Naudinga žinoti 2016 12 09

Kodėl keliu nuotrauką į Vyčio mozaiką? Asmeninėmis istorijomis dalinasi Benedikto Vanago fanai

EDBU0256

Tinklaraštyje jau galėjote paskaityti dalies Benedikto Vanago fanų mintis apie Vytį, o šiame įraše kviečiame susipažinti su fanų papasakotomis asmeninėmis istorijomis apie jų „dakarus“, Vyčio simbolio reikšmę ir kodėl jie net trejus metus iš eilės kėlė savo nuotraukas į Vyčio mozaiką.

Albertas P.: Vytis mano gyvenime yra nuo pat vaikystės. Aš esu kilęs iš patriotų šeimos, todėl nuo mažumės žinojau Lietuvai svarbius simbolius – Trispalvę, Gedimino stulpus, Vytį. Sąjūdžio laikais ir nepriklausomybės atkūrimo metais iš arti mačiau, kokia yra laisvės kaina. Praėjus porai dešimtmečių ir įsivyravus kasdieninei rutinai daug dalykų pasimiršta. Galbūt tik Benedikto Vanago dėka pastaraisiais metais Vytis atgimsta kitu kampu. Man patinka Benedikto mintis, kad Vytį rodo ne pasauliui, o mums, lietuviams.

Manau, kad Benedikto didysis tikslas – Dakaras – susideda iš mažų, kasdieninių tikslų, kuriems pasiekti reikia labai daug pastangų. Retas kuris išdrįstame tiek paaukoti dėl savo svajonės. Tuo tarpu mano gyvenimo „Dakaras“ apsiriboja kuklesniais tikslais, iš kurių svarbiausias – perduoti patriotiškumą ir vertybes savo vaikams.

Pamenu, pernai Dakaro kažkuriam fotoreportaže buvo nufotografuotas vietinių fanų džipas su išmarginta Vyčio kopija. Tai buvo išties puikus pavyzdys, kokią įtaką daro mūsų Juodasis Vanagas. Aišku, ant mano automobilio taip pat puikuojasi Vyčio lipdukas.

Prieš trejus metus, pamatęs kvietimą kelti savo nuotrauką į Vyčio mozaiką, nedvejodamas užsiregistravau. Kiekvienais metais būna įdomu, kurioje figūros vietoje atsidursi, bet ne tai svarbiausia. Mane aplanko toks jausmas, kad Vytis su fanų nuotraukomis pilotams prideda motyvacijos, kai ji senka kapstantis smėlyje. Ir man smagu, kad bent taip galiu prisidėti prie Juodojo Vanago skrydžio. Su nekantrumu laukiu šių metų Dakaro ir linkiu didžiausios sėkmės mūsų pilotams.

Darius M.: Vytis – istorinis simbolis, man reiškiantis išties daug. Visų pirma, Vytis – tai mano šaknys ir istorija, kuria galima didžiuotis. Man ypač patinka, kad šitas istorinis simbolis yra karys – tvirtas, visada pasiruošęs kovoti, bei keliantis savotišką pasitikėjimą ne tik savimi, bet ir valstybe, kurioje gyvename. Tai taip pat yra ir patriotiškumo simbolis.

Kaip mėgsta sakyti Benediktas Vanagas, kiekvienas mūsų turime savo Dakarą. Kadangi esu pakankamai jaunas, esminis mano gyvenimo tikslas šiuo metu yra susitvarkyti savo asmeninį gyvenimą taip, kad jis man patiktų. Aš nekalbu apie materialius dalykus, priešingai – esminis mano gyvenimo siekis yra tai, kad mane suptų supratinga bei palaikanti šeima, ištikimi ir tikri draugai. Žinoma, turiu paprastų siekių, kaip karjera bei nuosavas gyvenamasis plotas.

Vyčio simbolį dažniausiai pastebiu kaip istorinę vėliavą. Neretai tenka ją išvysti iškeltą prie pastatų bei įstaigų. Taip pat vis dažniau krenta į akis tai, kad žmonės nešioja Vytį, kaip atributą prie aprangos. Aš taip pat turiu marškinėlius su Vyčiu.

