Naudinga žinoti 2018 07 16

Keičiasi lietuvių atostogų kryptis: iš paplūdimių – į kalnus

atostogos kalnuose

Geriausias metas keliauti po kalnus – vasara. Patyręs žygių vadas, Šarūnas Sakalauskas, būtent dabar rekomenduoja leistis į kelionę pradedantiems ir siūlo kelias šalis.

Atostogas paplūdimyje keičia žygiai į kalnus

Kaip sako žygių vadas, kelionės į kalnus visą laiką buvo įdomios turistams: „Sovietų laikais visi keliavo į rytus, o atgavus nepriklausomybę ir atsidarius sienoms, Lietuvos turistai „plūdo“ į vakarus. Šio dešimtmečio pradžioje keliaujančių į kalnus gal šiek tiek apmažėjo (gal turėjo įtakos krizė), tačiau pastaraisiais metais, atrodo, mūsų visuomenę kažkas „paspyrėjo“ link aktyvaus gyvenimo būdo. Daugybė žmonių dalyvauja bėgimo varžybose, pėsčiųjų žygiuose. Suprantama, kad matome didesnius skaičius ir keliaujančių į kalnus. Turistams atostogos patampa ne tik pogulis prie jūros. Daugėja tų, kurie nori kuo daugiau eiti ir pamatyti. Dėl to, labai smagu ;)“

Pirmas kalnų žygis – į Slovakiją arba Austriją

Š. Sakalauskas, Makalius.lt keliautojus lydintis į kalnus, naujokams pataria ieškoti kelionių į Slovakijos Tatrus ir Austrijos Alpes. Jo teigimu, šiose vietovėse kiekvienas galės atrasti tinkantį maršrutą: jų yra ir lengvesnių, ir sunkesnių. Be to, visuomet išlieka galimybė nekilti aukščiau ir leistis žemyn, jeigu pradedantis keliautojas pastebėjo, jog sunkesniam žygiui jėgų dar pritrūks. Patyręs žygių vadas sako, kad norintiems išbandyti kalnus – reikia paskubėti. Vasara yra tinkamiausias metas naujokams.

„Daugelyje trasų nebelieka sniego, todėl galima jas įveikti be specialaus inventoriaus. Na tie, kurie jau yra labiau pažengę, mėgsta keliauti visus metus. Keliones į kalnus Austrijoje ir Slovakijoje galima planuoti su visa šeima. Kadangi maršrutų yra skirtingų, patiks visiems: nuo mažiuko iki senjoro“, – sakė Š. Sakalauskas. Jis itin rekomenduoja pažintį su kalnais pradėti Slovakijoje. „Arti, pigu ir gražu. Šalis, kurią galime pasiekti vos per 16 valandų, patraukia visus nuostabiais kalnais, kurie dar vadinami „mažosiomis Alpėmis“. Ir kainos čia kalnų trobelėse mažesnės negu Lietuvoje. Nors maistą į kalnų trobeles užneša žmogus (vienintelė Europoje šalis, kurioje dar išlikusi ši tradicija)“, – šios šalies privalumus vardijo žygių vadas.

Kaip pasiruošti pirmai kelionei į kalnus?

Svarbiausias žygeivio patarimas: „Nereikia pervertinti savo jėgų. Nesirinkite kelionių, kurios yra skirtos labiau patyrusiems.  Kelionės ledynuose ar ten, kur reikia naudoti specialią įrangą – tikrai ne jums. Pradedantiesiems reikia rinktis paprastesnius kalnus, kad ir iki 2 km. Tuomet paaiškės, ar jums tinka kalnai ir patinka“.

Be to, keliautojas siūlo pirmąsias keliones į kalnus organizuotis su agentūra: „Tuomet keliausite su grupe. Komandinėje kelionėje visuomet rasite daug bendraminčių, net jeigu keliautumėte vienas. Maisto gaminimas kartu, žygiavimas su naujais draugais ir vakaronės prie laužo – tai, ką patirti bent kartą gyvenime – PRIVALAI.“ Kaip sako žygio vadas, abejingų kalnams praktiškai nėra. Daugelis jau po pirmojo karto nori keliauti vis daugiau.

„Pamilusiems kalnus tuomet siūlome šiek tiek aukštesnius ir sudėtingesnius maršrutus. Makalius.lt kiekvienais metais stengiasi pateikti naują kryptį.

Šiais metais kelios iš jų: Juodkalnijos Durmitoro kalnai ir aukščiausias šiaurės Afrikos kalnais – Jebel Tubkalis“.

Jei svarstote įsigyti kelionę, susipažinkite su vartojimo paskolos galimybe.

 

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button