Naudinga žinoti 2022 10 07

Kitiems metams techniką ūkininkai perka iš anksto

technika

Baigiantis sezono darbams, dažnas ūkininkas jau planuoja kitų metų investicijas. Ekonominis neapibrėžtumas ir sutrikusios tiekimo grandinės padidino susidomėjimą naudota technika, kuri, pasak „DOJUS agro“ atstovės Mildos Šneiderytės, ūkyje gali tarnauti ne vienerius metus. Stambius pirkinius planuoti iš anksto šiuo sudėtingu laikotarpiu pataria ir GENERAL FINANCING BANKO finansų ekspertai.

„Palyginus su pernai metais, naudotos technikos rinka yra aktyvesnė. Paklausos augimą lėmė trūkinėjanti tiekimo grandinė, nestabilios technikos kainos ir augusios produkcijos supirkimo kainos. Kadangi ūkio darbų atidėti negalima, nenorėdami prastovų, ūkininkai perka techniką nepaisant ekonominių aplinkybių, tačiau dažniau atkreipia dėmesį ne į visiškai naują, o į naudotą techniką“, – pasakoja „DOJUS agro“ Pirkimų ir palaikymo padalinio vadovė M. Šneiderytė.

Pasak pašnekovės, intensyviausiai ūkininkai ieško savaeigės technikos – traktorių ir kombainų, tačiau teiraujasi ir prikabinamos. Suprasdami, kad technikos gavimo terminai yra ilgesni nei buvo įprasta, ūkininkai dar šiais metais planuoja pirkinius: pildo ir atnaujina savo turimą parką.

Šiuo metu „DOJUS agro“ stebi kainų augimo tendencijas. Atsižvelgiant į skirtingas prekių kategorijas, bendrai žemės ūkio technikos kainos šoktelėjo apie 20-25 proc.

„Vienas pagrindinių naudotos technikos privalumų – tai geras kainos ir kokybės santykis. Vis dėlto, norint nesuklysti, būtina pasirinkti patikimą pardavėją. Vienas iš populiariausių naudotos technikos įvertinimo kriterijų yra moto valandos. Kita vertus, jos nesunkiai suklastojamos. Atsakingas pardavėjas, kuris turi galimybę patikrinti rodmenis, atlikti kokybišką defektų patikrinimą, pateiks pirkėjams išsamią ataskaitą apie planuojamą įsigyti pirkinį,“ – apie rinkos niuansus pasakoja M. Šneiderytė.

Jos teigimu, nepatikrinta technika gali atnešti didelių nuostolių, o kokybiška – ūkyje tarnaus ne vienerius metus. Kalbant apie pavasarį, pašnekovė mano, kad technikos kainos išliks panašiame lygyje, o naudotos technikos rinka ir toliau augs, juo labiau, kad ir šiai technikai galima taikyti lizingo paslaugą.

GENERAL FINANCING BANKO atstovė pastebi, kad ūkininkai, siekdami išlaikyti apyvartinių lėšų stabilumą, technikos parkui atnaujinti, dažnai renkasi lizingą: „Tolygus finansinių srautų paskirstymas leidžia nuosekliai įgyvendinti metų planus neatsisakant ir stambesnių pirkinių. Efektyvinti ir optimizuoti procesus svarbu tiek verslininkams, tiek ūkininkams, o atnaujinta technika leidžia pasiekti geresnių rezultatų“, – sako Jelena Končanin, Vilniaus regiono prekybos ir palaikymo vadovė.

Jos teigimu, GENERAL FINANCING BANKO klientai gali pasinaudoti pirkimo išsimokėtinai paslauga arba pasiimti vartojimo paskolą reikalingai technikai įsigyti, nesvarbu – tai nauja ar naudota technika.  

„Finansuojame iki 25 tūkst. eurų, o pirmąją įmoką klientai gali atidėti iki trijų mėnesių. Paskolos išmokėjimo laikotarpį galima pasirinkti net iki septynerių metų. Dėka automatizuoto kliento kreditingumo vertinimo, sprendimą suteikti paskolą priimame labai operatyviai, tad ūkininkai techniką pavasario darbams nesunkiai įsigys dar neprasidėjus žiemai. Bankas pirkimo išsimokėtinai paslaugas klientams gali suteikti telefonu 1851, atvykus į klientų aptarnavimo skyrių arba klientui kreipiantis tiesiogiai į banko partnerius“ – teigia J. Končanin.“ – teigia J. Končanin.

Nuotrauka: „DOJUS agro“.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button