Naudinga žinoti 2015 11 02

Išmanieji telefonai – ką žinoti prieš perkant?

Mobilusis

Rinkoje šiuo metu gausu išmaniųjų telefonų. Natūralu, kad didėjant paklausai, auga ir pasiūla. Atsiranda vis daugiau naujų gamintojų, o mums gerai žinomi – siūlo vis daugiau naujų modelių. Kaip tokioje gausybėje nepaklysti ir išsirinkti geriausią bei asmeninius poreikius atitinkantį išmanųjį telefoną? Mūsų partnerio „Mobili linija“ telefonų ekspertai pateikia pagrindinius aspektus ir parametrus, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį renkantis išmanųjį telefoną.

Operacinė sistema. Kuri geriausia?

Šiuo metu yra trys dažniausiai naudojamos sistemos: „Google“ sukurta „Android“, „Apple“ plėtojama „iOS“ bei „Microsoft“ vystoma „Windows Phone“.

- „Android“ – plačiausiai naudojama išmaniųjų telefonų gamintojų operacinė sistema. Ji yra lengvai pritaikoma, turi itin daug nustatymų, kuriuos vartotojas gali keisti pagal savo poreikius. Ši operacinė sistema pasižymi tuo, kad yra puikiai suderinama su visomis „Google“ paslaugomis, todėl geriausiai tiks tiems, kurie be jų neįsivaizduoja savo dienos.

- „iOS“ operacinė sistema naudojama tik „Apple“ išmaniuosiuose įrenginiuose. Ji puikiai pritaikyta vartotojų poreikiams, valdoma intuityviai, siūlo itin daug programėlių, išnaudoja visas „Apple“ įrenginių galimybes, tačiau ne visada leidžia pakeisti norimas nustatymus.
- „Windows Phone“ – jauniausia iš šių trijų operacinių sistemų. Joje vis dar trūksta kai kurių programėlių, tačiau sistema sparčiai tobulėja ir itin tinka tiems, kurie kasdien daug dirba su „Microsoft Office“ programomis.

 Dizainas. Į ką atkreipti dėmesį?

Rinkdamiesi išmanųjį telefoną, dėmesį kreipkite į praktiškumą, savo skonį bei telefono dydį. Modelis turi pirmiausia patikti jums patiems, jį turi būti patogu laikyti rankoje. Optimalus ir populiariausias pasirinkimas maždaug 5 colių ekranas. Šiuo metu  yra nemažai modelių, kuriuos galima vadinti „tarpininkais“ tarp planšetinių kompiuterių ir įprastinių išmaniųjų telefonų. Jų ekrano dydis yra virš 5,5 colio, bet, esant didesnio ekrano poreikiui, galima dalį patogumo paaukoti.

Kalbant apie išmaniojo telefono klaviatūrą, galimi du variantai. Pirmasis - standartinis sensorinis ekranas, kuriame galima rašyti, piešti, peržiūrėti katalogus ir atlikti kitas pirštu ar specialios lazdelės prisilietimu valdomas funkcijas. Antrasis variantas – aparatinė (fizinė) QWERTY tipo klaviatūra. Ji patogi tuo, jog panorėje galite patogiai ir greita rašyti daug didesnės apimties tekstus - laiškus, dienoraščius, blog'ų įrašus ir t.t. Tačiau tokių klaviatūrų mygtukai paprasta būna ganėtinai maži, tad šis variantas ne itin tiks didesnes rankas turintiems žmonėms. Be to, pastaruoju metu tokių telefonų rinkoje mažėja.

Ekranas. Kokių tipų būna?

LCD (liquid crystal display) arba skystųjų kristalų ekranai seniai ne naujiena, bet šalia jų esančios raidės taip pat yra svarbios.

- TFT (thin film transistor) LCD yra skystųjų kristalų ekranų tipas su integruota TFT technologija, gerinančia vaizdo kokybę. Šis ekranų tipas anksčiau buvo gana dažnas, bet dabar gamintojai vis dažniau siūlo ekranus, kurie yra kontrastingesni ir eikvoja mažiau energijos

- IPS (in-plane switching) LCD ekranai išsiskiria labai ryškiomis spalvomis, vaizdas juose matomas bet kokiu kampu, tačiau jie brangesni.

- Vis populiaresni yra AMOLED (active-matrix organic light-emitting diode) ekranai, kurie naudoja labai mažai energijos ir į prisilietimus reaguoja labai greitai. Vienintelis trūkumas –vaizdą šio tipo ekranuose labai sunku įžiūrėti saulėje, nes prastėja ryškumas. Super AMOLED tipo ekranuose šis nesklandumas ištaisytas.

- Super AMOLED Plus, be kitų pranašumų, sunaudoja 18 procentų mažiau energijos, nei Super AMOLED bei pasižymi dar geresne raiška.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar gamintojas naudoja papildomą ekrano stiklo apsugą. Apsaugotas stiklas bus mažiau jautrus įbrėžimams.

Procesorius ir atmintis. Ką reikia žinoti?

Telefone naudojamo mikroprocesoriaus galingumas yra tiesiogiai susijęs su programų paleidimo ir naudojimosi jomis sparta. Todėl labai svarbu iš anksto žinoti, ką ketinate su juo daryti ir tinkamai pasirinkti.

Biudžetiniai (ekonominiai) modeliai, kuriuose paprastai naudojamos tik telefono, pašto, kalendoriaus ir interneto naršymo funkcijos, puikiai gali veikti turėdami vos 500 MHz taktinio dažnio mikroprocesorius. Tuo tarpu aukščiausio lygio modeliai savo našumu gali lygiuotis į planšetinius ir net įprastinius nešiojamus kompiuterius. Jų naudojami mikroprocesoriai dažnai pasižymi 1-2,5 GHz taktiniais dažniais ir dažniausiai turi daugiau nei vieną branduolį (pavyzdžiui, 4 arba 8).

