Naudinga žinoti 2016 10 24

Kaip turėti sveikus dantis? Interviu su gyd. S. Bankausku

301249 P7HMHV 514

Odontologijos klinikų tinklo CLINIC | DPC implantuojantis gydytojas Simonas Bankauskas specialiai mūsų tinklaraščiui skirtame interviu pasakoja, kuo gresia prasta dantų priežiūra, kokiais moderniais sprendimais gali pasinaudoti žmonės, paniškai bijantys odontologų, bei kada praverčia „GF Medlizingas“ paslauga.

Dėl kokių problemų žmonės dažniausiai kreipiasi į jūsų kliniką? Kuo gresia prasta dantų priežiūra?

Paprastai pacientai kreipiasi į odontologą, kai pradeda skaudėti dantį. Tačiau neretai apsilankoma tik tada, kai skausmas yra sunkiai pakeliamas. Dažnai sulaukiame pacientų, kurie kreipiasi dėl kraujuojančių dantenų, nuskilusių dantų, iškritusių plombų. Taip pat pas odontologą dažnai apsilankoma, kai estetinė dantų būklė sukelia diskomfortą. Iškritę, netvarkingi, pageltę ar kreivi dantys neretai gali sukelti ir įvairių kompleksų, kurių galima greitai atsikratyti po apsilankymo pas specialistą. Vis dažniau atsiranda pacientų, kurie ateina profilaktiniam patikrinimui.

Viena dažniausių problemų – karieso pažeisti dantys. Neretai žmonės nesuteikia dantims tokios didelės svarbos, kol jų nesuskausta arba jų netenkama. Pamirštama, kad dantys yra ne tik išvaizdos, estetikos dalis, bet ir svarbus maisto virškinimo sistemos elementas, nes prieš nuryjant bet kokį maistą jį reikia gerai susmulkinti. Tam reikalingi visi ar bent dauguma dantų, nes iškritus keliems nebegalime nei atsikąsti, nei tinkamai sukramtyti maisto. Pamažu kyla grėsmė skrandžiui, kuris nepajėgia apdoroti rupaus maisto ir ilgainiui tai gali sukelti gastritą ar net opą. Žinoma, žmonės prisitaiko kramtyti ir keliais likusiais dantimis arba atsisako kieto maisto, tačiau valgyti vien tik košes – menkas malonumas.

Kokių svarbiausių principų reikia laikytis, norint turėti sveikus ir stiprius dantis?

Svarbiausia yra tinkama dantų priežiūra. Nors daug kur dabar yra pabrėžiama, kad dantis yra privalu valyti tiek ryte, tiek vakare, tačiau tikrai būna, jog žmogus tiesiog patingi vakare skirti 2 minutes savo dantų sveikatai.

Dar ne visi yra pripratę naudotis ir tarpdančių siūlais. Nors tarpdančiuose lieka daug maisto likučių ir dauginasi mikrobai, pamažu ima kauptis dantų akmenys, kurie vėliau išprovokuoja periodonto ligą. Mikrobai suardo dantų emalį ir tarpdančiuose atsiranda ėduonis. Todėl dantų siūlas padeda išvengti tolimesnių komplikacijų ir turėtų būti naudojamas kaip prevencinė priemonė. Švarūs tarpdančiai padės išsaugoti sveikus dantis.

Siekiant, kad dantų priežiūra būtų visapusiška, dera naudoti ne tik dantų pastą, bet ir dantų skalavimo skystį. Tai – produktas, skirtas burnos higienai. Dėl bakterijų ir maisto likučių, esančių ant dantų, burnoje gali prasidėti dantenų infekcija, kuri gali pereiti iki periodontinių ligų. Antibakterinis burnos skalavimo skystis gali iš dalies padėti apsisaugoti nuo tokių ligų. Jis taip pat labai naudingas, kai valymas dantų šepetėliu pasidaro skausmingas dėl įvairių ūminių uždegimų, pavyzdžiui, stomatitų, gingvintų ir kt. Dantų skalavimo skystis gali užkirsti kelią dantų ėduonies atsiradimui, lengvina gangreninio stomatito opas ir gali būti labai puiki priemonė kovoje su dantenų ligomis.

Profilaktiškai apsilankyti pas odontologą reiktų bent kartą per pusmetį. Labai rekomenduojama apsilankyti profesionalios burnos higienos procedūroje du kartus per metus. Tai išties nėra dažnas vizitas, tačiau labai svarbus, kuris lemia jūsų burnos higienos būklę. Žmonės, kurie turi bet kokią burnos higienos problemą ar bet kokią dantų skausmo grėsmę, žinoma, turėtų lankytis dažniau nei du kartus per metus. Taip pat dažniau pas odontologą turėtų lankyti žmonės, kurie intensyviai rūko, vartotojo alkoholį, taip pat nėščios moterys.

Ne vienas pripažįsta, jog bijo eiti pas odontologą. Ką patartumėte tokiems žmonėms?

Nemažai vaikų ir suaugusiųjų dėl įvairių priežasčių bijo gydytis dantis. Kai kurie negali ramiai išsėdėti odontologo kėdėje ilgesnį laiką, kiti turi stiprų pykinimo, žiaukčiojimo ir springimo jausmą, žemą skausmo slenkstį ar labai jautrius dantis. Mes jautriems pacientams ir vaikams siūlome gydyti dantis taikant sedaciją (tai – saugus sąmonės prislopinimas, naudojant raminamuosius vaistus) arba bendrąją nejautrą.

Kaip keičiasi technologijos, naudojamos odontologijoje? Kokius modernius sprendimus ir gydymo būdus siūlote savo klientams?

Mes taikome gydymą ilgaisiais skruostikauliniais implantais „Zygoma“, dirbame su sistema „visi ant keturių“ bei galime pasiūlyti momentinę implantaciją. Šios modernios odontologinės technologijos užtikrina efektyvų ir kokybišką gydymą, o pacientai gali greičiau džiaugtis sveika, gražia šypsena.

Pavyzdžiui, su ilgųjų skruostikaulinių implantų pagalba galima atkurti prarastus dantis net ir tais atvejais, kai smarkiai sunykęs viršutinio žandikaulio kaulas. O bedančių žandikaulių gydymo dantų implantais metodika „visi ant keturių“ numato galimybę vieno žandikaulio dantis atkurti ant keturių implantų bet kokioje klinikinėje situacijoje. Naudodami šį metodą, vietoje tradiciškai sriegiamų 6–8 implantų, sriegiame tik keturis. Tai iš esmės keičia visą gydymo eigą, sutrumpina procedūrų laiką ir mažina kaštus. 

Kai kurios odontologinės paslaugos kainuoja išties nemažai. Kokiais atvejais jūsų klientai dažniausiai renkasi finansavimą su „GF Medlizingas“ paslauga?

Brangiausios bei ilgaamžiškiausios, tačiau ir daugiausia naudos žmogui duodančios yra odontologijos, protezavimo bei ortodontijos paslaugos. Žmonės renkasi pirkimą išsimokėtinai su MEDLIZINGO paslauga, nes jiems toks atsiskaitymo būdas atrodo patikimas, nesudaro diskomforto iškart išleidžiant didelę pinigų sumą vienu metu.

Baigdamas interviu gydytojas S. Bankauskas dar pridūrė, kad tik drąsiai šypsotis nebegalintis žmogus gali įvertinti tikrąją šypsenos svarbą gyvenimo kokybei.

Prireikus, galite pasinaudoti GENERAL FINANCING BANKO siūloma MEDLIZINGO paslauga.

 

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button