Kodėl trejus metus iš eilės kėliau savo nuotrauką į Vyčio mozaiką? Dakaras man yra vienas mėgstamiausių sporto įvykių, todėl visada norisi būti kuo arčiau, kuo labiau jį pajusti. Kol kas galimybės neleidžia nuvykti stebėti Dakaro gyvai, todėl renkuosi alternatyvą ir talpinu savo nuotrauką. Taip nors ir netiesiogiai dalyvauju Dakaro ralyje, ir už suteiktą galimybę norėčiau padėkoti Benediktui Vanagui bei „General Financing“.

Simonas B.: Vytis man yra didybės ir vienybės simbolis, kuris man simbolizuoja tautos vienybę.

Mano noras – kad Benediktas Vanagas Dakarą įveiktų sėkmingai, be didesnių nesklandumų. Kiek esu pastebėjęs, Benedikto vairavimas darosi vis geresnis ir jis siekia vis aukštesnių rezultatų.

Nors pats Vyčio simbolio neturiu, tačiau tikrai norėčiau tokio pat lipduko kaip yra ant Benedikto Vanago bolido.

Būti Vyčio mozaikoje ant tokio žymaus automobilio yra tarsi kartu įveikti Dakarą. Visas palaikymas, visos emocijos lydi ir mozaikoje esančius žmones, taip pat ir mane. Tikrai smagus jausmas prisidėti prie palaikymo ir būti šios akcijos dalimi.

Algimantas A.: Vytis man primena, kad mes, lietuviai, esame nepasiduodančių kovotojų tauta. Kiekvienas iš mūsų kovoja su savais demonais, bet tuo pačiu turime nepamiršti, kad turime stengtis dėl šeimos, draugų ir pačios Lietuvos. Vytis padeda to nepamiršti. O išgirdus žodį „Vytis“ pirmiausia į galvą ateina Benediktas Vanagas. Taip pat dažnai šį ženklą matau kaimynystėje stovinčiame name – jis plevėsuoja aukštai iškeltas. Žinau, kad savo nuosavame name šį mūsų simbolį tikrai turėsiu. O šiuo metu Vytis puošia mūsų šeimynos marškinėlius.

Benedikto Vanago tikslas – Dakaras, o mano vienas iš tikslų, kuris „kvaršina galvą“, yra gerinti savo paties rezultatus mėgėjiškame dviračių sporte. Kova su pačiu savimi yra tai, kas „veža“ mane į priekį.

Pirmą kartą išgirdęs apie tai, kad galima savo nuotrauką patalpinti ant Dakare dalyvausiančio Lietuvos ekipažo automobilio, labai apsidžiaugiau. Buvo dar smagiau sekti B. Vanago Dakaro automobilį. Dakare taip esu „dalyvavęs“ tris kartus.

Manau, kad svarbu palaikyti visus mūsų kraštiečius, juk esame maža tauta, bet stipri, galinga savo praeitimi. Turime stengtis dėl dabarties ir ateities, nes ją kuriame mes patys.

Vaiva Š.: Vytis man siejasi su praeities kovingą dvasią menančiais Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais ir pergalėmis, ryžtu. Man tai – reikšmingas vertybių ir pagarbos, veržlumo ir net pasididžiavimo simbolis. Aš pati darbo kabinete turiu ant sienos pakabintą Lietuvos herbą Vytį, esu įsigijusi keletą marškinėlių su šia atributika.

Kodėl keliu savo nuotrauką į Vyčio mozaiką? Tai – simboliškai išreikštas palaikymas Benediktui, kuris aktyviai dalyvauja valstybės įvaizdžio kūrimo procese ir garsina šalies vardą. Smagu jausti, kad nors ir maža dalelyte, bet dalyvauji kuriamoje istorijoje, vieningai palaikai siekiant tikslo, jautiesi patriotiškas.

Rolandas B.: Kiek žinau, formuojantis šalies simbolikai, krašto valdovo ir gynėjo portretas Vytis tapo šalies herbu, simboliu.  Todėl ir man Vytis asocijuojasi su tikslų siekimu, gynimu, ėjimu į priekį. Pastaruoju metu vis dažniau pastebiu Vytį naudojant ant automobilių, t. y. priklijuojami įvairaus dydžio Vyčio simboliai. Manau, nesuklysiu pasakęs, kad tam daug įtakos turėjo Benediktas Vanagas ir jo Dakaro žygiuose nešama Vyčio vėliava, simbolis.

