Naudinga žinoti 2017 06 06

Kodėl nebeverta laukti paskutinės minutės kelionių?

shutterstock 684965416

Dar prieš keletą metų, likus savaitei ar vos kelioms dienoms iki skrydžio, buvo galima nesunkiai išsirinkti keliones už mažesnę kainą, tačiau ši tendencija pastaruoju metu gerokai pakito. Kaip sako mūsų partnerio Sofatravel.lt atstovai, tai lemia gana nemažai veiksnių: pasikeitusi viešbučių kainodara, išaugusi paklausa, atidesnis atostogų planavimas, taupymas ir kita.

Mūsų tinklaraščiui Sofatravel.lt kelionių ekspertai pasakojo, kad lietuvių gyvenimo įpročiai keičiasi. Žmonės vis labiau vertina savo laiką ir patogumą, be to, ne kiekvienas gali neplanuotai paprašyti išleisti atostogų ar greitai surasti kam palikti augintinius.

Planuojant iš anksto – geriausias kainos ir kokybės santykis

Dabar paskutinės minutės pasiūlymų yra ne tik mažas pasirinkimas, bet tai nėra pats geriausias variantas atsižvelgiant ir į kainos bei kokybės santykį. Kodėl taip yra? „Pirmiausia, planuojant atostogas iš anksto, populiarių viešbučių kambarius galima užsisakyti pigiau. Kuo vėliau užsakote kambarį, tuo jo kaina didesnė, todėl tarp paskutinės minutės pasiūlymų retai rasite turistų pamėgtus ir gerai vertinamus viešbučius“, – pasakojo Sofatravel.lt rinkodaros specialistas. Paprastai likę viešbučiai būna smarkiai nutolę nuo kurortinių ar pažintinių vietų, tenka ilgai keliauti norint pamatyti turistinius objektus, gražius paplūdimius arba kęsti triukšmą.

Kada planuoti kelionę?

„Geriausia vasaros atostogas pradėti planuoti žiemą, o žiemos – vasarą, likus keliems mėnesiams iki sezono pradžios. Taip užsitikrinsite didelį viešbučių, kurortų ir skrydžių pasirinkimą bei lankstų kelionės laiką. Taip pat įvertinkite tai, kad pigių skrydžių bendrovės greitai išparduoda geriausius bilietus, todėl kuo vėliau perkate bilietą, tuo didesnė jo kaina. Bent jau pasistenkite skrydžius užsisakyti  likus ne mažiau kaip 1,5 mėn. iki atostogų“, – teigė Sofatravel.lt kelionių ekspertė Eglė Žukauskaitė.

Jeigu iš anksto perkate atostogų pasiūlymus iš kelionių organizavimo agentūrų, pasiliekate galimybę koreguoti kelionės datą. Yra ir kita šviesi pusė: nereikia patiems rūpintis geriausiomis skrydžių ir viešbučių kombinacijomis, naršyti po kelionių forumus ir tinklaraščius ieškant patarimų.

Kur keliauti? Populiariausios – poilsinės kelionės

Savarankiškos poilsinės kelionės – tinkamiausias pasirinkimas norintiems laisvai leisti laiką ir patiems organizuotis pažintinius turus. Bene mėgstamiausia lietuvių kryptis yra kelionės į Turkiją. Ne mažiau populiarios yra ir Graikijos salos (Korfu, Rodas ir Kreta), Bulgarija bei Italija. Šiose šalyse puikiai išvystytos turizmo paslaugos, todėl lengva savarankiškai planuotis įdomesnius maršrutus ir ekskursijas.

Ruduo ir žiema egzotinėse šalyse

Žvarbus lietuviškas oras tik ir veja ieškoti saulės svetur. Šeimos bene dažniausiai renkasi keliones į Egiptą, kur galima nebrangiai pailsėti ir pasimėgauti šiluma gražiuose paplūdimiuose bei pažinti itin turtingą senovės Egipto civilizaciją. Nakvynės vietos čia reikėtų ieškoti iš anksto, nes viešbučiai su baseinais, vaikų zonomis ir pasiūlymais „viskas įskaičiuota“ yra labai paklausūs.

Poros neretai renkasi tolimus kraštus. Kelionės į egzotines šalis ypač populiarios šventiniu laikotarpiu tarp Kalėdų ir Naujųjų metų, kai daugelis atostogauja, todėl geriausi kelionių pasiūlymai išgraibstomi jau vasarą. „Tarp populiariausių krypčių jau kelerius metus yra Tailandas, Indija, Maldyvai, Šri Lanka, o pastaruoju metu nemažai lietuvių domisi kelionėmis į Mianmarą ar Meksiką, kur derina poilsį su kultūros pažinimu. Paskutinių minučių pasiūlymai į šias šalis yra pakankamai skurdūs, o spalio mėnesį jau tikriausiai nerasite gerų viešbučių ir skrydžių pasiūlymų arba teks sumokėti net iki 5 kartų daugiau“, – pasakojo Sofatravel.lt kelionių ekspertė Eglė Žukauskaitė.

Kanarų salos ištisus metus

Kelionės į Kanarų salas: Tenerifę, Fuerteventūrą, Lansarotę ar Gran Kanariją, yra mėgstamos visais metų laikais, ypač šaltesniu sezonu. Tačiau tiek vasarą, tiek žiemą Ispanijos salose šviečia saulė ir galima mėgautis nuostabiais peizažais bei jūros paplūdimiais. Čia verta apsistoti ilgiau nei savaitę ir išsinuomojus automobilį patyrinėti salos lobynus.

Pirkimo išsimokėtinai galimybės

„Dažnai žmonės nori keliauti, tačiau išlaidų turi labai daug ir įvairiausių, todėl kelionėms ne visada lieka lėšų ir tokiu atveju klientams labai patogu pasinaudoti lizingu ir kelionę išsigyti išsimokėtinai“ – pasakojo Sofatravel.lt kelionių ekspertė Eglė.

Anot jos, dalis klientų atkeliauja rinktis kelionės jau nusprendę, kad ją pirks išsimokėtinai su „GF Lizingu“, kiti keliones nusiperka, avansą sumoka patys, o lizingo paslaugą pasirenka, kada reikia apmokėti likutį. Dažniausiai pirkimą išsimokėtinai renkasi šeimos arba žmonės, kurie keliauja vieni.

„Yra tekę išgirsti, kad šiuo metu namuose atliekamas remontas arba pirkimo metu neturi pankamai pinigų kelionei įsigyti, bet žino kad vėliau gaus ir su lizingo bendrove galės atsiskaityti anksčiau nei numatoma sutartyje,“ – apie klientų pirkimo išsimokėtinai įpročius mūsų tinklaraščiui pasakojo Sofatravel.lt kelionių ekspertė Eglė.

Mes savo ruožtu primename, kad nusprendę kelionę įsigyti išsimokėtinai, pasinaudokite galimybe atidėti pirmą įmoką. Su „GF Lizingu“ pirmą įmoką galima atidėti iki 3 mėn., o tai ypač patogu šiltuoju laikotarpiu, kai norisi daugiau lėšų skirti kitiems šeimos poreikiams. Jei šiuo metu išsimokate už anksčiau pirktas prekes arba norite, kad mėnesinės įmokos būtų mažesnės, rekomenduojame rinktis ilgesnį išsimokėjimo terminą.

Jeigu planuojate kelionę, susipažinkite su vartojimo paskolos galimybėmis.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button