Naudinga žinoti 2016 04 27

Kodėl negavau kredito?

paskola

Nusprendėte už išsirinktą prekę ar reikalingą paslaugą sumokėti lizingu. O gal apsisprendėte būsto remontui paimti vartojimo kreditą. Peržiūrėjote skirtingų bendrovių sąlygas, išsirinkote labiausiai atitinkančią jūsų poreikius, apskaičiavote, kiek galėsite skirti įmokai per mėnesį ir... gavote neigiamą atsakymą. Kodėl taip nutiko? Kartu su kreditų biuru „Creditinfo“ apžvelgiame dažniausiai pasitaikančias priežastis.

Nepaisant to, ar imsite kelių tūkstančių dydžio vartojimo kreditą, ar pirkdami išsimokėtinai atsiskaitysite už 50 eurų vertės prekę, prieš suteikiant finansavimą jums bus atliktas mokumo vertinimas. Jo metu galite išgirsti neigiamą atsakymą ir kredito negauti. Kokios dažniausiai pasitaikančios neigiamo atsakymo priežastys?

Vėluojate atsiskaityti

Jūsų kredito istoriją blogina ir vėluojantys atsiskaitymai už turimus kreditus, taip pat neapmokėtos sąskaitos už telefoną, internetą, elektros tiekimą, komunalines ir kitas paslaugas. Jeigu nuolat vėluojate atsiskaityti, mokumo vertinimo metu tai tikrai nepraslys pro akis ir šansas, kad gausite teigiamą atsakymą sumažės.

Turite per daug finansinių įsipareigojimų

Atliekant mokumo vertinimą yra įvertinama, ar būsite pajėgus prisiimti papildomus įsipareigojimus. Jei būsto kredito ir automobilio lizingo įmokoms jau dabar išleidžiate arti 40 proc. mėnesio pajamų, tai reiškia, kad artėjate prie maksimalių „lubų”, kurios įtvirtintos LR Vartojimo kredito įstatyme. Peržengti 40 proc. ribos tarp mėnesinių pajamų ir mėnesinių įmokų nepatartina ir jums patiems. Beje, ekspertai pataria neimti kredito norint padengti kito kredito pradinį įnašą arba periodinę įmoką. Jeigu jau esate sudarę finansavimo sandorį, turėtumėte stengtis sąžiningai vykdyti visus įsipareigojimus, tuomet papildomo finansavimo galimybė bus didesnė.

Nestabilios pajamos

Kredito istorija gali būti gera, tačiau kredito paraiška atmetama. Taip gali nutikti, jei gaunamos pajamos yra nestabilios. Finansų įstaigai pasitikėjimo jūsų pajamomis nepridės ir tai, jei dirbate prastą kredito istoriją turinčioje įmonėje. Nestabilios pajamos gali būti atlyginimas iš sezoninio ar kito laikino darbo, alga darbe nepraėjus bandomajam terminui ir kiti atvejai. Jei gaunate atlyginimą „vokelyje“ kredito taip pat greičiausiai negausite.

Kaltas jūsų sutuoktinis

Sutuoktinio pajamos, kredito istorija taip pat yra reikšmingi skolinantis didesniems pirkiniams. Sutuoktinio pertekliniai įsipareigojimai, nepadengtos skolos, reikšmingo dydžio istorinės (padengtos) skolos – tai aukštesnės rizikos požymiai, dėl kurių kai kuriais atvejais kredito finansavimas gali būti ribotas arba kredito sąlygos gali būti ne tokios palankios.

Įmonių rizikos vertinimas

Kiekviena atsakingai skolinanti įmonė atidžiai vertina klientų mokumą, nes jos tikslas – ne skolininkai, o mokūs klientai. Tokie klientai už suteiktas paslaugas atsiskaito laiku. Ir jei prireikia papildomo finansavimo, jie greičiausiai išgirs teigiamą atsakymą dėl kredito.

Taigi, natūralu, kad nusprendę pasiskolinti, būsite atsakingai įvertinti. Kaip atrodote skolintojų akimis galite pasitikrinti kredito istorijos ataskaitoje, kurią rasite www.manocreditinfo.lt. Jei nesiskolinate, patartina nemokamai pasidomėti asmenine kredito istorija kartą per metus. Tai jums padės planuoti stambesnius pirkinius ir būti tikriems, kad prireikus finansavimo vienokiems ar kitokiems poreikiams, nesulauksite nemalonių staigmenų.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button