Į Vyčio mozaiką nuotrauką kiekvienais metais įkeliu, nes pats mėgstu Dakarą, seku lietuvių rezultatus ir visas naujienas, todėl man labai smagu, kad taip simboliškai galiu prisidėti prie komandos palaikymo ir tokiu būdu bent šiek tiek sudalyvauti pačiame Dakare.

Tomas K.: Benediktas Vanagas nėra pirmasis lietuvis Dakare (akivaizdu:)), tačiau pirmasis, kuris pakėlė kokybinę dalyvavimo kartelę ir parodė, kad ir Lietuvoje įmanoma surinkti tokią komandą bei suorganizuoti tokį pasiruošimo procesą, kuris kažkiek prilygtų profesionalioms komandoms ir nebūtų tik smagus pasivažinėjimas „kažkur ten“. Kalbu apie technikos lygį, pasiruošimą, aptarnaujantį personalą, medijos komandą ir bendravimą su žiniasklaida (straipsniai, viešinimas, reklama ir t.t.). Smagu žinoti (ar galvoti), kad važiavimas „ant“ automobilio Vyčio mozaikoje padeda siekti geresnių rezultatų, todėl visus trejus metus kėliau savo nuotrauką į mozaiką.

Vytis man yra simbolis, kuris leidžia didžiuotis Lietuvos istorija. Tiesa, kuris laiką jis buvo nepagrįstai užmirštas kaip identiteto elementas. Dabar matydamas, kaip Vytis suvienija žmonės, tikiu ir Lietuvos ateitimi.

Benediktas Vanagas yra vienas iš tų žmonių, iš kurių galima pasisemti užsispyrimo ir ryžto, kaip idėjas, kurios yra užrašytos popieriuje, versti realiais darbais. Benedikto Vanago tikslas – Dakaras, o mano trumpo-vidutinio laikotarpio tikslai šiuo metu yra įgyvendinti bent dalį savo idėjų, kurios išdėstytos slaptame „to-do“ sąraše.

Imantas S.: Savo įkelta nuotrauka prisidedu prie Benedikto Vanago noro nugalėti ir užimti kuo aukštesnę poziciją. Nuolatos stebiu Dakarą ir visus rezultatus, „sergu“ už tai, jog važiuotų kuo saugiau ir kuo labiau atakuotų varžovus.

Kristoforas A.: Vytis man yra vienas pagrindinių mūsų tautos simbolių. Visi turi bent po kelis Vyčio simbolius savo kišenėse (monetos).

Kodėl trejus metus iš eilės kėliau savo nuotrauką į Vyčio mozaiką? Tai yra nuostabi galimybė išreikšti savo palaikymą Lietuvą atstovaujančiam pilotui, nes yra nuostabu, kad iš tokios mažos šalies, kaip Lietuva, mes turime 3+ ekipažus. Vienybėje – mūsų stiprybė.

Andrius K.: Vytis man reiškia stiprybę, drąsą, pasitikėjimą. Nuo pat senų laikų stiprūs esame. Tai yra Lietuvos herbo ženklas, jį galima rasti netgi ant Lietuvos policijos uniformos ir tarnybinių automobilių.

Į Vyčio mozaiką kiekvienais metais įkeliu savo nuotrauką, nes Benediktas Vanagas, kaip žmogus,  negaili laiko, poilsio, stengiasi vien dėl mūsų Lietuvos, nuvažiuoti gerai ir laimingai, užimti gerą vietą, netgi bando ir pirmauti, nežiūrint oro sąlygų ir viso kitko.

Laurynas B.: Vytis simbolizuoja asmens tvirtumą, žmogaus kilnumą, didelę jėgą, pastangas, profesionalumą, o svarbiausia - pasišventimą.

Man svarbu įkelti savo nuotrauką į Vyčio mozaiką, nes būti maža nuotraukėle mozaikoje reiškia padėką Benediktui Vanagui už tokį jo neįkainojamą darbą. Be abejo, tai ir begalinis palaikymas kiekvienų metų Dakare. Benediktas Vanagas savo profesionalumu, aistra ir pasišventimu įrodė, jog viską galima pasiekti turint didelį norą ir valią. Jis per trumpą laiką pasiekė tikrai nuostabų rezultatą ir iškėlė į dar nematytas aukštumas Dakaro ralio maratono žinomumą Lietuvoje. Tiesiog geras jausmas, kai gali įsiamžinti ant Dakaro ralio bolido, kuris reprezentuoja Lietuvą.

