Naudinga žinoti 2017 05 04

Kaip saugiai važiuoti dviračiais su vaikais

4775

Šiais metais esame „Velomaratono“ – didžiausio dviračių renginio Lietuvoje – partneriais, todėl iki pat šio puikaus renginio pradžios aktyviai minsime ir gyvensime smagiais dviratininkų rūpesčiais. Specialioje tinklaraščio rubrikoje jūs rasite naudingų patarimų, įdomybių, idėjų ir ekspertų komentarų. Sekite mus ir drauge ruoškimės „Velomaratonui“!

Būnant mama arba tėčiu mintis apie keliavimą dviračiu su vaikais, ypač jeigu jie maži, gali atrodyti bauginanti. O prieš pirmą vaiko (ir nesvarbu, ar jam šešeri, ar visi šešiolika!) savarankišką kelionę dviračiu miesto gatvėmis greičiausiai bus neramu. Kaip nugalėti šias baimes ir kaip išmokyti vaikus saugiai judėti mieste? Jūsų dėmesiui – patarimai, kaip smagiai ir saugiai po miestą važinėtis su vaikais. Juos rekomenduojame išbandyti iki rugpjūčio 20 d. vyksiančio „Velomaratono“, kuriame kviečiame dalyvauti drauge su visa šeima!

Prieš važiuodami patikrinkite dviračio būklę

Prieš leisdamiesi į kelią patikrinkite, ar tvarkingas jūsų vaiko dviratis. Ar veikia šviesos, stabdžiai, ar yra garsinis signalas ir pan. Praeitą sezoną rašėme apie tai, kaip patikrinti dviratį prieš pirmąjį važiavimą – šių principų verta paisyti ir prieš kiekvieną važiavimą.

Laikykitės kelių eismo taisyklių patys ir išmokykite jų vaikus

Mindami kartu su vaikais griežtai laikykitės kelių eismo taisyklių. Atsiminkite, kad vaikus jų mokyti reikia ne pirmojo pasivažinėjimo metu, bet prieš tai. Principas toks pats, kaip ir mokantis vairuoti – pirma išmokykite teoriją, o tik paskui pereikite prie praktikos.

Važiuokite tik leistinose vietose

Ten, kur yra, važiuokite dviračių takais arba dviračių juostomis. O jeigu jų nėra, tuomet minkite asfalto ar betono dangos kelkraščiu (pagal eismo kryptį). Jeigu dviračių tako ar juostos nėra, taip pat galite važiuoti šaligatviu. Važiuojamąja dalimi minti galima tik tokiu atveju, jeigu nėra nei dviračių tako arba juostos, nei kelkraščio arba šaligatvio. Tokiu atveju reikia važiuoti dešine eismo juosta, viena eile ir kuo arčiau dešiniojo krašto.

Pagal kelių eismo taisykles, jaunesni negu 14 m. vaikai vieni negali važiuoti važiuojamąja kelio dalimi (nebent jeigu yra išklausę specialų kursą ir jiems yra ne mažiau negu 12 m.). O su suaugusiųjų priežiūra tą gali daryti tik vyresni negu 8 m. vaikai.

Vadovaukitės tinkamais šviesoforo signalais

Atminkite, kad jeigu minate važiuojamąja kelio dalimi, tai sankryžose, kuriose nėra specialių dviračiams skirtų šviesoforų, jūs turite vadovautis ne pėstiesiems, bet vairuotojams skirtais šviesoforo signalais. O jeigu važiuojate šaligatviu, dviratį per perėją turite persivaryti nuo jo nulipę.

Rūpinkitės saugumu

Vaikai, jaunesni negu 10 metų, dar neturi tiek įgūdžių, kad galėtų saugiai važinėtis vieni, todėl suaugusiųjų priežiūra būtina. Šalmai, žinoma, yra privalomi. Taip pat reikėtų dėvėti ryškiaspalvę liemenę su atšvaitais. Nepakenks ir jeigu būsite apsirengę ryškiomis spalvomis, turėsite vėliavėlę ar papildomų atšvaitų. Stenkitės, kad kiti eismo dalyviai kuo greičiau pastebėtų, kad važiuojate su vaiku.

Į gatves su vaiku išriedant pirmą kartą, tą daryti reikėtų ne piko valandomis ir būtų geriausia rinktis toliau nuo judrių gatvių besidriekiančius dviračių takus.

Ką pataria tėvai?

Dviejų vaikų tėtis: „Važiuojant mieste geriausia, kai su vaiku ar vaikais važiuoja abu tėvai. Vienas priekyje, o kitas – gale. Važiuojant priekyje matai, kas dedasi ir, reikalui esant, gali sustabdyti arba pasakyti, kad vaikas sustotų. Važiuojant gale matai, kas vyksta, ar vaikas kur nors nenuklydo, nepavargo ir pan. Nuo pat pradžių reikia vaikus mokyti dviračių kultūros. Stengiuosi aiškinti, kad, tarkim, mašina gali išvažiuoti iš kiemo, kad nereikia lėkti akis išdegus. Arba kad pėstysis gali staiga sugalvoti kirsti gatvę ir kad reikia saugotis kitų dviratininkų, kurie kartais lekia ir nekreipia dėmesio, kad šalia važiuoja vaikas.“

Mama Indrė: „Patarčiau iš anksto nusibrėžti taisykles. Tą padaryti ne važiuojant, bet iš anksto. Būna, kad žmonės taip ir susigadina nuotaiką, kai nebūna iš anksto susitarę. Važiuojant su vaiku sunkiausia kontroliuoti, kad jis nenuklystų ten, kur nereikia. Mes turime taisyklę, kad kai privažiuoja gatvę, vaikas turi sustoti ir palaukti. Aišku, mokėme, kad reikia apsidairyti prieš kertant gatvę, bet sūnus mėgsta važiuoti pirmas, todėl kad nebūtų taip, jog vieną kartą apsidairė, o kitą – ne, įvedėme sustojimo taisyklę, kurios iki šiol griežtai laikomės.“

Taigi, prieš išriedant su vaikais į miesto gatves reikia su jais apie tai pasikalbėti, priminti kelių eismo taisykles ir susitarti dėl savų. Tuomet jausitės saugiai, nesusigadinsite nuotaikos ir galėsite džiaugtis smagiu laiku su šeima.

Jei svarstote dviračio įsigijimą, susipažinkite su pirkimo išsimokėtinai galimybe.

 

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button