Naudinga žinoti 2017 09 12

Kaip skolintis, kai turi būsto paskolą?

Seima

Drauge būstą įsigiję ir paskolą paėmę sutuoktiniai yra laikomi bendraskoliais. Dėl šios priežasties kreiptis dėl vartojimo kredito, pavyzdžiui, naujo būsto įrengimui, remontui, baldams ar buitinei technikai įsigyti, taip pat geriausia kartu. Kreditą suteikianti įmonė patikrina bendrą sutuoktinių finansinių įsipareigojimų dydį ir jų galimybes prisiimti naujus įsipareigojimus. Tuomet vienas iš sutuoktinių pildo kredito paraišką.

Eimantas Palionis, vyr. kredito rizikos valdymo ekspertas, pateikia pavyzdį, kaip skaičiuojami bendri finansiniai įsipareigojimai ir kodėl verta dėl kredito kreiptis kartu su sutuoktiniu:

Tarkime, šeimos būsto paskolos mėnesinė įmoka yra 300 €. Jeigu sutuoktinis vienas kreipiasi dėl vartojimo kredito, jo finansiniu įsipareigojimu laikoma visa suma. Vertinant drauge su kitu sutuoktiniu, finansinis įsipareigojimas sumažėja per pusę – iki 150 €/mėn. Tokiu atveju padidėja galimybės gauti teigiamą atsakymą dėl kredito suteikimo ir išauga suma, kurią galima pasiskolinti.

Vertinant susituokusį klientą be sutuoktinio, vartojimo kreditų dalis negali viršyti 20 % nuo gaunamų tvarių pajamų, o bendri (būsto + vartojimo) įsipareigojimai – 40 %. Vertinant su sutuoktiniu, mėnesiniai įsipareigojimai negali viršyti 40 % gaunamų tvarių pajamų.

Vertėtų atkreipti dėmesį, kad ne visos pajamos yra vertinamos kaip tvarios (stabilios). Terminuotos darbo sutartys, sezoninis darbas, bandomasis laikotarpis naujame darbe ir kt. atvejai gali būti laikomi netvariomis pajamomis. Tokiu atveju patariama dėl kredito kreiptis sutuoktiniui, kurio tvarios pajamos yra didesnės.

Kreditingumo vertinimas svarbus visada

Ankstesniame tinklaraščio įraše išsamiai aprašėme, kaip atliekamas sutuoktinių kreditingumo vertinimas ir ką reikėtų žinoti apie bendrus finansinius įsipareigojimus. Norime priminti, kad yra peržiūrima tik to sutuoktinio kredito istorija, kurio vardu yra sudaroma sutartis. Taip pat vienoje iš temų galite susipažinti, kokie kliento duomenys yra tikrinami.

Asmeninėje kliento kredito istorijoje svarbiausia yra laiku įvykdyti finansiniai įsipareigojimai, o ne kredito rūšis. Pavyzdžiui, tiek būsto paskola, tiek lizingas telefonui bus vertinami vienodai, kaip esami arba padengti finansiniai įsipareigojimai. Taigi reikėtų nepražiopsoti ne tik būsto paskolos, bet ir lizingo įmokos termino.

Kiek galiu pasiskolinti?

Tai vienas dažniausių klausimų, kurio sulaukia „General Financing“ klientų aptarnavimo specialistai. Savo finansines galimybes galite sužinoti itin greitai ir jums patogiausiu būdu: internetu, telefonu arba skyriuose.

Naujakuriai taip pat dažnai svarsto, kurią finansinę priemonę rinktis – vartojimo kreditą ar lizingą. Specialistai rekomenduoja kreditą dėl platesnių panaudojimo galimybių, pavyzdžiui, ne visose parduotuvėse galėsite sudaryti lizingo sutartį norimai prekei, o kredito pinigus panaudosite be vargo.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button