laužus ir prisvilusią mėsą. Mėgaukitės visais šiuolaikiškos lauko kepsninės privalumais: saugumu, plačiu gaminamo maisto asortimentu ir stilingu dizainu. Dabar puikus metas įsigyti ir sutaupyti, nes prekybos vietose rasite puikių nuolaidų. „Topo centro“ specialistai atrinko svarbiausius privalumus, kurie padės apsispręsti ir iškeisti tradicinę šašlykinę į magišką draugų ir giminių traukos centrą – daugiafunkcę kepsninę. Tokios kepsninės būna kūrenamos dujomis arba anglimis. Pateikiame pagrindinius kiekvieno būdo privalumus, kad būtų lengviau pasirinkti.

Dujinės kepsninės patiks mėgstantiems universalumą 

Tiek mėgėjai, tiek profesionalūs grilio meistrai vis dažniau savo kulinariniams eksperimentams renkasi dujines kepsnines. Juos patraukė ne vienas privalumas:

  • Greitai įkaista. Tik susirenkate su draugais ir iš karto pradedate grilio vakarėlį.
  • Daug maisto gaminimo variantų. Kiekvienas, stojęs prie kepsninės, galės reguliuoti temperatūrą ir išsikepti savo firminį patiekalą: mėsą, žuvį, daržoves ar net vaisius.
  • Paprastas naudojimas. Užtenka prijungti prie dujų baliono.
  • Tinka ir didelėms kompanijoms. Tereikia išsirinkti kepsninės modelį, kuris atitiktų šeimos poreikius.
  • Funkcionalumas. Šalia grilio esančioje zonoje galima kepti ir virti – viskas vyksta vienu metu.

Anglis renkasi tradicinių skonių mėgėjai 

„Topo centro“ specialistai įspėja, kad kepsninės, kurios yra apvalios formos ir užveriamos, skirtos kūrenimui tik su anglimis. Be to, norintys kvapnaus kepsnio ar kito patiekalo, turėtų pasirūpinti, kad anglys būtų iš tiesų kokybiškos. Jos tolygiai degs ir neiškils vargo gaminant.

Anglimi kūrenamų daugiafunkcių kepsninių privalumai:

  • Kompaktiškesnis dydis, lyginant su dujinėmis.
  • Tradicinis maisto skonis – su dūmu.
  • Galimybė ruošti įvairius patiekalus ir net rūkyti mėsą (konkrečios galimybės nurodomos prie kepsninės modelio aprašymo).

Neribotos gaminimo galimybės

Kai pasirinkote, koks kuras būtų priimtinesnis, įvertinkite savo poreikius – kokius patiekalus norėsite ruošti ant ugnies. Šiuolaikiškos kepsninės praktiškai neriboja šefų fantazijos. Galima ne tik kepti tradicinius šašlykus, bet ir patiekti visą keptą kalakutą, picą, troškinį, plovą ir daugybę kitų patiekalų. Skamba puikiai, tiesa?

Dujinės kepsninės labiau patiks tiems, kurie nori viską ruošti vienu metu – tiek pagrindinį patiekalą, tiek garnyrą šalia. Gaminimas su šiomis kepsninėmis yra tikrai paprastas.

Anglimis kūrenamos kepsninės tiks ruošiantiems išskirtinius patiekalus, pavyzdžiui, galėsite iškepti pyragą su mėsa, įvairias užkepėles ir kt. Tiesa, atidžiai perskaitykite instrukcijas, kad gaminimas vyktų sėkmingai, pavyzdžiui, neatidarinėkite dangčio per dažnai. Anglies uždegimas, kepimo technologijų įvaldymas gal kiek ilgiau truks, bet rezultatai tikrai džiugins.

Praėjo buitiškų ir neišvaizdžių kepsninių laikai. Šiandien norime, kad kiekvienas daiktas papildytų išpuoselėtą kiemo ar sodybos vaizdą. Kepsninių kūrėjai netgi varžosi konkursuose, kieno šedevras išsiskirs funkcionalumu ir dizaino sprendimais.

Pasirenkant kepsninę, svarbu pagalvoti, kur ją naudosite. Jeigu turite didelį kiemą,  sodybą ir žadate laiką leisti su didele kompanija, ieškoti derėtų modelių, kurie skirti daugiau kaip 4 asmenims. Priešingu atveju, teks ilgai stovėti prie kepsninės, kad visa kompanija būtų soti. Siūlome atkreipti dėmesį į vis populiarėjančias „mini virtuvėles“. Vienu metu galima pagaminti daug maisto, jos stilingai atrodo ir, kas ne mažiau svarbu, visus gaminimui skirtus priedus patogiai galima susidėti į pačią kepsninę. Įprastai gamintojai prie kepsninių modelių nurodo, kokiam asmenų skaičiui ji yra rekomenduojama.

Gyvenantys butuose ir turintys balkoną ar nedidelę terasą, gali pasirinkti kompaktiškus kepsninių modelius. Nedidelis dujinis grilis leis mėgautis skaniais patiekalais. Beje, dabar yra ir kompaktiškų anglimi kūrenamų grilių, kuriuos taip pat galima naudoti balkone ar net jachtoje. Tokios kepsninės tiks ir mėgstantiems keliauti – išardžius galima nusivežti prie ežero ir kepsniai mėgautis ten.

Taisyklinga, bet nesudėtinga priežiūra  

Nors daugiafunkcės kepsninės turi gerokai daugiau galimybių, negu paprastos šašlykinės, bet priežiūra nėra sudėtinga. Informaciją, kaip prižiūrėti dujinę kepsninę, suteikia pardavėjas pagal konkretų gamintoją ir modelį, tad kiekvienas nesunkiai susidoros su šia užduotimi namuose. Tinkama kepsninių priežiūra užtikrina jų ilgaamžiškumą.

Anglimi kūrenamų kepsninių negalima po kepimo užlieti vandeniu. Sudegus žarijoms, jas reikia susemti ir išpilti.

Rekomenduojama kepsnines laikyti sausai, šaltuoju metų laiku nepalikti lauke. Didelės dujinės kepsninės tikrai nesinorės kiekvieną kartą tempti į sausą vietą, bet ją apsaugoti galima su specialiais apvalkalais.

Po kiekvieno kepimo reikia išvalyti ir kepsninių priedus: iešmus, groteles. Tai nesunkiai pavyks naudojant specialius valiklius. Gerai nuvalyti priedai nesugadins patiekalų skonio kito gaminimo metu.

Jei svarstote lauko kepsninės įsigijimą, susipažinkite su pirkimo išsimokėtinai galimybe.

 

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button