Naudinga žinoti 2018 07 23

Kaip šaldiklius renkasi lietuviai ir ką tobulina gamintojai?

Saldytuvas

Šiuo metu daugėja pirkėjų, kurie savo namuose nori turėti du atskirus prietaisus – šaldytuvą ir šaldiklį. Pastarųjų populiarumas itin išauga vasarą, kai norisi išsaugoti kuo daugiau uogų, grybų, daržovių ir kt. gėrybių.

Vieno iš mūsų partnerio, buitinės technikos pardavėjo bei buitinės technikos gamintojų atstovų, teiravomės, kokios šaldiklių savybės yra svarbiausios pirkėjams.

Pirkėjams svarbiausias šaldiklių parametras – talpa

„Electrolux“ buitinės technikos ekspertas, Petras Gendvilis, pastebi, kad šaldytuvai ir šaldikliai atskirai šiuo metu perkami dažniau, nei prieš keletą metų.

„Nors dauguma žmonių vis dar renkasi vieną kokybišką šaldytuvą, bet atskiras šaldiklis naudingesnis tiems, kurie nori užšaldyti ar ilgai užšaldytus laikyti didelius maisto kiekius. Tokiu atveju paprasčiausiai ne kiekvieno šaldytuvo modelio kameroje pakaks vietos“, – apie pirkėjų įpročius pasakojo ekspertas.

„Snaigės“ rinkodaros vadovė, Rūta Petrauskaitė, sako, kad prancūzai bei skandinavai taip pat labiau mėgsta pirkti šaldiklį ir šalia jo statyti šaldytuvą be šaldymo kameros. Išeina savotiškas dviejų durų šaldytuvas-šaldiklis.

Dalis pirkėjų – ištikimi lietuviškam prekės ženklui, tad vertikalių šaldytuvų kategorijoje vieni populiariausių – „Snaigės“ šaldikliai.

Snaigės šaldikliai gali būti ir su NO FROST, kitaip sakant su bešerkšne šaldymo sistema, kai šaldoma pučiant šaltą orą. Tada ant produktų ir šaldiklio sienelių nesiformuoja šerkšno ar ledo kristalai.

Šaldiklius, kurie yra dėžės tipo, dažniau renkasi klientai, kurie turi daugiau laisvos vietos jiems statyti, pavyzdžiui, rūsyje ar garaže. Žinoma, reikia nepamiršti, kad šiose patalpose temperatūra neturi nukristi žemiau rekomenduojamos.

Šaldiklių pirkėjams rūpi elektros sąnaudos

Pardavėjų teigimu, dar vienas svarbus kriterijus renkantis šaldiklį – energijos vartojimo efektyvumo klasė. Etiketėse šis parametras nurodomas raidėmis – nuo A iki G. Dalyje buitinių prietaisų kategorijų praktiškai visi prietaisai pasiekė A lygį, todėl buvo pradėti žymėti papildomomis klasėmis: A+, A++ ir A+++.

Pirkėjams patariame ne tik žiūrėti į elektros vartojimo efektyvumo klasę, bet ir užmesti akį į metinį elektros suvartojimo kiekį.

Pavyzdys. Palyginkime „Electrolux“ dėžės tipo šaldiklius. Modelis EC2233AOW1 (talpa 223 l) – A+++ energijos klasės, per metus sunaudoja 122 kWh per metus. Tuo metu modelis EC2201AOW (talpa 210 l) – A+ energijos klasės ir per metus sunaudoja 238 kWh.

Kas lemia šaldiklių kainą?

Visų pirma, šaldiklio kainą nulemia elementarūs dalykai: jo talpa, energijos klasė. A+ ir A+++ prietaiso kaina gali gerokai skirtis. Atkreipkite į tai dėmesį ir paskaičiuokite, ar metinės elektros sąnaudos atpirks didesnę šaldiklio kainą.

[caption id="attachment_7930" align="alignleft" width="400"] Nuotr. iš aeg.lt[/caption]

Konsultantai sako, kad šaldiklio kainą nulemia ir naudojamos medžiagos, technologijos. Pavyzdžiui, šaldikliai su „No Frost“, „Low Frost“ yra brangesni.

„Electrolux“ buitinės technikos ekspertas pastebi, kad rinkdamiesi žmonės ne visuomet atkreipia dėmesį į pačią įrenginio šaldymo sistemą:

„Ji dažniausiai būna arba statinė, arba dinaminė, dar vadinama bešerkšne. Dauguma senesnių įrenginių turi pirmąją tipą, bet jis turi didelį minusą – šaldiklį kas kelis mėnesius ar pusę metų reikia atitirpinti, nes susidarantis šerkšnas yra neišvengiama šaldymo sistemos veikimo pasekmė.“

Buitinės technikos eksperto teigimu, dinaminė sistema patogesnė tuo, jog joje yra ventiliatorius, padedantis tolygiai paskirstyti šaltą orą. Visoje kameroje lieka ta pati temperatūra ir šaldiklio nereikia atitirpinti, nes šerkšnas paprasčiausiai nesusidaro.

