Naudinga žinoti 2017 08 17

Ką turėtumėte žinoti pirkdami lizingu, jeigu vykdote individualią veiklą?

Kombainas v2

Individualią veiklą pasirinkę asmenys, dirbantys su verslo liudijimu arba pagal pažymą, aktyviai naudojasi lizingo paslauga įvairioms prekėms ir net žemės ūkio technikai įsigyti. „General Financing“ partneris „Agroteksas“ teigia, kad šios neseniai atsiradusios galimybės labai laukė jų klientai.

Išsimokėtinai apsiperka kas trečias

Įmonės direktorius, Aidas Širvelis, pasakoja, kad jau anksčiau sulaukdavo daugybės užklausų iš asmenų, kurie dirba savarankiškai. Jie domėjosi galimybe įsigyti žemės ūkio technikos išsimokėtinai. A. Širvelis skaičiuoja, kad dabar su lizingo paslauga parduoda apie 30 % savo produkcijos. Norinčiųjų – gerokai daugiau, tačiau ne visiems tenka išgirsti teigiamą atsakymą. Jau anksčiau rašėme apie nematomą kreditingumo pusę.

„Daugiausiai perka naudotus japoniškus mini traktorius, kurie techniškai yra labai patikimi. Vėliau įsigyja šiems traktoriams tinkamus naujus padargus“, –  pasakoja „Agroteksas“ direktorius.

Jis pabrėžia, kad žmonėms labai svarbi galimybė išsimokėtinai įsigyti ne tik naują, bet ir naudotą techniką – ji pigesnė, tad labiau prieinama net ir mažesnes pajamas turintiems.

Tiesa, A. Širvelis pastebi, kad išsimokėtinai nevengiama įsigyti ir naujos, brangesnės technikos. Kai nereikia sumokėti visos sumos iš karto, žmonės linkę investuoti ir lizingu įsigyti kokybiškesnių prekių.

Investuoja į savo verslą

Dainius Jasiulis, „General Financing“ Regiono pardavimo ir prekybos palaikymo vadovas, pastebi, kad savarankiškai dirbantieji lizingu įsigyja prekių ne tik buities pagerinimui, bet ir savo verslo vystymui. Pavyzdžiui, perka kompiuterius, baldus, įvairius įrankius, žemės ūkio techniką ir kt.

„Jau anksčiau buvo jaučiama paklausa, bet kol nebuvo galimybės matyti savarankiškai dirbančiųjų pajamų, lizingo paslauga nebuvo įmanoma. Dabar situacija pasikeitė ir išsimokėtinai apsiperka vis daugiau žmonių, dirbančių su verslo liudijimu ar pagal verslo pažymą“, – pasakoja D. Jasiulis.

Vykdantiems individualią veiklą su verslo liudijimu arba pažyma, pirkimo išsimokėtinai paslauga galima:

- pateikus asmens tapatybės dokumentą,

- verslo liudijimą / individualios veiklos pažymą,

- pajamų deklaraciją už praėjusius metus,

- einamųjų metų pajamų-išlaidų žurnalą (arba kitus dokumentus, pagrindžiančius pajamas bei išlaidas).

Paklausą augina besibaigianti ES parama 

Specialistai prognozuoja, kad besibaigianti Europos Sąjungos parama žemės ūkio technikos įsigijimui, dar labiau išaugins tiek naudotos technikos, tiek lizingo paslaugos populiarumą. Ne visi nedidelių ūkių savininkai gali įpirkti naują ir brangiai kainuojančią techniką. Ne visiems ir reikia didelių, galingų traktorių bei jiems tinkančių žemės ūkio padargų.

„Agroteksas“ vadovas sako, kad Lietuvoje populiarėja japoniški mini traktoriai. Juos įsigyja smulkūs ūkininkai, sodybų savininkai, senjorai, turintys sodo namelius, ir kt. asmenys, neturintys didelio ūkio. Nedideliuose Japonijos ūkiuose pasiteisinę traktoriai puikiausiai tinka ir nedidelius žemės sklypus turintiems lietuviams.

Japoniški mini traktoriai yra maži ir ekonomiški, bet itin našūs – jais galim apdirbti žemės plotus iki 5 hektarų. Pirkėjus jie vilioja ir nedidele kaina: mini traktoriuką galima įsigyti nuo 2000 €.

Prie šio traktoriuko lengvai galima pritaikyti įvairių padargų: šienapjovę, žolės smulkintuvą, žoliapjovę, įvairiausius plūgus, kultivatorius, bulviasodes, bulviakases, sniego stumdytuvus, buldozerius ir dar daugybę kitų.

„Japonijos ūkiuose šie traktoriukai nudirba praktiškai visus darbus ir smarkiai palengvina kaimo gyventojų kasdienybę. Be to, jie itin naudingi smulkiems verslininkams, nes pritaikomi ir vaismedžių soduose, ir daržovių ūkiuose, ir kituose žemės ūkio versluose. Manau, Lietuvoje jie dar labiau išpopuliarės, kai tik žmonės susipažins su plačiomis jų galimybėmis“, – ateities prognozėmis dalijosi A. Širvelis.

Jeigu planuojate įsigyti ūkio techniką, susipažinkite su vartojimo paskolos galimybėmis.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button