Laurynas P.: Mano pažintis su Vyčiu  prasidėjo senelio kambaryje. Būdamas 2-3 metų žiūrėdavau į kabantį Vytį ir galvodavau „kur jis lekia? Gal į ataką, o gal po atakos praneša apie pergalę?“ Aš galėdavau kelias valandas taip į jį žiūrėti ir svarstyti, po to reikalaudavau atsakymų iš suaugusiųjų.  Man tai būdavo įdomiausias daiktas pas senelį. Atsimenu, darželyje vyko viduramžių šventė ir reikėjo būti kažkokiu veikėju. Aš, turėdamas tokią „bėdelę“, nuėjau pas savo tėtį ir viską jam papasakojau. Jis iš knygų lentynos ištraukia Mečišlovo Jučo „Žalgirio mūšis“ knygą ir rodo visus paveiksliukus, kur yra riterai ir klausinėja, kuris man patinka. Vienu momentu jis parodė į kryžiuotį, o aš jam sakau „kuo tu mane laikai? Aš noriu būti Lietuviu!“ Tada tėtis man parodė Vytį ir jo mėlyną skydą su geltonu Vyčio kryžiumi. Aš iš karto sutikau ir taip gavau Vyčio skydą, kurį man padarė tėtis.

Vienokia ar kitokia forma Vytis mane lydėjo visą gyvenimą. Nuo senelio kambario iki šiandienos. Ir mes taip ir keliausime kartu. Vytis man simbolizuoja nepailsimą, norą ir ryžtą kautis, net jai ir nelaimėsi, kautis ne tik prieš kažką, bet ir prieš patį save.

Asmeniškai džiaugiuosi, kad Vyčio vėliava buvo paskelbta Lietuvos istorine vėliava, ir taip buvo deramai įvertinta. Vyčio vėliavos, iškeltos ant istorinių paminklų tokių kaip Trakų pilis, Medininkų pilis, Valdovų rūmų ir kitų objektų. Vytis yra ir centrinė figūra Prezidento vėliavoje. Džiugina, kad Vytį naudoją ir mūsų kariai, ypač tarnaujantys „karštuosiuose taškuose“, kur mažiausia detalė gali kainuoti gyvybę. Nesvarbu, kokios spalvos būtų Vytis, lietuvis iš karto jį pamatys ir sutapatins su savimi.

Prieš keletą metų esu Kalėdų proga gavęs Vyčio vėliavą, kuri daug kur keliauja su manimi. Turiu Vyčio ženkliuką, kuris skirtas nešioti švarke, turiu kurpinę, ant kurios yra Vytis ir kuri lydi mane kone visur: į sporto klubą, i kalnus ar žygius. Vytis visur su manimi, nes kaip sako Benediktas Vanagas: visi lietuviai yra Vyčio geno nešiotojai. Taigi aš pats pirmiausia esu Vytis.

Kodėl keliu savo nuotrauką į Vyčio mozaiką? Istorija prasidėjo apie 2002-2003 m., kai įnirtingai pradėjau domėtis raliu ir sekti Lietuvos ralio bendruomenę. Jau tada palaikiau Benediktą Vanagą. Ir dabar palaikiau. Labiausiai dėl to, kad mūsų skoniai automobiliams labai panašūs.

Kai Benediktas Vanagas sudaužė baltąjį Subaru ir pasitraukė iš ralio apie 2009 m., man tai buvo liūdna žinia, nes mano favoritas pasitraukė šio sporto.  O tada kaip perkūnas iš giedro dangaus 2011 m. vasarą B. Vanagas grįžo su nauju Subaru. Buvo labai smagu. Kiek vėliau Benediktas važiavo Švedijos WRC etape, atsimenu, kaip  žiūrėjau tiesiogines transliacijas ir sirgau už B. Vanagą. Tai buvo naujas Lietuvos auto sporto lapas. Kitais metais B. Vanagas jau ruošėsi Dakarui, o aš pamatęs  siūlymą „įšokti“ į Vytį ir kartu lėkti Dakaro varžybose, su malonumu sutikau. Kaip ir šiemet.

 

Gauk pasiūlymą
bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button