Be jo, dinaminė sistema šaldo greičiau nei statinė. „Šios sistemos populiarėjimas – kita šaldiklių tendencija. Žinoma, įrenginys su ja kainuoja daugiau, tačiau pirkėjai vis dažniau pasiryžę investuoti ir turėti prietaisą, kuris vėliau nebereikalaus sudėtingos priežiūros – tai galioja ne vien šaldikliams, bet ir kitai buitinei technikai“, – apie besikeičiančius pirkėjų įpročius pasakojo P. Gendvilis.

Brangesniuose šaldikliuose taip pat rasite kokybiškesnes medžiagas: sandaresnes tarpines, ilgaamžį plastiką ir kt. Daugelis gamintojų turi tiek bazinius modelius, tiek brangesnius, technologijų daugiau turinčius.

Kiekvienas pirkėjas gali išsirinkti, ko jam reikia – tik esminių šaldiklių funkcijų, ar aktualios ir papildomos galimybės.

Šaldiklių pokyčiai matosi pravėrus duris

Kaip sako pardavėjai, šaldiklių skyriuje mados neaktualios – populiariausių modelių top`ai nesudarinėjami, nes patys šaldikliai naujovėmis nepasižymi.

Vis dėlto tobulinami ir šie buities prietaisai. Štai ne vienas gamintojas stengiasi, kad šaldiklių vidus būtų kuo patogesnis šaldytų gėrybių saugojimui.

„Beko“ turi XL dydžio stalčius, kurie 30 proc. didesni už kitus, „Siemens“, „Bosch“, „Snaigė“ turi „BigBox“, AEG „MaxiBox“ vadinamus skyrius. Čia puikiai tilptų visas kalakutas ar žąsis šventei, žvejo sugautas įspūdingas laimikis.

Pirkėjų patogumui ne tik didinami šaldymo skyriai, bet ir suteikiama galimybė juos patiems reguliuoti, keisti lentynų padėtį. Štai „Bosch“ gaminių ieškokite su „VarioZone“ ir „Easy Access“ galimybėmis, o AEG tokios galimybės slepiasi po raktažodžiais „Flexi Space“.

Jau seniai šaldytuose sutinkama „No Frost“ technologija kiekvieno gamintojo vystoma kiek kita kryptimi. Vis dėlto siekis išlieka tas pats – šaldiklį išlaikyti be ledo. Štai „Electrolux“ ir AEG siūlo modelius su „FrostFree“ ir „Twintech“ technologijomis, kad šaldikliai nešerkšnytų.

Vis tobulinamas greitasis užšaldymas padeda išlaikyti maisto medžiagas kuo mažiau pakitusias. „Electrolux“ modeliai su „FastFreeze“ technologija leidžia greitai užšaldyti įdėtus produktus, o vėliau persijungia į įprastą režimą. Tokias pat funkcijas AEG šaldikliuose atliks „Frosmatic“.

„Snaigės“ šaldikliuose yra greitojo šaldymo stalčius, kur produktai užšaldomi žemesnėje temperatūroje. Tuomet produkto ląstelėse nesiformuoja ledo kristalai, kurie sudrasko ar įplėšia tas ląsteles ir vėliau, produktą atitirpinant, kartu su ištirpusiais kristalais pasišalina daug maistingųjų medžiagų.

Panagrinėję kiekvieno gamintojo naujausius šaldiklių modelius, atrastume ir kitų, mažiau žinomų funkcijų. Pavyzdžiui, „Beko“ skelbia, kad naudoja papildomas antibakterines substancijas, kad durų tarpikliai būtų geriau apsaugoti nuo bakterijų.

„Snaigės“ šaldiklių gamintojas teigia, kad jų gaminiai puikiai atlaiko elektros energijos svyravimus: šį savybė, anot jų, itin aktuali Lietuvos kaimo vietovėse, kur pasitaiko elektros energijos tiekimo trikdžių.

Pasirinkdami savo namams šaldiklį, atidžiai įvertinkite, kurias funkcijas ir technologijas realiai naudosite. Nepermokėkite pasirinkdami madingą prietaisą, kurio galimybių neišnaudosite.

Jei svarstote įsigyti šaldiklį, susipažinkite su pirkimo išsimokėtinai galimybe.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button