Jei norite rasti balansą tarp galios ir kainos, rinkitės „aukso vidurį“, t.y. derinkite vidutinę kainą su vidutiniu mikroprocesoriaus dažniu. Investuojant į ateitį, taktinis dažnis turėtų siekti bent 1,5- 2 Ghz.

Taip pat svarbu ir tai, kokia operatyvioji atmintis integruota įrenginyje . Gamintojas dažniausiai jos dydį parenka taip, kad būtų pilnai išnaudojamos mikroprocesoriaus galimybės. Naudotis pagrindinėmis telefono funkcijomis užtenka vos 512 MB operatyvios atminties, tačiau tikėtis spartos iš tokio prietaiso nereikėtų. Rekomenduotina rinktis 1GB ir didesnę operatyviąją atmintį turinčius telefonus.


Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į vidinę prietaiso atmintį, kurią nurodo gamintojas ir kiek jos lieka prieinamos vartotojui. Taip pat reikia žinoti, kad įdėjus papildomą atminties kortelę, joje galėsite saugoti įvairaus turinio, tačiau programėlių į ją įdiegti negalėsite. Todėl iš karto pagal poreikį įvertinkite, kokios atminties jums prireiks.

Kamera. Kiek megapikselių reikia?

Sprendimas, kokią kamerą rinktis, priklauso tik nuo jūsų pačių. Vienas iš svarbiausių  (tačiau toli gražu ne vienintelis) parametras, pagal kurį daugelis pirkėjų ir pardavėjų vertina vaizdo kameros kokybę yra vaizdo matricos raiška. Kuo joje daugiau taškų (angliškai - pikselių), tuo didesnės raiškos nuotraukos padaromos. 3-5 MP (megapikselių) raiškos vaizdo matricos šiandien yra gana kuklios, kadangi pažangiausiuose modeliuose šis skaičius siekia kartais ne vieną dešimtį megapikselių.

Prieš įsigyjant telefoną rekomenduotina pasidomėti, kokio gamintojo objektyvas naudojamas, kokia jo kokybė ir kokie pažangūs vaizdo fiksavimo ir stabilizavioo sprendimai yra realizuoti pasirinktame modelyje. Išmanusis telefonas su geru objektyvu nuotraukų kokybe gali pralenkti ne vieną skaitmeninį fotoaparatą, tačiau dėl nedidelio objektyvo ir mažos matricos gerai fotografuoja tik prie gero apšvietimo.

Baterija. Kaip dažnai reikės krauti?

Klausimas apie bateriją yra, ko gero, vienas dažniausiai užduodamų klausimų renkantis išmanųjį telefoną. Klausiama, „kaip dažnai reikės telefoną krauti?“. Ši tema jautri ne tik pirkėjui, bet ir gamintojui. Dažnas vartotojas telefoną krauna kiekvieną dieną, o neretai ir du kartus per dieną. Todėl būtinai reikia atkreipti dėmesį ne tik į baterijos talpą, bet ir į gamintojo deklaruojamą budėjimo bei pokalbio laiką.

Rekomenduotina rinktis telefonus, palaikančius greito įkrovimo technologiją, nes prireikus galėsite vos per pusvalandį įkrauti 50 % ir daugiau baterijos. Taip pat būtina žinoti, kad kai kurie modeliai turi „ypatingo taupymo“ režimą, kuris gerokai prailgina baterijos gyvavimo trukmę.

Ryšiai. Kokios galimybės?

Renkantis telefoną svarbu ne tik internetinio ryšio, bet prisijungimo prie kitų prietaisų galimybė, todėl labai svarbu išsiaiškinti, kokius ryšio standartus palaiko prietaisas.

Viena svarbiausių yra didelės spartos USB jungtis, per kurią prie išmaniojo telefono galima prijungti išorinius duomenų kaupiklius ir patį įrenginį prie stacionariojo arba nešiojamo kompiuterio. Sunku įsivaizduoti, kad kuris nors šiuolaikinis skaitmeninis įrenginys neturėtų šios jungties.

Taip pat būtinas belaidžio ryšio "Bluetooth" modulis, kurio pagalba galėsite bendrauti su kitais išmaniaisiais ir paprastais mobiliaisiais telefonais, palaikančiais tokį funkcionalumą. Pavyzdžiui, galėsite keistis nuotraukomis arba vaizdo įrašais be papildomų laidų.


Pastaruoju metu didžioji dalis telefonų palaiko ir artimojo belaidžio ryšio technologiją NFC. Ši funkcija aktuali tuomet, kai norite naudotis "skaitmeninės piniginės" funkcijomis, nuskaityti įvairiuose visuomeninio naudojimo objektuose integruojamas informacines žymes. Tai - taip pat investicija į ateitį, kadangi NFC technologijos pritaikymo sričių tik daugės.

Rinkdamiesi išmanųjį telefoną, nepamirškite pasidomėti, kokius belaidžio ryšio standartus palaiko vienas ar kitas įrenginys. Pvz. "Wi-Fi" ryšio modulis sutinkamas praktiškai kiekviename išmaniajame telefone, tačiau juo pasinaudosite tik ten, kur yra tokio ryšio galimybė. Paketinio duomenų perdavimo naudojant mobilųjį ryšį technologijos GPRS ir EDGE taip pat jau nieko nestebina. Renkantis šiuolaikinius modelius, būtina įsitikinti, jog palaikomas 3G ar net LTE standartas.

Jei svarstote įsigyti telefoną, susipažinkite su pirkimo išsimokėtinai galimybe.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button