Naudinga žinoti 2018 07 02

Išimamų protezų minusai ir kodėl implantai – geresnis pasirinkimas

dantu implantai

Dantų netekimas gali sukelti įvairias sveikatos problemas. Kaip jų išvengti ir kokie yra implantacijos pliusai palyginus su įprastais, išimamais protezais, – papasakojo Aušvydas Baltuonis, ,,MediCA klinika” odontologas-implantologas.

Ne tik senjorų problema

Kaip pasakojo implantologas, dėl bedančio žandikaulio kreipiasi įvairaus amžiaus pacientai – nuo 30 iki 90 metų. Dantų netekimui turi įtakos įvairūs faktoriai: amžius, sveikatos problemos ir burnos higienos priežiūra.

„Amžius tikrai yra ne pagrindinis faktorius. Sisteminės ligos, paveldima dantų struktūra ar sukandimas, per didelis fluoro ar tam tikrų vaistų vartojimas taip pat daro įtaką dantų netekimui. Vis dėlto didžiausia įtaka dantų netekimui – prasta burnos ir dantų priežiūra“, – pabrėžė specialistas.

Išimamų protezų minusai

Ką gali rinktis pacientas, netekęs daugybės dantų? A. Baltuonis sako, kad vadinamąjį bedantį žandikaulį turintiems pacientams yra dvi alternatyvos: išimami protezai (plokštelės) arba implantacija (su neišimamais protezais).

Jeigu implantacija neatliekama, pacientai gali turėti tik išimamus protezus. Deja, implantologas vardija nemažai jų minusų: juos reikia plauti ryte, vakare ir pavalgius. Nakčiai reikia išsiimti – miegoti su plokštelėmis negalima.

Be to, nešiojant išimamus protezus, tirpsta kaulinis audinys, todėl kas puse metų plokšteles reikalinga perbazuoti. Ilgainiui vis prastėja jų laikymasis burnoje, tenka naudoti vis daugiau protezų klijų.

„Daugelis pacientų negali nešioti išimamų protezų dėl pykinimo ar padaromų nuospaudų ir žaizdų. Išimami protezai atkuria tik iki 25 procentų kramtymo funkcijos, todėl su tokiais protezais reikia 4 kartus ilgiau kramtyti maistą nei su tikrais dantimis“, – apie pacientų patiriamus nepatogumus pasakojo „MediCA“ klinika odontologas-implantologas.

Jo teigimu, prastas maisto sukramtymas gali turėti įtakos skrandžio ir virškinimo sistemos sutrikimams. Dėl šių priežasčių gali atsirasti kitų organizmo funkcijų sutrikimų, pablogėti savijauta.

Taip pat netekus dantų keičiasi veido proporcijos, atsiranda daugiau raukšlių, išryškėja apatinis žandikaulis. Pacientas netekęs dantų atrodo daug senesnis nei yra.

Implantavimas sugrąžina komfortą

Ant implantų prisukami protezai atkuria net 80–90 procentų kramtymo funkcijos efektyvumo. Jų nereikia išsiimti, jie puikiai laikosi ir nekelia kitų, išimamiems protezams būdingų problemų.

Implantologas drąsina senjorus užsukti į konsultacijas ir gauti atsakymus į visus klausimus:

„Pirmiausia atliekama konsultacija, rentgeno nuotraukos ir individualiai kiekvienam pacientui sudaromas gydymo planas. Pasirenkami implantai, protezų konstrukcija, numatoma gydymo plano sąmata ir darbų planas bei terminai.

Tada atliekama implantacija. Implantų gijimo laikotarpiu (3–6 mėn.) galima pagaminti laikiną protezą, kurį pacientas nešioja iki galutinio protezavimo. Praėjus implantų gijimo laikotarpiui, nuimami atspaudai ir pagaminami nuolatiniai protezai, kurių konstrukciją parenkama individualiai.“

Viso gyvenimo garantija

Kaip pripažįsta A. Baltuonis, pagrindinis implantavimo ir neišimamų protezų minusas – gana aukšta kaina. Tiesa, jis priduria, kad, pavyzdžiui, naudojant „Straumann Active“ implantus, suteikiama viso gyvenimo garantija ir 10 metų garantija patiems protezams.

Vis daugiau pacientų dėl savo geresnės sveikatos ryžtasi investicijai ir domisi galimybe už paslaugas mokėti dalimis.

Jei pacientams suma už implantavimo paslaugas yra per didelė mokėti iš karto, klinika siūlo pasinaudoti „General Financing“ paslaugomis ir paslaugas pirkti išsimokėtinai.

Bedančių pacientų gydymas implantais susideda iš dviejų etapų (implantacijos ir protezavimo), todėl ir gydymo suma susideda iš dviejų dalių.

Prireikus, galite pasinaudoti MEDLIZINGO paslauga.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button